Palasīsim!

Līdz ar pavasara iestāšanos portāls espati.lv tagad regulāri lasīs un ziņos par jaunākajām grāmatām. Pavasaris virmo gaisā, gribas baudīt dzīvi, ķert mazos prieka mirkļus. Izlasīt labu grāmatu arī var būt viens no šādiem prieciņiem.

Tāpēc – lasīsim grāmatas un rakstīsim blogus. Mēneša blogam – komentētākajam – dāvāsim skaisto un vērtīgo izdevniecības Zvaigzne ABC grāmatu Aromterapija, masāža un refleksoloģija.

Un nu – pāris grāmatas, kuras palasījām un atzinām par labām esam.

Beibes rokasgrāmata
Anita Naika

Šajā grāmatā, kuras nosaukums patiesībā ir Beidz gausties un maini visu tūlīt pat!, tu atradīsi atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem: kā tikt galā ar nekārtību mājā, kā justies brīvi un izskatīties labi ģērbtai, kā atrast īsto vīrieti, kā pārvarēt depresiju un zaudēt lieko svaru, kā uzsākt savu biznesu un daudziem citiem.
Padomu prasīt nav jākautrējas, jo vaicāt pēc ceļa norādēm ir normāli. Padoms ir iespēja iegūt noderīgu informāciju, kā padarīt dzīvi vieglāku. Un nav svarīgi, vai tu jautā žurnāla padomu slejai, uzplijies svešiniekam bārā vai arī uztici savas problēmas draugiem.

espati.lv: “Pirmā doma ieraugot grāmatas vāku un nosaukumu – var likties – “tas nav domāts man!”.
Grāmata ir sievišķīga, lai gan pirmajā acu uzmetienā var šķist  – kārtējā pūkainā
cacu rokasgrāmatiņa, kurā ir nekam nederīgi padomi, atgādinot filmu par Gudro blondīni (kura nemaz tik blonda nebija).
Padomi ir sadalīti vairākās nodaļās:
dzīve, tu, attiecības, sekss, emocijas, draudzība, ārējais izskats, pašapziņa, darbs un vēl šādi tādi padomi. Kādu, iespējams, nesaistīs tas, kā nopirkt piemērotu krūšturi, bet – kā savākties, saplānot ikdienas un darba lietas – gan. Autore ir korekta, trāpīga, precīza un konkrēti lakoniska. Par spīti cacīgajam nosaukumam un grāmatas stilam, liela daļa padomu ir kā naglai uz galvas un pat ļoti noderīgi.”

Aromterapija, masāža un refleksoloģija
Denīze Vičello Brauna, Sandra Vaita

Izdevumā apskatīta seno ārstniecības veidu – aromterapijas, masāžas un refleksoloģijas – izcelsme un galvenie principi.
Grāmatā sniegti norādījumi par atsevišķu ēterisko eļļu iedarbību un padomi, kā tās visefektīvāk izmantot, lai ierosinātu vēlamās izjūtas. Ar krāsainiem fotoattēliem ilustrēti secīgi masāžas paņēmieni, kas var būt vienlīdz patīkami kā sniedzējam, tā saņēmējam, kā arī parādīta pēdu un plaukstu refleksoloģija.

espati.lv: “Šī grāmata ir iedvesmojoša, kārdinoša, izsmeļoša. Tajā patiesi ir skaisti zīmējumi un fotoattēli, kas precīzi attēlo to, kā visu praktiski darīt: aromterapija, masāža, augu un augļu zīmējumi, bildes. Tā ir labs ceļvedis tiem, kuri vēlas atklāt sev  aromterapijas, veselīgas masāžas baudas pasauli. Šī grāmata noteikti netiks taupīta putekļiem plauktā. Lieliska, lai to lasītu un pielietotu divatā ar mīļoto.”

Šopaholiķes slepenā sapņu pasaule
Sofija Kinsela

Iepazīstieties – Rebeka Blūmvuda! Viņa ir žurnāliste un katru dienu māca lasītājiem, kā pareizi organizēt ienākumus un izdevumus. Brīvajā laikā Rebeka… dodas iepirkties! Viņa dzīvo pāri saviem līdzekļiem, tādēļ līdz brīdim, kad pie namdurvīm klauvē bankas pārstāvji, nav ilgi jāgaida. Centieni pielikt punktu šai vājībai cieš sakāvi, arī pūliņi darbā izpelnīties paaugstinājumu nedod gaidītos rezultātus. Tā vien šķiet, ka Rebekai trūkst pamata zem kājām… Ir vien tukšs naudasmaks, pārtērēts kredītkartes limits un pilna atkritumu tvertne ar bankas brīdinājuma vēstulēm. Vai Rebekai reiz izdosies atbrīvoties no parādiem, atgūt VISA karti un atrast īstu mīlestību?

espati.lv: “Liela daļa sieviešu romānu sāk līdzināties viens otram: saldi, romantiski asaraini. Kad kāds strēķītis ir izlasīts, sāk prasīties pēc kaut kā reālāka. Vismaz sieviešu romānu/ lubeņu kategorijā.
Kauns jau atzīt – tik tiešām jau pirmajās pāris lasīšanas minūtēs ir vēlēšanās vilkt paralēles ar reālo dzīvi. Nu, nostrādā šis
klikšķis – ka tā ne tikai mēdz būt un ir, bet arī vari atpazīt mazumiņu no sevis, vai kādas tuvas draudzenes…
Grāmatu var izlasīt
vienā rāvienā. Humora devas netrūkst, brīžam gribās ķiķināt, turoties pie tējas krūzes, kā mazai meitenei. Prātā lieliski iespējams iztēloties galvenās varones Rebekes neveiklās situācijas un no tām kūsājošo enerģiju. Stāsts nepavisam nebija nereāla fantāzija. Katra no mums, vairāk vai mazāk, ir piedzīvojusi nepardzētus pirkumus, kas tiek iegrūsti skapī un aizmirsti. Un rēķini? Bailes no pastkastītes, vienalga – parastās vai virtuālās. Un, jā – tam visam pa vidu arī vēlme pēc mīlestības,tikt saprastai un nenosodītai par to, kāda tu esi. Stāsts liek arī aizdomāties par dauzonīgajiem gadiem, kad vienīgās rūpes ir par sevi un baudīt dzīvi.
Lai atslēgtos no ikdienas, nenoslogojot savas smadzenes, šī grāmata ir tīri jauks izklaides veids vakarā, kad TV ir apnicis, internets neiet, vēlme raudzīties rēķinu kaudzīte ir
tālēs zilajās.
Kad grāmata būs izlasīta, aizej arī uz kino, kur no 27. marta būs skatāma filma pēc šī romāna motīviem.”

6 komentāru
  1. Blogs jāraksta par jebkuru grāmatu, ko esmu lasījusi vai arī jūs kādas piedāvāsiet? Mani tā Beibes rokasgrāmata pat ļoti ieintereseja.

  2. Mani ļoti, ļoti interesētu šeit kaut kādi jaunāko grāatu apskati – mazas anotācijas, kā tas ir parastajos žurnālos. Tos gan zināmu iemeslu pēc vairs tik daudz nepērku, bet šeit būtu jauki palasīt, rotems, ja tas ir iespējams, jo labāk nopērku grāmatu, nevis žurnāku tomēr…

  3. Atvainojos par kļūdām – tātad žurnālus apmainītu labprāt pret grāmatām, bet bieži nav laika pa grāmatnīcām staigāt un izvēlēties. Esmu pirkusi tieši ieteiktās grāmatas.

  4. Grāmatas… mmm, kas var būt labāks par tām! Laba grāmata, vīna glāze, miers un klusums, Noras Džonsas mūzika fonā.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.