Neslāj, meitiņ,Ziemassvētku vakarā

"The Independent” šonedēļ mūs iepriecināja – savā TOP 50 „Labākās Ziemassvētku Dāvanas Sievietēm” tas iekļāvis arī Madaras ekokosmētiku! Īpaši priecīgs notikums tas ir laikā, kad mūsu politiķi uzņēmējiem ceļā pie ārvalstu sadarbības partneriem nodrošinājusi vien apšaubāmu reputāciju. Bet ne par to stāsts.

Šajā topā manu uzmanību piesaistīja vēl kāds interesants fakts – pirmajā vietā gozējas sarkanas augstpapēžu kurpes. Jā, jā, jūs nepārklausījāties – sarkanas, mūsdienīga tomēr joprojām klasiska silueta „čūsku dūrējas”. Un nedaudz aizverot acis un atgriežoties pirms gadiem trīsdesmit, tā vien šķiet, ka nekas nav mainījies – augstpapēžu kurpes joprojām ir sieviešu smagā artilērija, ar ko iespējams gan uzvarēt, gan…diemžēl arī visu pamatīgi sabojāt.

Latvija ir interesanta valsts, kur procentuāli daudz sieviešu ģērbjas ļoti feminīni – nevairās vilkt īsus svārkus, krāso spilgtu grimu un pat pa bruģi dziļā ziemas vakarā tipina augstpapēžu kurpēs. Tas, kādēļ šāda īpašība, ir atsevišķas diskusijas vērts, tomēr es turēšos pie optimistiskāka viedokļa – mūsējās tiešām par savu ārieni rūpējas vairāk un viņām ir spēcīgāka sievišķā gaumes/stila izjūta, ko vēl nav pārņēmusi rietumu uniseksa modes tendence. Diemžēl, pavērojot mūsu dāmas, nākas secināt, ka, tā teikt, tā gribēšana jau ir, bet varēšana itin bieži vairāk atgādina vectētiņa veco ķēvi Oziannu, ne pasaulē skaistākās sievietes – latvietes. Te nu vietā ir Vikroijas Bekhemas padoms augsto papēžu valkātājām – „Ja Tev kaut kas nav dabas dots, radi to pats! Pārāk īsa? Velc augstpapēžu kurpes, bet iemācies ar tām staigāt” (“If you haven’t got it, fake it! Too short? Wear big high heels, but do practise walking!”)

Savukārt tas, kādēļ vīriešiem augstpapēžu kurpes liekas viennozīmīgi seksīgs atribūts (izņēmumi dzirdēti vien gadījumos, kad meitene ar kurpēm vairāk cīnās nekā pārvietojas), šķiet, ir viens no senākajiem jautājumiem. Skaidrs, ka pirmkārt tas ir maģiskā kociņa pieskāriens – staigājot pareizi, sievietes gaita kļūst līgana, gurni kustas ar lielāku amplitūdu, augums ir garāks un viduklis vizuāli kļūst šmaugāks. Otrkārt, sievietes, kas valkā augstpapēžu kurpes, acīmredzami vēlas būt “seksīgākas” un sievišķīgākas un šāds tiešums…nuuuu…kurš tad tam var pretoties?  Savukārt pēdējais iemesls ir nedaudz no seksologu un psihologu lauciņa – sievietes, kas valkā augstpapēžu kurpes, šķiet neaizsargātākas un medījumam no mednieka ir gluži vienkārši grūtāk aizbēgt.

Tā nu, ieskanoties pirmajām Kārtējā Gada noslēguma skaņām, apsveicu mūs visus ar to, ka ir vērtības, kas joprojām ir nemainīgas. Vien jāprot tās pasniegt 🙂

Lielākā augsto papēžu kolekcija Latvijā.

3 komentāru
 1. Apskatijos to kurpju linku, pateiksu godigi, vismaz tas, ko vareja redzet pirmajas 2 lapas man saistijas ar, es atvainojos, mau-maju. Ja ir ta, ka tur talakajas daudzajas lapas ir kaut kas, kaut vai mazlieitin gaumigs, kaut kas tads, kas butu The Independent cienigs, tad mans ieteikums, paceliet ludzu augstak.

 2. Daļēji Tev taisnība un paldies par viedokli! Tā kā mums nozīmīgs klienšu skaits ir arī no izklaides sfēras, tad tie tiek piedāvāti arī ir tik lielā skaitā, taču, ja rūpīgāk paskatīsies, ir ļoti daudz skaistu izejamo kurpju un ikdienas augstpapēžu kurpju.

  Lai nu kā, paldies par viedokli, drošvien jādomā, kā šo preci labāk izdalīt.

  Sirsnībā,
  Kristīne

 3. Citāts: “Mūsējās tiešām par savu ārieni rūpējas vairāk un viņām ir spēcīgāka sievišķā gaumes/stila izjūta, ko vēl nav pārņēmusi rietumu uniseksa modes tendence. ”

  Piedod, bet es nedomāju, ka latvietēm ir raksturīga tendence rūpēties par sevi vairāk kā citās valstīs. Pabraukājot kaut vai pa lielākajām Eiropas galvaspilsētām, diemžēl jāatzīst, ka Latvietēm stila izjūta ir diezgan aprobežota … Un Rietumos patiesi nedominē unisekss. Bet, protams, tas ir tikai mans viedoklis.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.