Nāciet palīgā, lai “aitas būtu dzīvas un vilki paēduši”

Pašā sākumā sirsnīgs lūgums nesūtīt mani pie ārsta (kā arī tālāk) ar šo situāciju. Jau kādu laiku man regulāri sāp vēders (precizēt citus simptomus būtu nepieklājīgi), ka nekāda “no-špa” nepalīdz. Nevaru pateikt, ka sāpes ir ļoti spēcīgas – bet jebkurā gadījumā tās nav īpaši patīkamas.  Rūpīgi pārskatīju savu ēdienkarti, lai atrastu sāpju cēloni (nu, negribējās man uzreiz skriet pie ārsta ar sūdzībām): katru dienu ēdu zupu, gaļu vai zivi, kādu ābolu vai citu dārzeni – augli vizmas reizi dienā, lai nelietotu visādus ķīmiskos vitamīnus. 3 reizes nedēļā apmeklēju aerobikas zāli, dienās kad neeju sportot cenšos trīs – pāris pieturas paiet ar kājām, atgriežoties no darba mājās.

 

            No mana “dienas režīma” var spriest, ka pacients ir “drīzāk dzīvs, nekā miris” – es nekādīgi nevarēju saprast, kāpēc man tas vēders tomēr sāp. Par sāpēm skaidrībā es nonācu pavisam nejauši savas draudzenes meitas dēļ – izrādījās, ka sāpes bija reakcija uz piena produktu lietošanu (kurus es regulāri lietoju visādos veidos un kuri man ļoti garšo). Draudzenes mazulei ir alerģija uz pienu, kas ļoti sarūgtina visu ģimeni – neviens nezin ar ko barot bērniņu, ja viņas organisms piena produktus neuztver (mazai Elīnai līdz asarām sāp vēders).

26 gados atklājot sevī “piena reakciju” es sāku meklēt internetā informāciju par to, bet tālāk par mediķu terminoloģiju un garlaicīgiem statistikas datiem tā arī netiku.

 

Vai man arī būtu alerģija pret pienu? Internetā vēl atradu pieminētu tādu medicīnisku terminu kā laktozes nepanesamība…

 

            Gribu pajautāt, vai kādai ir līdzīga kā man problēma? Ja ir, kā ar to tiekat galā? Ļoti gribas nošpikot kādu risinājumu, jo man ĻOTI GARŠO PIENS (kā arī jogurti un biezpiens) un atteikties no tā nav manos spēkos.

2 komentāru
  1. Diezgan labs izskaidrojošs raksts, ja tādu gadījumā jau neesi lasījusi, ir portālā Cālis http://virtuve.calis.lv/arstnieciskais-uzturs/piena-nepanesamiba/laktozes-piena-cukura-nepanesamiba/, tur ir arī ieteikumi, ko darīt. Cik saprotu, kopā ar piena produktiem jālieto konkrēts enzīms. Šāda diagnoze ir arī vienas paziņas bēbim – sākumā ļoti mocījās, tagad viņi dod šo līdzekli un viss laikam ir kārtībā. Bet droši vien, ka vizīte pie ārsta būtu visprātīgākā:)

  2. Ziniet, Helēna – ja jau Jums tik tiešām uztrauc Jūsu veselība, vai Jums nešķiet smieklīgi savai problēmai risinājumu meklēt pa kaut kādām interneta mājas lapām???

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.