MĪLU savu vīru, bet seksu ar viņu NEGRIBU…

Vēlme pēc seksa nav saistīta tikai ar fizioloģiskajiem procesiem ķermenī. Tikpat būtiski faktori ir prātā esošā informācija, domas un uztvere caur maņām. Ikdienas rutīna, dusmas un veselības problēmas – tie ir tikai daži iemesli, kas var izsist no līdzsvara laulātā pāra seksuālo dzīvi. Ko iesākt, ja jūtas joprojām ir stipras, taču seksuālā iekāre pret vīru ir izplēnējusi nebūtībā?

SEKSA TRŪKUMS – ŠĶIRŠANĀS PRIEKŠVĒSTNESIS
Seksuālās dzīves aktivitātei partneru starpā ir milzīga loma laimīgas laulības uzturēšanā. Ja pagājis krietns laiciņš, kopš mīlējies ar savu vīru (turklāt vēl negribīgi), ir pienācis brīdis, lai paskatītos patiesībai acīs – kaut kas jūsu attiecībās nav kārtībā. Seksuālās tuvības izraisītā intimitāte, izjusti skūpsti un apskāvieni, pacilājošs garastāvoklis pēc seksa un tikai jums saprotami joki – tā ir īpaša saikne, kuru nav iespējams realizēt ar citiem līdzekļiem dabiskā veidā. Protams, tīri tehniski iztikt bez seksa ir iespējams – taču, pat ja vīrietis savu dabisko atbrīvošanās tieksmi realizē pats ar sevi, ilgākā laika periodā ar to nebūs pietiekami – tas nespēj aizvietot reālas seksuālās attiecības ar otru personu. Tas ir tikai laika jautājums – kur, ar ko un kā šis piepildījums tiks meklēts.

NEKAS NENOTIEK TĀPAT VIEN
Protams, situācijas mēdz būt dažādas – ir gadījumi, kad sieviete stājas laulībā ar vīrieti, pret kuru nekad nav izjutusi spēcīgu iekāri. Taču šoreiz pieskarsimies tām attiecībām, kurās fiziskā kaisle un iekāre neapšaubāmi ir bijusi, taču pamazām (vai pat pēkšņi) vēlme mīlēties zudusi. Jautājums, kurš sievietei jāuzdod sev pašai – vai nevēlos seksu vispār, vai arī iekāri un uzbudinājumu neizraisa konkrētais vīrietis, šajā gadījumā – vīrs? Ja jūtas joprojām ir dzīvas un vēlme saglabāt laulību ir pietiekami stipra, noteikti jāmēģina uztaustīt iekāres zuduma patiesie iemesli.

Fizioloģija. Ja pamani, ka interese par seksu un fizisko apmierinājumu ir zudusi vispār, nevis tikai pret konkrēto vīrieti, ieteicams aizdomāties par dažādu faktoru ietekmi uz fizisko ķermeni. Piemēram, par iemeslu tam varētu būt libido samazinoši medikamenti, sāpes dzimumakta laikā, hormonu traucējumi, grūtniecības un pēcdzemdību perioda izraisītas izmaiņas ķermenī, menopauze un libido samazināšanās vecuma ietekmē, kā arī citi veselību ietekmējoši faktori. Lai noskaidrotu patieso cēloni un uzlabotu veselības stāvokli un pašsajūtu, noteikti konsultējies ar savu ārstu!

Psiholoģiskie iemesli. Ja libido funkcionē pavisam dzīvi un izjusti, bet tikai ne pret savu vīrieti, acīmredzami – seksuālo diskomfortu ir izraisījušas jūsu savstarpējās attiecības. Pat ja šķiet, ka kopumā viss ir kārtībā – seksuālā sfēra ļoti precīzi ataino mūsu dvēseles sajūtas, kuras reizēm laika un enerģijas trūkuma dēļ tiek izstumtas no prāta, tātad – ir neapzinātas.

Pirmais solis uz problēmas apzināšanos ir godīga savu emociju atzīšana. Biežākie iemesli, kas izraisa neapmierinātību un apslēptu agresiju: iespējams, viņš nav piedalījies un nepiedalās bērnu audzināšanā; tu izjūti viņa egoismu un to, ka viņš par tevi nerūpējas; iespējams, tu nejūties saprasta; krāpšana no vīrieša puses (tev šķiet, ka esi piedevusi, taču psiholoģiskā trauma joprojām ir ķermeniski aktuāla); flirts pret citām sievietēm; necieņas izrādīšana pret tevi un ģimeni kopumā; vīrietis nepalīdz mājas darbos utt. Protams, arī vīrieša izskatam ir nozīme, taču reizēm aiz sievietes neapmierinātības par vīrieša alus vēderu un ataugušajiem rugājiem slēpjas daudz dziļāki psiholoģiskie iemesli. Ja atklāta izrunāšanās nelīdz – apmeklējiet laulību konsultantu – dodiet viens otram vēl vienu iespēju!    

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.