Pa ceļam Lillē

Pēdējās nedēļas laikā sajutos mazliet eiropeiska. Galvenokārt to veicināja nevis tas milzīgais eiropiešu bars, ko satiku/satieku, bet transporta komunikācijas. Lidoju no Tamperes uz Helsinkiem un tad uz Briseli. Briselē iesēdos super ātrvilcienā, kas devās uz Londonu un pa ceļam izmeta mani Francijā, Lillē. Pēdējais posms tika paveikts pusstundas laikā! Kolosāli! Šlesers pat varētu palikt ministra amatā vēl kādu gadiņu, ja viņam izdotos ātrvilcienus, attiecīgā izmēra sliedes un aizraujošus maršrutus radīt arī Latvijai. :) Tās tādas fantāzijas. Tikmēr droši vien palikšu neziņā kā izskatās Vilņa, par Tallinu turpināšu neinteresēties un par citām pilsētām nemaz nerunāšu.

Taču Lille. Pirmais un pēdējais priekšstats par šo pilsētu  – tipiska Ziemeļfrancijas, Beļģijas un Holandes stila pilsētiņa. Ar mīlīgiem, kožleņu aplīmētiem un kurpju noapaļotiem bruģakmeņiem, romantiskām kafejnīcām, specifiskiem veikaliņiem un jautriem, skaļiem ļaudīm uz ielas. Lille izskatījās arī lieliska iepirkšanās pilsēta, kurā nesen atvēries arī Francijā iecienītais lielveikals Lafayette. Pat savā studenta trūcībā es kritu kārdinājumam un ar atlaidi manā īpašumā nonāca jauna kleita ziemai. Par to vēl runāt nevēlos :) . Vispirms jāiekar tā skapī vai vēlreiz jāuzvelk.

Vēl Lillē atrodas otra prestižākā universitāte Francijā – Sciences Po Lille. Tur var mācīties politikas zinātni, jurisprudenci, Eiropas studijas, starptautiskās attiecības un socioloģiju ar tendenci uz žurnālistiku. Šīs skolas beidzējiem bezdarbs nedraud. Tā būs elite, bet vai cienījama, tas gan atkarīgs no katra paša (aktuāla moralizēšana).

Universitāte atrodas pilsētas nabadzīgākajā  – dienvidu – daļā. Dislokācijas vieta izvēlēta speciāli, lai celtu šī rajona prestižu. Franči atzīst, ka iespējams, daļēji nodoms ir pozitīvi piepildījies, taču arvien vēl izsauc mazāk sociālistiski noskaņoto pretenzijas un degunu raukšanu.

Vēl Lillē atrodami pārpildīti grāmatveikali un Wazemmes tirgus, kur var iegādāties svaigi ceptas vafeles ar cukurbiešu cukura pildījumu (tas man izklausaas maz ticami, jo draudzene, kas to skaidroja, arī neatšķir kāpostu no puķukāposta). Lai nu kā, bet saldas un gardas.

Pilsēta nekāda un kaut kāda. Atkal jāsaka, ka labāk jutos blakus esošajā Lomme (s) pilsetā. Tāpat kā labāk jutos Nemours (Nemūrā?) nevis Parīzē.

Vairāk lasi www.kleita.net

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.