Nekad nedariet, kā es!

Vakar mamma zvanīja. Pateicu, ka nevaru runāt, jo sācies ugunsgrēks. Piemirsu piemetināt, ka tas ir seriāls “Ugunsgrēks”. Nekad, nekad tā nedariet! Otrā klausules galā mans tēvs jau bija gatavs viņu slaidā kritienā uzķert uz ožamā spirta spilvena.

Kad mana mamma nobrēcās: “Kooooaaaa! Ko bērni?”, es vēl nepiefiskēju, par kādu ugunsgrēku VIŅA runā, un nevainīgi atbildēju par savu domāto seriālu: “Viņi kā reiz tagad to skatās, tikko pārģērbušies pidžammās. Viņiem patīk!”

….

Es neatkārtošu savas mātes vārdus… Viņa man tāda jūtīga un emocionāla. Nekad, nekad nedariet tā!

Maniem bērniem ir parādījies ārkārtīgi mistisks paradums. Neciešu bardaku. Tāpat kā čības. Pieriebjās kādā brīdī uzkāpt uz mazmazītiņa klucīša ar basām kājām, kas nemaz nav tīkami. Tad parasti uzreiz atskan mana taure: “Lai es neredzētu vairāk šo bradaku jūsu istabā”. Bērniem ir mierīgs: “Jā, jā, labi, mammu!” un… viņi vienkārši aiztaisa savas istabas durvis, smaidīdami Holivudas stilā. Manam skatienam, taču, vairs nevīd tas nežēlīgais klucīšu bars… Tikai aiztaisot durvis, manam skatienam pazuda viss viņu bardaks. Praktiski, jā gan!

Ēdiet, lūdzams, biezpienu! Ka nesanāk, kā man.

Nesen mana mamma svinēja savu dzimšanas dienu. Es uzvilku savas ¾ bikses – melnas, pavecas un bezgala mīļas. Jutos labi, liekas, izskatījos gana lieliski, lai nekautrētos viesiem uzsmaidīt. Līdz mana mamma sāka ķiķināt! Kad viņa man pateica cauri smieklu lēkmei: “Pagriezies, pīle tāda!”, mani pārņēma šaušalīgi nelaba nojauta….

Un labi vien bija, ka neatradu savu jaciņu skapī pirms ciemošanās, bet paņēmu adīto “pančo”, ko uzmest uz pleciem. Tas bija gana garš, lai nosegtu manu izdilušo pēcpusi… Tikai tad es vārgi sāku atcerēties, kā pēdējā mazgāšanas reizē, izkarot bikses, pamanīju lielos caurumus tajā vietā, kur parasti tiek iespīlēta mana pēcpuse. Tad es nolēmu – vairs nevaru vilkt ārpusmājas. Bet…piemirsās!

Tā lūk!

2 komentāru
  1. Nu vai zini..:))) Es jau domāju, ka ar mani ir traki :))) Bet Tev ir īpaši jautri 😀 Super 😀

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.