Mieru – tikai mieru jeb, māksla sadzīvot

Pāra attiecības ir kompromisu māksla. Vienalga, vai jūs to saprotat nākamajā dienā pēc kāzām, vai atskārstat pēc ilggadīgiem strīdiem – tas ir jāatklāj katram pārim, kas nolēmis dzīvot kopā līdz nāve mūs šķirs. Kompromiss bez aizvainojuma ir darījums, kā rezultātā iegūst abi. Var likties, ka šāds salīdzinājums neiederas, lai raksturotu savienību, kas balstīta uz mīlestību, tomēr pilnīgi noteikti, tas ir vienīgais veids, kā roku rokā tikt galā ar problēmām un problēmiņām. Turklāt, ja atceras dažas atziņas, tas nemaz nav tik grūti.

  • Vienmēr runājiet. Pat ja nepiekrītiet viens otram, nekādā gadījumā nepārstājiet komunicēt. Izrunājiet visu, jo neizrunātais rada aizvainojumu.
  • Pasper kaut vai vienu soli un piekāpies. Tas tev ļaus objektīvāk izvērtēt strīda būtību un paskatīties uz to no sava laulātā drauga skatupunkta.
  • Brīdī kad tu jūti, ka abi esat nonākuši strupceļā, godīgi sev pajautā, vai ir vērts aizrakties līdz patiesībai. Varbūt tu strīdies tikai strīda pēc un iemesls ir pavisam kas cits.
  • Dalies savās jūtās. Neesi apsūdzoša, bet, ja tas ir kas ļoti svarīgs, tavam vistuvākajam cilvēkam ir jāzina, kā tu jūties.
  • Kad esat pašā strīda vidū, piedāvā ieturēt pauzi, nomierināties un vēlreiz izvērtēt visus argumentus. Bieži, strīdi ievelkas nevajadzīgi ilgi, tikai tāpēc, ka neviens nevēlas apstāties pirmais.

Kāda ir tava kompromisu pieredze attiecībās un vai ir kaut kas tāds, ko tu varētu ieteikt pārējiem?

3 komentāru
  1. pieredze ir tāda, ka vajag ik pa laikam atpūsties. Kaut vai aizbraukt prom uz dienām desmit vai vispār padzīvot atsevišķi. Kaut kā tad sāk novērtēt to, kas ikdienā it kā liekas pašsaprotams, bet ja nekas nemainās, tad laikam jau arī nekas nemainīsies, kaur prom būsi pus gadu…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.