Mēneša NOTIKUMU afiša. SEPTEMBRIS 2013

Lai arī saulīte mūs lutina aizvien mazāk un rudens elpa jau nepārprotami jūtama, nesteidzies ievīstīties segās un līdz nākošajam pavasarim pavadīt laiku, baudot karstus dzērienus! Šis ir skaists laiks, kad baudīt pārmaiņas dabā un arī izklaides savai gaumei vari piemeklēt dažnedažādas. Dzīve nebeidz kūsāt arī septembrī!

ATPŪTA BRĪVĀ DABĀ
Pingvīni un citi zvēri
Arī šogad Rīgas Zooloģiskais dārzs piedāvā iespēju aplūkot Humboltas pingvīnus, kuri Rīgā ieradušies vien caurbraucot. Izmanto rudenīgi siltās brīvdienas, lai ar ģimeni, mīļoto cilvēku vai draudzenēm papriecātos par mīlīgajiem dzīvnieciņiem, kuri būs apskatāmi vēl tikai šomēnes. Un kad tu pēdējo reizi biji zooloģiskajā dārzā?
Rudenāji Brīvdabas muzejā
Izbaudi vēl pēdējos brīvdabas pasākumus, pirms laiks kļūst pavisam vēss un nemīlīgs! Septembris ir ražas novākšanas laiks, kas jāsvin lustīgi un no visas sirds! Dari to Brīvdabas muzejā 22. septembrī no plkst. 12.00 – 16.00! Lielajiem – tirdziņš, mazajiem – iespēja veidot figūriņas no zīlēm un kartupeļiem, visiem kopā – lustīga ēšana, dzeršana, atrakcijas visas dienas garumā!
Brīvdabas muzejs

Miķeļdienas gadatirgus

Pašās mēneša beigās – 28. septembrī nepalaid garām iespēju nogaršot lauku labumus, iepazīties ar Latvijas amatnieku darbiem, kā arī, protams, iegādāties tos savā īpašumā. Miķeļdienas gadatirgus Vecrīgā ir notikums ar savu īpašu auru – nosvini arī tu ražas svētkus!

KINO
Sentimentāli
Viens no labākajiem grupas The Doors koncertiem uzlabotā versijā vairāk nekā pēc 40 gadiem – ja esi grupas mūzikas mīļotāja, 5. septembrī tev ir iespēja būt klāt un to visu redzēt uz lielajiem ekrāniem. Turklāt – kā atzīst paši mūziķi – šis uzlabotais koncerta ieraksts ļauj sajust neatkārtojamu klātienes efektu!

Baltijas pērle
Ne vien vasara, bet arī septembris ir bagāts ar dažādiem festivāliem – no 16. līdz 21. septembrim Rīgā notiks starptautiskais kino festivāls „Baltijas pērle 2013”. Tā ir lieliska iespēja uz lielā ekrāna noskatīties gan jau skatītāju iemīļotas un atzinību guvušas filmas, gan pēdējo gadu izcilos atradumus, kas ieguvušas kinofestivālu godalgas.
Pasaules sliktākās filmas
Parasti tiek ieteiktas un skatītas pasaules labākās, slavenākās, populārākās utt. filmas. Izrādās, var arī apgriezt visu ar kājām gaisā! Tieši tas tiks darīt jau 7. septembrī Blaumaņa ielas brīvdabas kino pagalmā, kur skatītājiem tiks piedāvāta pasaules sliktāko filmu izlase! Kā saka pasākuma organizētāji – tās ir filmas, kas iegājušas pasaules kino vēsturē, kā lielākās neveiksminieces – slikta aktierspēle, vāji dialogi un nožēlojami specefekti. Tās ir absolūti garlaicīgas un tieši tādēļ tik fascinējošas… 
Pasaules sliktāko filmu vakars

TEĀTRIS

Homo Novus
Ja esi teātra mīļotāja, tad šī būs Tava nedēļa – piesātināta ar dažādu zemju un kultūru māksliniekiem, uzzināsi, kādas teātra aktualitātes valda Eiropā. Veselu nedēļu – no 2.līdz 8. septembrim jauni un jau zināmi mākslinieki un vērienīga viesizrāžu programma. Turklāt izrādes notiks visdažādākajās vietās – sākot ar pilsētas dzīvokli, beidzot ar mežu.

Smiekli 
Izcila atpūta, humors un labi pavadīta diena nē – bet nakts Tevi gaida 3. septembrī Stand up komēdiju naktī, kas notiks Sapņu fabrikā. Dažādi ārzemju komēdiju guru un īpašais viesis – komiķe Dženifera Karnovale no Austrālijas. Vienīgais, kas jāielāgo – izrādes notiks angļu valodā. 

Smiekli Nr 2
Ja tomēr nokavēji komēdiju nakti, bet vienalga vēlies relaksējošu gaisotni, kas atslābina pēc smagas darba dienas – 11. septembrī apmeklē Rīgas Improvizācijas teātra improvizācijas vakaru „Ar šarmu pret karmu”! Skatītāji jau atzinīgi ir novērtējuši mākslinieku spēju iekustināt arī visskeptiskāk noskaņoto publiku.

IZSTĀDES
Riga Food
Esi nolēmusi ziemas aukstajos mēnešos uzlabot savas kulinārijas zināšanas? Tad pasākums tieši priekš Tevis – pārtikas izstāde „Riga Food 2013” norisināsies no 4. līdz 7. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Ne tikai vērtīga informācija par jaunumiem Latviešu un ārzemju pārtikas tirgū, bet arī lieliska iespēja to visu nobaudīt un palutināt savas garšas kārpiņas.

Mode un vēsture
Visām modes un vēstures mīļotājām – līdz 29. septembrim vēl ir iespēja aplūkot pasaules slavenā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas izstādi „No kara uz mieru. 1940.-1950. gadu mode”. Kur? Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā! Šī noteikti ir izstāde, kas jāredz, jo te apvienots it viss – skaisti tērpi, zināšanu papildināšana un vienkārši labi pavadīts laiks!

MŪZIKA
Sirdij
Īpaša vieta pašā Rīgas sirdī – Daugavas koncertzāle ir pēdējā laika labākais atklājums. Romantiska noskaņa, ūdens tuvums, iespēja vērot saulrietu līdz ar labāko mūziķu sniegumu – neatkārtojams guvums. 6.septembrī grupa Autobuss Debesīs priecēs gan ar savām populārākajām dziesmām, gan ar vairākām akustiskām versijām – atbilstoši koncertzāles aurai. Un tas vēl nav viss – katru nedēļu pa koncertam – visām gaumēm.

Klasiskā mūzika
Ja esi klasiskās mūzikas mīļotāja, tad noteikti esi informēta par LNO 150 gadu jubileju. Un jubilejas koncerts, kas vienlaikus ir arī sezonas atklāšanas pasākums ir ierakstīts tavā plānotājā. Ja nu ir piemirsies – atzīmē 5. un 6. septembri. Un laikus gādā par biļetēm!
Pasaules mūzika
25. septembrī plkst. 19.00 ausis un acis priecēs par vokālo dievieti nodēvētā Peruquois! Piesātināts, pirmatnēji emocionāls, bet vienlaigus meistarīgs dziedājums, īpašs un unikāls balss skanējums, kuru vērts nobaudīt. Kur? Protams – Splendid Palace! 
Splendid Palace

ĪPAŠI ŠOMĒNES!

Baltā nakts 
Projekts „Baltā nakts” ir starptautisks mūsdienu kultūras forums, kas šogad notiks naktī no 7. uz 8. septembri – interesanti, ka tajā var aplūkot arī citu projektā iesaistīto valstu mākslinieku aktuālākos mākslas darbus. Tā Tev ir lieliska iespēja gan vienkārši izbaudīt, gan iesaistīties pašai notiekošajos mākslas procesos. Mūzika, dejas, kino, dzeja – garīgais baudījums visām maņām un visām gaumēm noteikti!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.