Nedēļas filmu izlase.

Viasat 1000

Otrdiena, 13. jūlijs, plkst. 19.00

Durvis Aizveras / Sliding Doors

Romantiska komēdija, ASV, 1998.g   
Režisors – Pīters Hovits
Lomās – Gvineta Paltrova, Džoans Heahs, Džons Linčs
Mums tikai šķiet, ka dzīve plūst nemainīgā virzienā un mūsu izvēlēm nav tik liela nozīme. Šī filma parāda, ka katra mūsu izvēle nosaka sekas rīcībai. Ja mums būtu iespēja vienlaikus izdarīt divas izvēles, mūsu dzīve ar katru no tām būtu atšķirīga. Viss sākas ar šķietamu sīkumu Helēna (Gvineta Paltrova) steidzas uz vilcienu. Mēs varam vērot abas versijas – kas notiek, ja viņa paspēj iekāpt un – kas, – ja nepagūst. Pirmajā variantā Helēna zaudē labi atalgotu darbu un atgriežas mājās, pieķerot savu puisi gultā ar viņa bijušo draudzeni. Otrajā variantā Helēna pārnāk mājās, kad mīļākā jau ir aizgājusi. Attiecības turpinās, Helēnai nemaz nenojaušot par krāpšanu. Un šis ir tikai filmas sākums. Turpinājums sola daudz varbūtību, iespēju un izvēļu, kuras bieži nav svešas arī mūsu pašu dzīvē.
Viegla, mīlīga un optimistiska filma, kas amerikāniskā stilistikā iedrošina, ka dzīve ir dzīvošanas vērta, brīnumi tajā notiek un daudz kas atkarīgs tieši no mūsu izvēles.


PBK


Otrdiena, 13. jūlijs, plkst. 23.20

Manas zvaigznes un es / Mes stars et moi

Komēdija, Francija, 2008.g   
Režisors – Letīcija Kolombānī
Lomās –Katrīna Denēva, Emanuēla Beāra, Melānija Bernjē, Marija de Medeirosa, Kads Merads
Solanža, Izabella un Violeta  ir slavenas un mīlētas franču aktrises, kuru dzīves rit lieliski. Tikai ir viens neliels „bet” – viņas ir pārgurušas no jūsmotāju uzmanības. Reiz visas trīs nokļūstot vienlaikus filmēšanas laukumā, viņas noskaidro, ka īpaši viņas nomocījis kāds aizrautīgs pielūdzējs Robērs. Šis cilvēks strādā par apkopēju ievērojamā aktieru aģentūrā un izzina visslepenākos viņu noslēpumus. Visas trīs ir viņa favorītes. Turklāt savu dzīvi un ģimeni viņš, jūsmojot par zvaigznēm, atstājis novārtā. Skaistules nolemj apvienot spējus, lai pārmācītu Robēru.
Smalks franču skaistums, humors, elegance. Skatīties šo filmu būs līdzvērtīgi, kā dzert vēsu baltvīnu tveicīgā vasaras vakarā.

TV3+

Ceturtdiena, 15. Jūlijs, plkst. 21.00

Bembis / Бумер

Asa sižeta kriminālā drāma, Krievija, 2003.g   
Režisors – Pjotrs Buslovs
Lomās – Vladimirs Vdovičenko, Andrejs Merzlikins, Maksims Konovalovs, Sergejs Gorobčenko
Melns BMW 750IL. 1999. gads,. Maskava . Mašīnā brauc četri draugi, kuri ir spiesti bēgt. Neviens no viņiem nav gribējis nogalināt, un neviens no viņiem nevēlas mirt. Liktenīgu sakritību rezultātā četrotni meklē policija, tādēļ viņu ceļš ved projām no galvaspilsētas aizvien dziļāk Krievijas neizdibināmajos plašumos. Taču draugi ir izvēlējušies ceļu, kas ir vienlīdz bīstams, policijas atriebei. Turklāt tas viņus ved uz nekurieni.
Ja nežēlīgas filmas spēj skatīties filozofiski un tev principā patīk krievu kino – te būs gan draudzība, gan nežēlība, gan vīrišķība, gan šausminošs bezpridels (robežu neesamība). Filma teicami izturēta savā žanrā un atstāj paliekošu pēcgaršu. Ne velti tā saņēmusi virkni balvu Krievijas kino festivālos un 2006. gadā  Bembim uzņemts skaitītāju ilgi gaidīts turpinājums.

PBK

Piektdiena, 16. jūlijs, plkst. 23.20

Labais Vils Hantings / Good Will Hunting

Drāma, ASV, 1997.g   
Režisors – Gus Van Sants
Lomās – Mets Deimons, Robins Viljams, Bens Afleks, Minnija Draivere
Vils Hantings strādā par sētnieku Masačūsetas Tehnoloģiju Institūtā. Viņš ir neparasti apdāvināts cilvēks ar ģeniālu intelektu, atmiņu un izcilām spējām matemātikā. Bērnībā piedzīvota fiziska un emocionāla trauma neļauj viņam saskatīt sevī šos talantus un izvēlēties darbības jomu, kas būtu atbilstoša viņa spējām.
Tās pamana šī institūta pasniedzējs un panāk, ka Vils sāk viņa vadībā apgūt matemātiku un apmeklēt psihoterapeitu. Vilam nešķiet, ka nepieciešama ne viena, ne otra lieta. Atsakoties no vairākiem psihoterapeitiem, Vils nonāk pie pasniedzēja sena bērnības drauga, kas daloties un atklājot personiskus pārdzīvojumus, palīdz Vilam mazliet mainīties. Terapijas laikā Vils satiek Skilaru. Rodas abpusējas jūtas, bet Vils pārāk baidās no iespējamām sāpēm, ko sevī ietver nopietnas attiecības. Viņš bēg, lai vēlāk atgrieztos.
Filma izvirzīta virknei nomināciju vairākos nozīmīgos pasaules kino festivālos un saņēmusi balvas. Ja vēlies skatīties vērā ņemamu, labas kvalitātes amerikāņu kino – šī ir piemērota izvēle.

LNT

Sestdiena, 17. jūlijs, plkst. 20.35

Madisonas apgabala tilti / The bridges of Madison  country

Romantiska drāma, ASV, 1995.g   
Režisors – Klints Īstvuds
Lomās – Klints Īstvuds un Merila Strīpa
1965. gada vasarā kādas nelielas, garlaicīgas, visnotaļ saticīgas ģimenes mājsaimniece, izvada savus vīriešus – vīru un divus bērnus uz gadatirgu. Priekšā ir vairākas brīvas dienas – sev. Palikusi viena – viņa itāliete, ar iedzimtu tieksmi pēc skaistā, uz mirkli atkal ir viņa pati (iespējams, tāda, kāda viņa būtu joprojām, reiz nepiekritusi glītā amerikāņu puiša bildinājumam un nepārceļoties uz dzīvi līdzenā un putekļainā Aiovas štatā.) Viņas vientulīgo mieru iztraucē pasaules ceļotājs un fotogrāfs, kurš pēc žurnāla National Geographic pasūtījuma veido Medisonas apgabala tiltu foto sesiju. Abiem priekšā ir dažas skaistākās un neaizmirstamākās dienas dzīvē. Iemīlēšanās, tuvība un šķiršanās, jo viņa ir pārliecināta, ka nav tiesīga mainīt savu dzīvi. Apprecoties un laižot pasaulē bērnus tā nepieder vairs viņai.
Vai tik liela upurēšanās ir bijusi tā vērta? Ko mamma slēpusi tik daudzus gadus no savas ģimenes? To, lasot nu jau mirušās mammas dienasgrāmatas un vēstules, domā viņas pieaugušie bērni.
Filma tikusi izvirzīta vairākām nominācijām dažādos kino festivālos un saņēmusi vairākas balvas.
Reti tiek uzņemtas filmas, kas ir tik smalks, juteklisks, personisks un ar cieņu izstāstīts stāsts par mīlestību. Tādēļ, ja kādu apstākļu dēļ neesi Positivus festivālā, tev ir visas iespējas pavadīt šo vakaru saturīgi arī pie televizora ekrāna.


Viasat TV 1000 Premium


Sestdiena, 17. jūlijs, plkst. 20.00

Krēsla / Twilight

Melodrāma, ASV, 2008.g   
Režisors – Katerīna Hārdvika
Lomās – Kristena Stevarta un Roberts Pattisons
17 gadus vecā Bella pēc mātes otrās laulības pārceļas uz dzīvi nelielā pilsētiņā pie tēva. Jaunajā klasē ir kāds noslēpumains puisis Edvards, kurš nelīdzinās nevienam citam – kā visi vampīri, viņš ir nemirstīgs. Edvards ir vampīrs, taču viņam nav ilkņu, un viņa ģimene izvēlējusies nedzert cilvēku asinis. Edvards ielūkojas Bellas dvēselē un atrod savai līdzīgu – tādu, ko viņš gaidījis 90 gadu. Drīz abu starpā uzvirmo kaislīgs, aizraujošs un neordinārs mīlas stāsts. Taču kad meiteni ievēro arī Džeimss, Edvardam nākas glābt meitenes dzīvību un uzveikt savas nevaldāmās slāpes… Vai īsta mīlestība to spēs?
Filma „Krēsla” par meitenes un vampīra mīlestību uzņemta pēc pasaulē populārās Stefānijas Meijeres grāmatu sērijas motīviem.
Filma saņēmusi 23! balvas dažādos festivālos, (kopīgi ar Stepānijas Meijeres grāmatām) izraisījusi milzīgu sekotāju kultu visā pasaulē.
Ja esi aizkustināta šīs filmas cienītāja, tevi nebūs jāmudina noskatīties četru filmu pirmo daļu, bet, ja „Krēslu” tā arī neesi redzējusi, tev ir visas iespējas netraucētā mājas atmosfēra mēģināt saprast – par ko visi TĀ jūsmoja.

LNT

Svētdiena, 18. jūlijs, plkst. 20.15

Kokaīns / Blow

Krimināla drāma, ASV, 2001.g   
Režisors – Teds Demijs
Lomās – Džonijs Deps, Pelenope Krusa, Franka Potente, Reičela Grifitsa, Pols Rūbenss, Klifs Kērtiss, Rejs Liota
Filmas pamatā ir patiess stāsts. Džordža tētis nekad nespēja nopelnīt pietiekami daudz naudas ģimenes iztikai, un zēns nosolījās, ka darīs visu, lai viņam naudas netrūktu. Kalifornija, uz kuru viņš devās, izrādījās īsta paradīze – cilvēki šeit bija atbrīvoti, skaisti un vienmēr gatavi priecāties par dzīvi. Un Džordžs kļuva par to, kurš viņiem piedāvāja prieka avotu – marihuānu, nopelnot vairāk, nekā būtu varējis jebkurā īstā darbā. Jau vēlāk viņš uzzināja par kokaīnu un kļuva par galveno Kolumbijas kokaīna izplatītāju Savienotajās Valstīs. Taču bez soda neizbēgt pat pašpārliecinātajam Džordžam. Un tas viņu pārsteidz brīdī, kad to gaida vismazāk. Veidā, kādu vismazāk gaida…
Reti šarmanta aktieru kombinācija – Deps un Krūza un – prātā paliekoša filma.

5 komentāru
  1. ak dies, šito baiso sviestu “tumsu” rāda arī tv. es arī gribētu saprast to fenomenu:))))) labi bija pateikts:))))

  2. Omulīga filmu izlase. Pilnīgi gribas ieslēgt TV! Iemetu te aci, jo progrmammu malt cauri – baigais slinkums. A te viss skaidri – turklāt vēl – labs kino izcelts.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.