Padomi, kā nēsāt šalli

Šalle ir ļoti svarīgs aksesuārs tavā garderobē. Ar šalles un lakata palīdzību iespējams atsvaidzināt jebkuru tērpu,  pat tādu, kurš tev jau sen apnicis. Patiesībā pietrūkst tikai maza aksesuāra un ikdienišķs apģērbs jau ieguvis savu odziņu. Ja iesākumā šalle bija paredzēta tikai siltumam, tad nu jau diezgan ilgu laiku šalle var pildīt visdažādākās funkcijas – tā var atrasties ap kaklu, tā var kalpot kā bante matiem, kā josta ap vidukli un kā apmetnis ap pleciem. espati.lv tev iesaka vairākus veidus kā un kādu šalli nēsāt.

Piemērotība
Lai šalle būtu labs aksesuārs, saskaņo to ar savu tērpu. Pievērs uzmanību šalles materiālam, krāsai un formai. Piemēram, pie vilnas džempera nenēsā zīda šalli/apmetni un tml.

Ziemā
Pie ziemas apģērba, piemēram, mēteļa vislabāk izvēlēties garas, biezas šalles, kas var būt gatavotas no vilnas, kašmira, var būt adītas u.c. Izvēlies šalli košos toņos, lai tā paspilgtina tavu tēlu.

Izsmalcinātam stilam
Ja ar šallīti vēlies pasvītrot savu stilu, izvēlies vieglu šallīti, lakatiņu, maigos, neitrālos toņos un droši sien to ap kaklu.

Vakartērpam
Pie vakartērpa vari pieskaņot vieglu šalli, kas var būt gatavota, piemēram, no kokvilnas. Bet atceries, ka šallei, ko izvēlies vilkt pie vakartērpa, jāapņem tavi pleci un jāpilda tāda kā apmetņa funkcija.

Šalle kā apmetnis
Kokvilnas šalli vari nēsāt arī ikdienā kā apmetni, kas dod arī siltumu. Lai tev ir ērtāk, pārliec vienu šalles galu pār otru plecu un saspraud ar brošu, šādā veidā būsi ieguvusi stilīgu, siltu ietērpu.

Šalle pie klasika apģērba
Šalle var būt lielisks akcents arī pie pieguļoša, klasiska apģērba. Pie šāda apģērba jāizvēlas smalka šallīte, tā var būt gatavota arī no zīda. Bet nekādā gadījumā nekombinē platu klasisko apģērbu ar šalli, tas var radīt iespiedu, ka apģērbs ir maisveidīgs.

Šalles toņi
Pieskaņo šalli apģērbam, bet neizvēlies to vienā tonī. Šalles tonim ir jākontrastē ar tava pārējā apģērba toņiem, lai apģērbs ir interesantāks un šalle kalpo kā veiksmīgs akcents. Piemēram – vari pieskaņot šalli auskariem.

Lielas šalles
Pat ja tev patīk liela šalle, apdomā, vai tā nav pārāk liela. Pārāk liela šalle var liecināt par bezgaumību, arābu kultūrā ir pieņemts ietīties šallē gandrīz visā garumā, bet to nav pieņemts darīt Eiropas valstīs. Liela, mīksta, adīta šalle ziemā, gan izskatīsies gana stilīgi, kā arī likst tev pašai justies silti un patīkami.

Prezentē tevi
Šalle vai lakats var padarīt interesantāku jebkuru tērpu. Tā kā šalle norādīs uz tavu stila uzjūtu – izvērtē to cītīgi. Protams, neaizmirsti, ka šallei jābūt ne tikai skaistai, bet arī funkcionālai – tai ir jāsilda.

18 komentārs
 1. Man ir kādas 4 šallītes, un 3 lakati, nenormāli patik visu ko kombinēt kopā. Ir jau vēl visādi paņēmieni, kā šalli sasiet, piemēram, bet ko es gribētu iemācīties – uzsiet turbānu, vasarā dažreiz noder.

 2. Tie jau padomu k’nešāt lakatiņu, nevis šalli:) Bet tematiski – pavasaris taču tūlīt skāksies!!!!!!!

 3. kaukādi nesmuki tie siešanas varianti te nodemosntrēti – izņemot to milzīgi lielo šalli.

 4. Vai tad vakartērpam ap pleciem liek kokvilnas šalles? Tur jau pēc smalkuma prasās. Pēc kaut kā izsmalcinātāka – zīda šalles, piemēram.

 5. Kāda nezina, kur var samērā lēti iegādāties zīda lakatiņu pavasarim? Tādu, ko ar ap galvu apsiet. Ne Diori ne Šaneli neinteresē. Kaut ko par saprātīgu naudas summu?

 6. Nemaņā mīlu šalles un lakatus! Un ne kau to, ko te nosauca par “vācisko variantu” – tos šauros, mazos ap kaklu. Es mīlu lielus, izteiksmīgus, skaistus! Pti esmu svari pēc horoskopa un man reiz astrologs teica, ka tā ir tāda tipiska savaru pazīme – nēsāt un mīlēt lakatus.

 7. Baigi smukā bilde – stilīgā – ar to milžu šalli meitenei zaļajā kelitiņā!!!!

 8. Nosta ar ziemas mēteļime un kažokiem! Pārejam uz slavenajiem gumijniekiem un pasienam lakatiņus:) Vajadzēja padomu, kā tos saskaņot un sakombinēt!

 9. man likās, ka tie padomi tādi pārlieku konservatīvi. piemēram,šallei esot jākontrastē ar pārējo apģērbu. aktuālās tendences noteikti ietekmē tās krāsas, ko izvēlamies savām drēbēm. Šodien uzliku tumši-debeszilu šalli pie melnām drēbēm un jutos traķi aktuāla, kaut arī agrāk vienmēr apšaubīju šāda salikuma skaistumu… Viss, laikam arī krāsu izjūta, tomēr mainās.. 🙂

 10. Bija tāds laiks, kad biju īsts lakatu manjaks. Es pie visa nēsāju lakatus. Man to ir vesela kolekcija. Šogad lakatus nomainījušas brošas. Tgad brošas visādās kombinācijās arī spreužu visur:)

 11. Patīk man šis portāls, kad ir brīvs vakars, nekur īsti nav jādoas un var drusku laiksoties pati ar sevi. Un par šallēm rakstam ar nav ne vainas

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.