Nedēļas TV filmu izlase

Viasat TV 1000 Premium

Trešdiena, 28. jūlijs, plkst. 20.00

Vikija Kristīna Barselona  / Vicky Cristina Barcelona 
Romantiska komēdija, ASV/Spānija, 2008.g   
Režisors – Vudijs Allens
Lomās – Rebeka Hola, Skārleta Johansone, Penelope Krusa, Havjērs Bardems
Divas amerikāņu draudzenes Vikija un Kristīna pavada dēkainas vasaras brīvdienas Spānijā. Meitenēm ir kardināli atšķirīgi uzskati par seksu un laulību. Viņas satiek karstasinīgu spāņu mākslinieku, kurš uzaicina abas pavadīt kopīgu nedēļas nogali – dzert vīnu un mīlēties. Ar katru no viņām šarmantajam māksliniekam veidojas savas attiecības, bet situācija kļūst pavisam sarežģīta, kad pie apvāršņa uzrodas arī mākslinieka bijusī sieva.
Romantiskā komēdija par amerikāņu meiteņu vasaras dēkām Spānijā izpelnījās kritiķu atzinību 2008. gada Kannu kinofestivālā un saņēmusi "Zelta Globusu" kā labākā komēdija.  Savukārt  Penelope Krusa par lomu filmā saņēmusi ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars".
Filma, ko skatīties ar baudu – „izgaršojot” katru kadru kā malku vēsa vīna karstā vasaras vakarā.

Viasat TV 1000 Premium

Trešdiena, 28. jūlijs, plkst. 21.00

Cilvēks cilvēkam  / Man to man  
Drāma, Francija/Dienvidāfrika/Lielbritānija, 2005.g   
Režisors – Redžis Vargniers
Lomās – Džozefs Fains, Kristīne Skota Tomase, Lomama Boseki, Sesila Bajiha
19. gadsimta nogalē divi antropologi dodas uz Āfrikas džungļiem meklēt teiksmainus pigmejus – karojošas punduru cilts pamatiedzīvotājus. Viņi ir pārliecināti, ka tieši šie cilvēki ir trūkstošais posms cilvēces evolūcijā un vēlas to pierādīt vispasaules līmenī. Viņu rīcībā nonāk divi pigmeji, kuri ar kuģi tiek nogādāti Anglijā. Abus afrikāņus ievieto kādā pilī un grupa slepenu interesentu sāk darbu pie šo cilvēku izpētes. Ar šo brīdi sākas virkne neparastu, neizskaidrojamu piedzīvojumu, kas filmas varoņus ierauj notikumu virpulī un liek ne vien uzzināt daudz vairāk par šķietami mežonīgo Āfrikāņu cilti, bet arī pašiem par sevi.
Par šo filmu režisors Redžis Vargniers tika izvirzīts Berlīnes kino festivāla b
alvai.
Filma ir bagātīga cilvēcīguma, romantikas un eksotisku piedzīvojumu. Turklāt tajā spēlē „Angļu pacienta” neatvairāmais tandēms – Fains un Skota Tomase.

LTV1

Ceturtdiena, 29. jūlijs, plkst. 20.20

Mans draugs nenopietns cilvēks

Ironiska melodrāma, Rīgas kinostudija, 1975.g   
Režisors – Jānis Streičs
Lomās –   Ritenberga Dzidra (Mirdza), Bērziņa Lilita (Andersone),   Dunkers Oļģerts (Šefs), Valters Ēvalds (Čakāns), Lobiņš Voldemārs (Vladimirs) (Drūmais), Pāvuls Eduards (kadru daļas vadītājs), Ružs Boļeslavs (mācītājs), Tomsone Irina (lietišķā sieviete), Resnais Modris “Šūrs“ (kolhoza siržu lauzējs)
Galvenais filmas varonis ir strādnieku puisis Arvīds Lasmanis. Viņš šķietami ir  nenopietns, nevienā darbā ilgi nepaliek, labprāt pajoko – pat, ja situācija visai nopietna. Vēlme caur smaidu padarīt grūtības vieglākas ne vienmēr tiek citu saprasta. Tuvāk ielūkojoties Arvīdā, ieklausoties viņa argumentos, sākot izprast viņa centienus, atklājas gaišs, godīgs cilvēks ar stipru gribu. Tāds, kas nespēj samierināties ar netaisnību un paviršību darbā un cilvēku attiecībās. Viņš tic, ka jebkuros apstākļos, cilvēks pats nosaka savu likteni un izvēle vienmēr ir mūsu ziņā.
Lai arī filmai ir vairāk kā 30 gadu, tomēr tajā ir tik cilvēcīgas un saprotamas vērtības, ka skatītājs vienmēr būs ieguvējs. Turklāt neviens nevar tik labi pastāstīt stāstu par mums pašiem, kā ļoti talantīgs latviešu režisors (Jānis Streičs).


Ren TV Baltic

Piektdiena, 30. jūlijs, plkst. 22.05

Pievilcības likumi /Laws of attraction

Romantiska komēdija, Īrija/Lielbritānija, 2004.g   
Režisors – Pīters Hovits
Lomās –  Džuliana Mūra un Pīrss Brosnans
Divi panākumiem bagāti Ņujorkas advokāti – Odrija un Daniels ir specializēti laulību šķiršanas lietās un bieži vien ir satikušies tiesas sēdēs, aizstāvot pretējās puses. Panākumu ķīla katram ir sava- Odrija to meklē daudzajās likumu grāmatās, kamēr Daniels vairāk liek lietā savu šarmu tiesas zālē. Kādas rokzvaigznes un viņa sievas laulības šķiršanas prāva abus sāncenšus noved visai saspringtā situācijā. Bagāto klientu strīdus ābols ir kāda pils Īrijā, tādēļ abi advokāti dodas turp. Drīz vien, pavadot neaizmirstamu nedēļas nogali skaistajā vietā, viņu starpā rodas romantiskas jūtas, kuras abi par katru cenu cenšas slēpt. Pēc kādas vētrainas ballītes un tikpat vētrainas nakts, Odrija un Daniels no rīta attopas kā precēts pāris. Viņiem ir jāatgriežas Ņujorkā, lai turpinātu darbu pie tiesas prāvas, taču viņu jaunais statuss darbu sarežģī. Odrija un Daniels ir pieredzējuši visdažādākos mīlas un laulības dzīves scenārijus ar tikpat dažādām beigām, tomēr viņi nezina vienu – kā attīstīsies viņu mīlas stāsts.
Šīs romantiskās komēdijas režisors Pīters Hovits ir guvis atzinību par vairākām viņa filmām, ieskaitot darbu "Un durvis aizveras".
Viegla, smaidīga un gaiša komēdija par mīlestību lieliski iederēsies piektdienas vakaram, ja nav ieplānotas ballītes vai izbraucieni dabā.

Viasat TV 1000 Kino

Sestdiena, 31. jūlijs, plkst. 23.00

Tāda ir mīlestība  / Любовь-морковь  
Komēdija/Malodrāma, Krievija, 2007.g   
Režisors – Aleksandrs Striženovs
Lomās – Goša Kucenko, Kristīne Orbakaite
Filmas centrā ir darbīgs, šarmants bezbērnu pāris – mākslas kuratore, galerijas vadītāja un ļoti veiksmīgs advokāts. Viņiem šķietami ir  viss – vienīgi pazaudējusies kopā būšanas jēga. Abi domā par šķiršanos un, meklējot iespējas tomēr saglabāt laulību, atnāk uz pieņemšanu pie neparasta pāru glābšanas speciālista. Nākamajā rītā pēc šīs vizītes viņi pamostas samainītos ķermeņos. Otra ķermeņa apdzīvošana un iejušanās otra dzīvē, darbā un attiecībās rada ne vien daudz gaumīgi komisku situāciju, bet arī liek abiem filmas varoņiem no jauna ieraudzīt viens otra vērtību un saprast – viņi mīl viens otru.
Nesen televīzijā bija skatāma „Tāda ir mīlestība” otrā daļa, bet filmu secībai nav nozīmes. Ja tev patika otrā – pirmā visticamāk iepriecinās vēl vairāk. Savukārt, ja tev nav ne jausmas par šo dzīvespriecīgo komēdiju – ir vērts pavadīt ar to vakaru, lai iemigtu smaidīga.
Šī gada nogalē plānota „Tāda ir mīlestība” trešā daļa, kur Andrejs un Marina apmainīsies ķermeņiem ar saviem vecākiem.

LNT

Sestdiena, 31. jūlijs, plkst. 23.15

Konspirācijas teorija /Conspiracy theory

Trilleris, ASV, 1997.g   
Režisors – Ričards Donners
Lomās –  Mels Gibsons, Džūlija Robertsa, Patrsiks Stevarts
Džerijs Flečers (Mels Gibsons) ir paranoisks taksometra šoferis, kas rūpīgi vāc visu iespējamo informāciju, kas vien gadījusies ceļā. Viņš pat izdod savu žurnālu ar slepenām ziņām īpašam obonentu lokam. Džerijs šķiet esktravagants Ņujorkas dīvainis, kurš ir pārņemts ar to, ko dara un likumsakarīgi saskata dažādas likumsakarībs sazvērestības.  Džerijs mēģina par vienu no savām teorijām pārliecināt arī valdības juristi Alisi Satonu, tomēr iesākumā tas viņam neizdodas. Kamēr notikumi sāk liecināt par pretējo un Alise iesaistās bīstamā izmeklēšanā, kura  noved pie pārsteidzoša atklājuma.
Pārāk liela nopietnība noved pie pārāk nopietnām domām, tādēļ vecs, spraigs, bet tīri interesants amerikāņu trilleris ar labu aktieru piedalīšanos, dažkārt teicami spēj novērst sarežģītu prātošanu un aizmirsties.

LNT

Svētdiena, 1. augusts, plkst. 17.00


Mīlestība un citas katastrofas / Love and Other Disasters

Romantiska komēdija, Lielbritānija/Francija, 2006.g   
Režisors – Aleks Kešišians
Lomās –  Britānija Murfija, Santjāgo Kabrera, Metjū Raiss
Emīlija dzīvo Londonā, stādā žurnālā VOGUE un kopīgi īrē dzīvokli ar kādu geju Pīteru.  Emīlijai būt par viņas mazās draugu sabiedrības dvēseli un parūpēties, lai vientuļie atrastu viens otru. Vai gan nebūtu jauki, ja Emīlijas draugam un kaimiņam, Pīteram saskanētu ar jauno, glīto VOGUE kolēģi – fotogrāfa asistentu Paolo? Emīlija pati jūtas tik nepiespiesti Paolo klātbūtnē – ir taču jauki būt izskatīga, šarmanta un inteliģenta vīrieša sabiedrībā un neuztraukties, ka viņš sāks uzmākties! No pirmā acu skatiena Emīlija ir bijusi pārliecināta, ka Paolo ir gejs un attiecīgi arī uzvedas, tikai… viņa ir kļūdījusies! Paolo mīļuprāt būtu kopā ar Emīliju, nevis viņas draugu un visādi cenšas to Emīlijai darīt zināmu. Diemžēl aizrautīgā savedēja to nesaprot un nemana.
Ņemot vērā, ka šī nav amerikāņu, bet gan britu/frnaču komēdija – vari rēķināties ar gaumīgiem un asprātīgiem jokiem, kā arī patīkamu vieglumu, ko nodrošina pats filmas žanrs un tematika.

9 komentāru
  1. Izlases autorei laikam prāts vien uz jokiem:))) – te tak šonedēļ komēdijas vien rāda:))))

  2. Jā, Vikija-Barselona tiešām laba filma, bet es arī par Nenopietnu cilvēku (Streiča) priecājos. Nu, ka ir info arī par latviešu filmām, jo, ja neizceļ atsevišķi – nepamana taču.

  3. Noskatijos Vikiju, Kristini, Barselonu – kaut kā man ne īpaši. Vienīgi mūzika un bildes smukas.

  4. Brīnišķīgas filmas kādreiz latvieši mācēja uzņemt… A kāpēc tagad tik čābīgi…. Paliku domādama, ieraudzījusi, ka ezera sonāti šovakar rāda.

  5. Lai skatītos Vikiju (…) Barselonu jābūt pareizajam fīlingam, noskaņojumam un visam. Ja nav, tad arī neko īpašu tur nepamana. Bet, ja viss ir, tad filma – pa pirmo.

  6. Vakar noskatījos Ļubovj-Markovj – bet nu reāli feina filmiņa. Tāda viegla, jocīga, pozitīva.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.