Mišela Obama – ASV pirmā lēdija

Abigeila Adamsa, Eleonora Rūzvelta, Džekija Kenedija, Nensija Reigana, Barbara Buša, Hilarija Klintone, Lora Buša… Viņas pazīstamas kā ASV pirmās lēdijas. Lai gan pavisam vēstures lappusēs ierakstīti 45 pirmo lēdiju vārdi, ne visas izpelnījušās īpašu ievērību, tautas mīlestību vai atzinību. Kā nākamais šajā sarakstā tiks ierakstīts Mišelas Obamas vārds. Kā veiksies viņai?
Mišela Obama dzimusi 1964. gada 17. janvārī Čikāgā, Ilinoisas štatā, Freizera Robinsona (miris 1991. gadā), kurš bija ūdens pumpja operators, un Marianas Robinsones, parastas sekretāres, ģimenē. Viņa uzauga Čikāgas dienvidu daļā, tradicionālā abu vecāku ģimenē. Visi kopā ieturēja maltītes un kopā pavadīja arī brīvo laiku, spēlējot monopolu vai lasot. Tēvs turpināja strādāt pat tad, kad viņam saasinājās smaga slimība – izkaisītā skleroze. Tāpēc Mišela apgalvo, ka augstu vērtē vecāku audzināšanas principus – lai kaut ko panāktu, jāiegulda smags darbs.
Mišela ar brāli Kreigu, kurš ir 16 mēnešus vecāks, izlaida mācības otrajā klasē un pārlēca uz trešo. Skolas laikā Mišela bijusi čakla skolniece un liela aktīviste, viņas vārds gadiem atradies arī uz skolas goda dēļa. Vidusskolu Mišela beidza 1981. gadā un turpināja mācības Prinstonas universitātē, ko ar izcilību beidza 1985. gadā. Pēc trim gadiem viņa Hārvardas universitātē ieguva doktora grādu jurispridencē.
Laulība
Priekšvēlēšanu kampaņa
Mišela Obama ir ne tikai vēsturē vienīgā melnādainā pirmā lēdija, bet arī viena no jaunākajām prezidentu sievām. Pašlaik viņai ir 44 gadi. Kopš Mišelas Obamas vīrs kļuvis par prominentu nacionālo politiķi (pirms tam Baraks Obama bija Ilinoisas senators), viņa tiek uzskatīta par popkultūras sastāvdaļu. 2006. gada maijā žurnāls Essence viņu ierindoja starp 25 pasaules iedvesmojošākajām sievietēm. 2007. gada jūlijā žurnāls Vanity Fair Mišelu nosauca starp desmit pasaulē vislabāk ģērbtajiem cilvēkiem. 2007. gada septembrī žurnālā 02138 viņa ieņēma 58. vietu starp 100 Hārvardas ietekmīgākajiem absolventiem. Viņa parādījās arī žurnālā People kā viena no 2008. gada vislabāk ģērbtajām sievietēm un izpelnījās uzslavas par klasisko un pārliecinošo izskatu. Dažos avotos Mišela tiek salīdzināta pat ar Žaklīnu Kenediju. Lai gan Mišela Obama izpelnījusies tik daudz uzslavu stila dēļ, viņas gaume ir gaužām vienkārša. Viņas iecienītākais mūziķis ir Stīvijs Vonders, mīļākais ēdiens – makaroni ar sieru, un mīļākā televīzijas pārraide – Dika van Daika šovu atkārtojumi. 
Obamas kundze apgalvo, ka viņai nepatīk plānot savu dzīvi ilgtermiņā, un izskatās, ka viņa vēl nav definējusi savu lomu Baltajā namā. “Pirmās lēdijas darbs,” viņa reiz diplomātiski teica, ”ir atkarīgs no laika, paša cilvēka un vietas, kur viņš dzīvē atrodas.”

3 komentāru
  1. Laikam strādā tas, ka Obamas PR kampaņai tika iztērēts 2x vairāk naudiņas! paskat, mēs viskaut ko zinam par visu famīliju 😛

    Gudra dāmīte tā Mišela 🙂

  2. pat tad, ja es amīšu valstī dzīvotu, es balsotu par obamu – pietiek paskatīties uz konkurentiem – zombiju makkeinu, kurš varētu filmēties holivudas filmās kā evil varonis; un duročku peilinu (viceprezidentes kandidāti), kurai intelekts sniedzas tik augstu, ka pat parasts radio reportieris var šo iznest cauri, uzdodamies par sarkozī :))

  3. Neesmu rasiste un pret melnādainiem cilvēkiem attiecos mierīgi, bet piedodies…man viņa atgādina šimpanzi…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.