Mīksta, piemīlīga, pašu gatavota mīļmantiņa – zaķis

Nav nekā brīnišķīgāka par bērna prieku, radoši darbojoties kopā ar mūžu cilvēku. Vērojot, kā no lupatu gabaliņiem, veca spilvena un dažiem krāsu diegiem top jauna rotaļlieta. Varbūt šāds zaķis nav tik smalks kā veikalā pirktais, bet tam noteikti ir daudz lielāka vērtība. Kopābūšanas un radīšanas priekā balstīta.
Zaļa šūšanai nepieciešams: apmēram 20 x 20 cm liels svītrota un divu plaukstu lieluma sīksvītrota auduma gabaliņš, aitas vilna vai sintapons pildīšanai, piemērotas krāsas diegi, nedaudz melnas dzijas zaļa actiņām un rozā lente.
Darba apraksts: svītroto auduma gabalu pārloka uz pusēm un ar krūtiņu vai ziepju gabaliņu uzvelk olveida kontūru – zaļa rumpi, ko izgriež (iegūst divas vienādas detaļas). No sīksvītrotā auduma, ko saloka četrās kārtās, izgriež ausis un ķepiņas (divi pāri ausu un divi – ķepu), bet no auduma pārpalikumiem – divus divlatu lieluma aplīšus, no kā darināt ļipu un degunu.
Ar auduma kreiso pusi virspusē saliek kopā pa pāriem ausis un ķepas, nošuj, atstājot pamatnītē atvērumu, pa kuru detaļas izvērš otrādi un pēc tam piepilda ar vilniņu vai sintaponu. Tāpat saliek kopā rumpja detaļas, starp tām iebīda ausis, apakšā – ķepas un nošuj, atstājot neaizšūtu atveri starp ķepām. Caur to izvērš rotaļlietu otrādi, piepilda zaļa rumpi, cik apaļu vēlas, un aizšuj. Mazu šķipsniņu pildījuma ieliek ļipā un degunā, ko piešuj attiecīgās vietās. Izšuj actiņas un apsien pieskaņotas krāsas lenti.
Nu zaķis saposts un gatavs rotaļām.

3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.