Nost ar lieko jeb ceļvedis tievētājām

Jaunu gadu sākam ar jauniem solījumiem – gan citiem, gan pašas sev. Un daudzām daiļā dzimuma pārstāvēm viens no pirmajiem mērķiem būs liekā svara nomešana.

Lai gan sākotnēji šķiet, ka cīņa ar liekajiem kilogramiem ir vienkārša, tā nebūt nav. Par nelaimi, dažkārt pat pēc diezgan stingras diētas vai pēc kārtīga cīniņa sporta zālē cerēto rezultātu gūt neizdodas. Liekie kilogrami ir spītīgāki par āzi, reiz ērti iekārtojušies uz taviem gurniem, vēdera un citām ķermeņa daļām, tie nevēlas pamest savas pozīcijas. Lai izsistu tos no ierakumiem, visi līdzekļi labi.

Tievēšanas noslēpums
Klasiska kļūda, ko pieļauj vairākums slaidās līnijas tīkotāju, ir cīņa tikai vienā frontē. Tās, kuras nevēlas vingrot, cer, ka varēs notievēt, ievērojot diētu, cita domā, ka liekie kilogrami padosies, ja no rīta nedaudz pavingros, bet turpinās ēst pa vecam, vēl cita meklē tievēšanas tējas vai zāles, kas visu izdarītu pašas vietā. Skumji, bet jāatzīst, ka, pa vienai ņemta, neviena no šīm metodēm nedod cerētos rezultātus.
Varbūt tu mazliet labāk jutīsies, ja katrā ēdienreizē nepārēdīsies, tava fiziskā forma būs nedaudz labāka, ja kādu laiku pavadīsi sporta zālē, iespējams, ka nedaudz svara zaudēsi, lietojot tievēšanas preparātus. Bet visdrīzāk rezultāts nebūs iespaidīgs, jo cīnoties tikai vienā frontē, tu zaudēsi citās. Īsta uzvara gūstama tikai tad, ja spēkus veltīsi visiem liekā svara samazināšanas komponentiem.

Dzīve kustībā
Fiziskās aktivitātes ne vien palīdz samazināt svaru, bet arī ļauj justies ievērojami labāk. Tātad, ja sāksi sportot, būsi dzīvespriecīgāka un izskatīsies labāk.
Maldīgs ir uzskats, ja savu ikdienu pavadi gana kustīgi – auklējot bērnus, kārtojot māju un veicot citus ikdienas darbus, sportisko aktivitāšu pietiek. Diemžēl visas šīs nodarbes apēd visai maz kaloriju, turklāt kustības ir vienveidīgas un nenodarbina visas muskuļu grupas.
Tāpēc, ja vēlies būt slaida, būs jāsāk sportot. Te nu izvēle tavā ziņā. Ja esi apzinīga un pēc dabas vienpate, vari sportot vienatnē, doties ikrīta skrējienā, iegādāties DVD ar fitnesa programmu un vingrot tā pavadībā vai izmantot mājas trenažieri.
Pārējām  ieteicamākas būs nodarbības sporta klubos. Arī šeit izvēle ir liela – joga, klasiskā aerobika, pilates vai steps, katrai piemērots kas cits. Turklāt nebīsties, ja pirmo reizi neizdodas. Pat tās dāmas, kuras sporta klubā lec kā sporta vingrošanas laureātes, reiz bija iesācējas un nespēja pat trīs soļus pēc kārtas veikt koordinēti. Ar laiku viss izdosies arī tev.
Ļoti svarīgi, lai tu atrastu savu treneri. Viena un tā pati nodarbība dažādu treneru izpildījumā var atšķirties kā diena pret nakti. Mazsvarīga nav arī vadoņa personiskā harizma – tas, cik ļoti viņš spēj iedvesmot un aizraut sekotājus.

Lūk, kas vēl tev jāzina par sportošanu.
    •    Sākot sportot, sākumā svars var pat nedaudz pieaugt, lai gan tavas ķermeņa formas dilst. Tas tāpēc, ka muskuļi ir daudz smagāki par taukiem un, kamēr vieni nomainīs otrus, tavs svars var nemainīties. Tomēr neuztraucies, lai gan kilogrami paliek tie paši, tu noteikti izskatīsies labāk.
    •    Lai no sportošanas būtu kāda jēga, tas jādara vismaz divas, trīs reizes nedēļā. Citādi visas tavas pūles ir tikai ķeksīša vērtas.
    •    Tomēr nepārspīlē. Veselīgai tievēšanai un skaista ķermeņa reljefa iegūšanai nesporto katru dienu. Ieteicamāk to darīt ik pāris dienas. Tad muskuļi nedaudz atpūtīsies un paspēs ieņemt formu. Un arī vielmaiņa šādā režīmā strādās vislabāk.
    •    Ejot uz sporta zāli, nedari to kādu mistisku apsvērumu dēļ, bet gan savas veselības un izskata uzlabošanai. Tāpēc, ja vingro, tad no sirds. Un nebrīnies, ka nav rezultāta, ja pusi nodarbības esi nostāvējusi, jo vingrojums tev šķitis par sarežģītu, bet otru pusi darbojusies uz pusjaudu, lai sevi pasaudzētu.
    •    Pēc vingrošanas centies dažas stundas neēst un nedzert neko citu, izņemot ūdeni. Ķermenis pēc kārtīgas fiziskas slodzes vēl pāris stundas strādā intensīvā režīmā un dedzina taukus. Pat ja tu pati ērti zvilni atpūtas krēslā.

Ēšanas paradumu maiņa
Lai gan šķiet, ka nav nekā vienkāršāka par diētas ieturēšanu, tā nebūt nav. Ir grūti atturēties no normāla ēdiena, meklēt īpašus, tieši tavai diētai piemērotus produktus un dzīvot ar nemitīgu bada sajūtu. Tāpēc labāk nemaz neskaties pēc diētām, bet centies vienkārši sakārtot savu ikdienas ēdienkarti.
Droši vien tu jau zini par uztura piramīdu un to, ka nepieciešams ēst pilngraudu produktus, vairāk dārzeņu un zaļumu, bet mazāk saldumu un treknu produktu. Varbūt tev noderēs vēl daži veselīga uztura atgādinājumi.
    •    Centies ēst bieži, nelielām porcijām. Ideāli, ja tavu maltīšu starplaiks ir aptuveni 4 stundas. Pārēšanās un neveselīgu našķu lietošanas biežākais iemesls ir izsalkums, tāpēc neļauj tam sevi piemeklēt.
    •    Vājuma brīžiem, turi pa rokai veselīgus uzkožamos. Lieliski noder mizoti burkāni vai citi dārzeņi, kāds auglis vai pilngraudu izstrādājums (tikai lūkojies, lai tam nebūtu pievienots pārāk daudz cukura un citu saldinātāju).
    •    Pērkot veikalā produktus, papēti to etiķetes. Bieži vien pārtikas produktam ir pievienoti neskaitāmi E, saldinātāji, cukurs un citas tev nevajadzīgas un tavai figūrai nedraudzīgas lietas. Un uzmanies no sugarfree produktiem, jo, lai gan tiem klāt nav cukura, ķīmiskie saldinātāji bieži vien ir vēl kaitīgāki izskatam un veselībai.
    •    Labāk ēd mazāk, bet kvalitatīvāku pārtiku. Lielā desas luņķa vietā iepirkuma ratiņos ieliec mazu liesas gaļas gabaliņu. Neskopojies cenas ziņā, bet pērc vislabāko. Ar garšvielām novārīts, tas būs daudz gardāka piedeva sviestmaizei, turklāt veselīgāka un sātīgāka.
    •    Ēd lēnām. Sāta sajūta bieži vien kavējas un patiesībā tu jau esi pieēdusies, tikai tavas smadzenes no kuņģa vēl nav saņēmušas stop signālu.
    •    Kad kārtējo reizi nelaikā sagribas iekost, vispirms apstājies un padomā, vai patiešām esi izsalkusi, un izdzer glāzi ūdens. Mūsu organisms bieži vien izsalkumu jauc ar slāpēm. Bet ūdens atšķirībā no ēdiena nerada liekās kalorijas.

Palīgi svara nomešanā
Bieži vien neveiksmīgas tievēšanas pamatā ir pavisam sīkas kļūdiņas. Bet mazs cinītis var gāzt lielu vezumu… Tāpēc tev noderēs sīki palīgi, kas var padarīt ceļu vieglāku.
    •    Pirmais un svarīgākais nosacījums veiksmīgai tievēšanai ir zināšanas. Tu vari iegādāties kādu veselīga dzīvesveida un diētām veltītu grāmatu vai smelties informāciju internetā. Ļoti interesanti fakti par tievēšanu, kā arī tests, kas novērtē tavas līdzšinējās zināšanas šai jomā, atrodams, lūk, šeit:  http://www.alli.com.lv/
    •    Daudzām no mums palīdz draudzīgs plecs. Mēģini pierunāt draudzeni tievēt kopā ar tevi.
    •    Spītniecēm labi noder kāda mazāka, bet ļoti skaista apģērba iegāde. Vēlme iekļūt jaunajās, stilīgajās biksēs ir ārkārtīgi spēcīga motivācija izturēt.
    •    Lai rezultāti nebūtu ilgi jāgaida, uzsākot sportošanu un veselīgu ēšanu, iesākumā vari ieturēt kādu neilgu, bet stingrāku diētu. Tā dos grūdienu tālākām pārmaiņām.
    •    Labs palīgs ir arī kapsulas svara samazināšanai. Pašlaik Latvijā bez receptēm pieejams tikai viens šāds līdzeklis Alli. Tas mazinās tauku uzsūkšanos organismā, tāpēc, ja ievērosi veselīgus ēšanas principus un lietosi Alli, tievēsi ātrāk. Tomēr atceries, ka arī šis nav brīnumlīdzeklis un, turpinot dzīvot neveselīgi, tas nekādu efektu nesniegs.

23 komentāru
 1. Vispār neapskaužu sievietes, kuras uzskata, ka viens no viņu dzīves uzdevumiem ir TIEVĒT! Nu kas tā vispār par dzīvi, ja visu laiku pašai ar sevi jācīnās?

 2. Šitas raksts, kuru lasīju ar lielām ilgām uzzināt kaut ko jaunu, man nepatika. Tāda sajūta, ka cilvēks to uzrakstījis ķeksīša pēc, jo redakcija prasīja, visā apkārt problēmas ar svētkos uzēstiem tauktiem, bet pašu rakstītāju šī problēma neskar un diez kā neinteresē:(

 3. Te gan rakstīts, ka pa vienai atsevišķi ņemta neviena metode nedod reaultātus, bet es varu droši apgalvot, ka tā nav. Dod gan! Un tā, piemēram, manā gadījumā ir skriešana. 30min – katru otro dienu un pēc diviem mēnešiem jums vairs neliksies, ka kaut kas ar ķermeni nav īsti labi un arī ēst gribēsies tik, cik optimāli vajadzīgs. Par ķādu kūku vai konfektēm arī nebūs sirdsēstu. Silti iesaku – skrieniet!

 4. Nu es vasarā skrēju katru dienu – ļoti patīk, bet pie ievērojamiem rezultātiem netiku. Vasaras beigās izdomāju arī ēdienkarti pamainīt – un jā, bija efekts. Tikai šadā laikā gan es neskrienu – nav piemērota apģērba, tāpēc piedomāju vienīgi pie ēdienkartes un cītīgi gaidu pavasarai. Var jau būt, ka ja man lieki 5 kg, tos arī grūtāk nomest kā 20kg.

 5. Ak dies, nu nevar kaut ko tādu izdomāt, lai viss šitas nav jādara. Jau kuro gadu cīnos ar liekā svara problēmām, un tas man nāk ar tādām mokām. Sportot man vispār riebjas un kad palasu komentos, ka man iesaka skriet – mīlīši – nē nē!!!!

 6. Maratonistei2 – A kā tev tā zidevās visu vasaru skriet, nemainot ēdienkarti? Sportojot jau vispār prasās citādi ēst, vairāk dzert. Tas viss aiziet tādā ķēdītē. Bet ziemā tikai izskatās, ka skriešanai vajag kaut ko pārdabisku. Apģērbies mazliet siltāk, nekā skrienot vasarā, uzliec cepuri un šalli un aidā. Ja nav aukstāk par – 10, tad bauda garantēta. Un ja tev tie kilogrami nekritīsies (par ko gan es kaut kā šaubos), tad pašai savs ķermenis patiks! Un tas pat svarīgāk par nomesajiem kilogramiem!!!!

 7. :))) Te tās maratonistes aktivizējušās līdzās Prokopčukas bildītei:) Laikam iedvesmojušās ne pa jokam!:) Jeb raksts ir slēptā vieglatlētikas sporta skolu reklāma:))))))

 8. Parasti jau gudri runā tās, kas ne mūzma nav nevienu diētu ievērojušas un kurām leikais svars nav problēma. Es ar to esmu cīnījusies visu mūžu un tikko necīnos, viss uzreiz atgriežas vecajās, nevēlamajās sliedēs. Tas, kas patiesī izmainījis manu dzīvi, ir viarķas individuālas konsultācijas pie dietologa un rūpīga šo ieteikumu ievērošana. Jūtos labi, izksatos labi, un man ir pilnīga pārliecība, ja pēkšī nesākšu ēst to, kas man neder, šādi arī dzīvošu nost.

 9. Tievēt kopā ar kādu kompānijā tiešām ir vieglāk, nekā vienai. Mēs šad un tā kopā ar darba kolēgēm taisam šitādas kūres. Mums ir diēta katrai dienai, vakarā mājās pagatavojam to, kas paredzēts pusdienām, darbdienas vidū sapulcējamies darba virtuvītē, uzsildam līdzpaņemto un visas kopā paēdam, pastāstot, kā katra jūtas un kādi starpgadījumi diētas ievērošanas sakarā bijuši. Pirmajās dienās taču nežēlīgi gribās ēst un tad ir labi, ka apkārt ir pulciņš, kur visiem ir līdzīgas problēmas. Mēs viena otru šajā laikā ļoti atbalstam.

 10. Būtu man vairāk naudas, ietu atsūkt taukus, goda vārds! Visa tā mocīšanās ar neēšanu un skriešana uz velotrenažiera sarkanu seju – nu tas nav cilvēcīgi un prieku toč nesagādā.

 11. Zinu,ka sanāks tāda kā reklāma, bet man izdevās notievēt,jeb nomest liekos kg pateicoties tikai vienai sporta zālei… un rezulltātu sasniedzu 6 nedēļās apmeklējot zāli 3x nedēļā un sportojot katru reizi tikai 30 minūtes. Pati biju šokā, bet tas nostrādāja.

 12. Vasarā man vispār ēst gribas mazāk. Tāpat šķidrums skaidrs, ka vairāk aiziet. Nu nezinu, kā jau teicu – varbūt vienkārši nepamanīju tās svara svārstības – skrēju kā minimums 3 reizes nedēļā, bija dienas, kad saņēmos gan rītā, gan vakarā, bet ar septembri beidzu skriešanu, vairs netalika no rītiem laika – bērns uz skolu un pašai darbs. Vakaros tagad tumšs, pa parciņu mazliet neomulīgi vienai skriet. Kā jau teicu – varbūt mazumā aizgāja kādi kilogrami 2-3. Tagad skatos, ko edu – pilnīgs nē maizei (miltiem), makaroniem un kartupeļiem. Saldumi paldies dievam nekad nav garšojuši. Skatīšos, kāds būs rezultāts pēc mēneša.

 13. Es labprāt tievētu vienkārši lasot šādus raktus:) Tā nevar:) Es varētu šo pašu pārlasīt rītos un vakros un ēl pa dienu pāris reizes, ja tā varētu tikt pie rezultāta.

 14. Re ku viena prātīga sieviete – modē ir dabiskums! OK, ja karājas ļumīgi tauki, tā ir nolaidība pret savu ķermeni. Bet visas šitās drakoniskās diētas un sporta nodarbības, lai iet bekot. Joga rullē! Man patīk kā es jūtos un ko redzu skatoties spogulī jau gadu nodarbojoties ar šo lielisko vingrošanu!

 15. Jau sen to neesmu darījusi, bet ļoti efektīva tievēšanas procedūra ir ūdensaerobika. Īpaši ilgstoši ejot uz nodarbībām – rezultāti garantēti!

 16. Bļin, ēst vajag mazāk un kustēties mazliet vairāk, nekā no mašīnas līdz darba ķeblim un atpakaļ pie televizora! Tad arī nebūs jātievē.

 17. nu jā, es braucu ar sabiedrikos visur, eju ar kājām, uzturā nelietoju ne bulkas, ne kūkas, ne cepešus, bet tik un tā ir liekais, tā kā – kā kuram.

 18. es vnk dziivoju!gribu kuucinju-apeedu!neaizliedzu sev neko,visu eedu ar meeru!dievinu sportot un izskatos taa kaa veelos izskatiities 🙂 un ja kadam nepatiik kaa es izskatos tad taa ir vinja probleema,nevis mana!Sievietes viss ir atkariigs no praata-ja ieklausiisies tajaa tad ariii gan notieveesiet,saglabasiet formu vai uzresneesiet!

 19. Tas Alli links ir labs, tur ir receptes un vel visadas stelles ko var izlasit un pameginat realizet dzive. Paldies.

 20. Man liekas, ka raksts ir Ok! Tur tiešām ir rakstītas patiesas lietas! Svarīgi ir kan sportot, gan pareizi ēst! Man personīgi, nesanāk iegādāties abo uz Sporta zāli, jo ir darbs un mācības, tomēr, pavasari beigšu skolu un tad uz sporta zāli, jo man tas tiešām patīk! Kādreiz mans dzīves uzdevums tiešām bija dietas, tomēr sapratu, kā tas nav efektīvi un veselīgi… visam jābūt вмеру! (:
  Bet kas domā, kā raksts ir nelietderīgs un autoru problēma neskār… tas laikam nav īsts saits, kur tos rakstus lasīt un rakstīt komentārus! Eksistē ļoti daudzi anoreksiķu saiti!

 21. Man vienmēr ir palīdzējusi kombinētā metode – tukšā dūšā glāze silta ūdes ar ēdamkaroti ābolu etiķa + mazākas porcijas (pirms ēšanas vienmēr vel gāze silta ūdens, tēja vai kafiju bez cukura, medus un citiem saldinātājiem) + nedaudz vairāk kustību. Rezultāts uzreiz nav graujošs, bet ja lēni nomet svaru, tas tik strauji nenākt atpakaļ.

 22. Atliek tik paskatities uz ūdeni, ka kilograms klat. Es ar tam diētām esmu galigi nomocijusies, rezultata nekada. Ar sportošanu ir tā kā ir, muguras dēļ ne lēkat ne skriet nevaru, bet lēnai vingrošanai nav pacietibas. Un ne jau visur pieejami baseini un trenažieri….. Gaļu ēdu ļoti reti, kukas un bulkas svētkos. Nezinu tiešām ko lai maina, ja vielmaiņa sabeigta kopš bernības…..

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.