Muzeju nakts Ceļojums – jau 16. maijā

Jau drīz – 16. maijā – klāt viens no gada dzirkstošākajiem un piesātinātākajiem kultūras notikumiem – Muzeju nakts. espati.lv piedāvā ieskatīties Muzeju nakts programmā un pavisam drīz stāstīsim tev par tām lietām un vietām, kuras noteikti nevar laist garām.

Jau vairākus gadus gandrīz visās Eiropas valstīs, vienā maija sestdienas vakarā, turpinoties līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk, durvis ver valstu muzeji, kuri priecē ar dažnedažādām sagatavotām ekspozīcijām, īpašiem notikumiem un citiem kultūras pasākumiem. Šogad Muzeju nakts norisināsies 16. maijā, un tās tematika – Ceļojums.

Ar devīzi "Kur ta’ tu nu biji?" muzeji piedāvās ceļojumus laikā un telpā, ceļojumus uz tālām zemēm un tepat līdzās, ceļojumus mūzikas, mākslas, smaržu un garšu pasaulē. Pirms diviem gadiem Muzeju nakts bija veltīta Francijas, pirms gada – Vācijas kultūrai, taču šogad akcijā galvenā uzmanība tiks pievērsta Latvijas kultūrai un lokālajai tematikai.

„Muzeju nakts ir muzeju dāvana apmeklētājiem. Šogad Muzeju nakts organizēšanai netiek piešķirts valsts finansējums, taču muzeji ir gatavi radīt pasākuma īpašo gaisotni un saturisko daudzveidību. Interese par pasākumu ir milzīga – gan no muzeju, gan to apmeklētāju puses,” informē Muzeju valsts pārvaldes vecākā referente Gundega Dreiblate.

Muzeju nakts Latvijā norisināsies jau piekto reizi, un šogad tajā piedalīsies vairāk nekā 90 muzeji visā Latvijā. Muzeji gaidīs apmeklētājus no plkst. 19:00 līdz 01:00 un citviet – arī ilgāk.

espati.lv iesaka ieskatīties Muzeju nakts programmā, lai tu jau laicīgi varētu saplānot savu Ceļojumu un paspēt apskatīt un piedzīvot visu, ko vēlējies. Izdrukājamā formātā programma ir pieejama šeit: MUZEJU NAKTS PROGRAMMA

Ja Muzeju nakti pavadīsi Rīgā, atceries, ka kursēs īpaši bezmaksas autobusi, ar kuriem varēsi nokļūt uz tiem muzejiem, kuri atrodas ārpus pilsētas centra. Ar maršrutiem un pieturu sarakstu vari iepazīties šeit: MUZEJU NAKTS AUTOBUSU MARŠRUTI

Jau nākamajā nedēļā iepazīstināsim tevi ar espati.lv īpašo Muzeju nakts pasākumu izlasi! Varbūt ir kas tāds, ko vēlies uzzināt vairāk? Jautā mums – [email protected]

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.