MIEGS tavam skaistumam – VAIRĀK, kā tikai svarīgs

Miegs cilvēkiem ir nepieciešams tāpat kā gaiss, ūdens un pārtika. Būtiski ir gulēt pareizi, jo skaistuma miegs nav mīts, tas kā, cik daudz un kur tu guli, atstāj redzamu iespaidu uz tavu izskatu – ādu, matiem, acīm.

Kādēļ skaistuma miegs?
Skaistuma miega laikā organisms pats veic uzlabojumus un remontus, kas tev nepieciešami. Guļot ķermeņa temperatūra nedaudz krītas, apmēram ½ – 1 grāda robežās, un šīs temperatūras izmaiņas ietekmē, asins dzīslās sāk cirkulēt straujāk, āda tiek labāk apasiņota un tādā veidā organisms dabīgi cīnās ar grumbiņām, un stresa atstātajām rievām. Tieši šīs asins cirkulācijas dēļ cilvēki bieži vien atmostas nedaudz piesarkušiem vaigiem.

Vēl, guļot ciešā miegā, cilvēkam izdalās augšanas hormoni. Ja laikā, kad bērns aug, tas ir būtiski attīstībai, tad pieaugušam cilvēkam šie augšanas hormoni ir vajadzīgi organisma remontam. Augšanas hormoni palīdz muskuļu un kaulu traumu, bojājumu gadījumā, kā arī palīdz atjaunoties audiem, kas cietuši no ultravioletās gaismas nelabvēlīgās ietekmes, stresa, sausa gaisa u.c.

Tiesa gan, paliekot vecākam, šie augšanas hormoni organismā samazinās, tādēļ arī ir nepieciešama iejaukšanās no malas, lai cīnītos ar grumbām un citām novecošanas pazīmēm.

Cik ilgi jāguļ skaistuma miegs?
Miega pētnieki un dermatologi apgalvo, ka cilvēkam diennaktī ir vajadzīgas astoņas stundas miega, lai organisms pats varētu veikt nepieciešamos remontdarbus, un lai cilvēks izskatītos atpūties – ar veselīgu sejas krāsu, bez ziliem lokiem zem acīm.

Būtisks faktors ir, kad cilvēks guļ. Miega pētnieki iesaka doties pie miera laikā no 22:00 līdz 23:00, jo dabā tā ir iekārtots, cilvēkam naktī ir jāguļ. Un, aizejot gulēt augstāk minētajā laikā, ap plkst. 2:00 iestājas dziļākais miegs, kas ir nepieciešams, lai organisms atjaunotos un izstrādātu tam nepieciešamās vielas un hormonus.

Kas notiek, ja organisms nesaņem skaistuma miegu?
Skaistuma miegs ir nepieciešams visiem. Ja tas netiek ievērots – tiek gulēts maz, netiek gulēts naktīs un tml., var rasties dažādas veselības problēmas. Iespējama aptaukošanās, dažādu hronisku slimību saasināšanās, stress, problēmas pieņemt lēmumus un tml.

Padomi saldākam un mierīgākam miegam
Pastaiga. Pastaigājies katru dienu. Pat 20 minūtes lēnas pastaigas var mazināt stresu un palīdzēt mierīgāk gulēt naktī.

Vieglas maltītes. Vakarā izvairies no smagiem ēdieniem, pat jau tev palikušas vēl divas stundas līdz gulētiešanai, jo gremošanas sistēmas darbošanās var traucēt tavu miegu.

Tīrību un kārtība. Noteikti sakārto guļamistabu un izvēdini to pirms miega. Kārtīgā un svaigā vidē tavs miegs būs saldāks.

Guļamistabā tikai guli. Ja tas ir iespējams, neskaties televīziju, nelasi grāmatas, neklausies skaļu mūziku pirms miega. Lēnām gatavojies miegam savā guļamistabā, kas paredzēta pamatā miegam un atpūtai.

NĒ kofeīnam un nikotīnam. Ja vēlies gulēt ciešā, mierīgā miegā, centies četras stundas pirms gulētiešanas nelietot kofeīnu saturošus dzērienus un cigaretes.

Duša vai vanna. Pirms gulētiešanas ieeja siltā dušā vai vannā, tas palīdzēs tev atslābināties.

Neguli uz vēdera. Centies negulēt uz vēdera, jo tas var apgrūtināt tavu iekšējo orgānu darbību. Vislabāk guli uz sāniem vai muguras.

6 komentāru
  1. vienmēr gulju par maz, spogulii, kad redzu aizpamushus plakstinjus un zilus rinkjus, solos guleet vairaak, bet nesannaak.
    Labs rakts 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.