Mēneša NOTIKUMU afiša. NOVEMBRIS 2013

Tas nekas, ka aiz loga vairs saules nav tik daudz, kā vēl pirms pāris mēnešiem. Vai tad tamdēļ mums būtu jākļūst drūmākām un sapīkušākām? Nebūt nē! Jo tieši rudens ir tas laiks, kad kultūras un sabiedriskā dzīve kūsāt kūsā – tev atliek vien izvēlēties to, ko sirds kāro, un doties baudīt! Lai skaists un notikumiem bagāts novembris!

SVĒTKI

Ar ģimeni. Jau par tradīciju kļuvis Rīgas gaismas festivāls „Staro Rīga”. Saģērbies silti un dodies naksnīgās pilsētas ielās, lai ieraudzītu, kādus pārsteigumus tev ir sagatavojusi Rīga šogad! Festivāls notiks 3 dienas – no 15. līdz 18. novembrim.

Patriotiski.
Pēc 25 gadiem uz skatuves atdzimst viens no latviešu īpašākajiem stāstiem – stāsts par Lāčplēsi. Rokopera, kuru iestudējusi režisore Inese Mičule, ir pulcējusi daudzus jaunos latviešu skatuves māksliniekus. Ja tevi interesē Latvijas stāsts par to, kā tā izcīnīja neatkarību, steidzies iegādāties biļetes biļešu paradīzē. Izrādes notiek visā Latvijā!

Mārtiņdiena.
Jautrību un izdarības latviešu tradīciju ietvaros 10. novembrī vari piedzīvot Brīvdabas muzejā. Dienā, kad latvieši svin Mārtiņdienu, tiek rīkotas svinības un masku gājiens. Ja tev aptrūkušās idejas maskām, bet ļoti gribas piedalīties, ņem līdzi dažādas masku gatavošanai noderīgas lietas, piemēram, segas, nederīgus apģērba gabalus u.c. un dodies uz Brīvdabas muzeja izstāžu zāli – masku gatavošana notiks jau no plkst. 11.00.

MUZIKĀLS BAUDĪJUMS
Vietējie. Pašmāju mūziķi Instrumenti beidzot ir izdevuši savu otro albumu un tam par godu koncertzālē Palladium rīko koncertu, lai iepazīstinātu ar to savus klausītājus. Par prieku tev, Instrumenti ir parūpējušies par veseliem sešiem koncertiem novembra beigās.

Mūsdienīgi.
Tieši Lāčplēša dienā Latviju apciemo vērienīgi ciemiņi no Skotijas – mūsdienu alternatīvās rokmūzikas sensācija – grupa Biffy Clyro. Runā, ka šo puišu dzīvās uzstāšanās tiek īpaši gaidītas – virtuozas ģitāru spēles un bungu ritmi – ar tiem uz skatuves tiek darīti brīnumi. 11. novembris – Palladium skatuve.

Leģendāri.
Pat ja neesi roka fane, ir grupas, kuras noteikti ir jādzird, īpaši, ja tie ir pēdējie koncerti grupas dzīvē! Arēna Rīga 10. novembrī uzņems īpašus ciemiņus – grupu Scorpions! Grupa sola skatītājiem parādīt neaizmirstamu šovu, video, gaismas un skaņas efektus, kā arī citus pārsteigumus.

KULTŪRA
Pirmizrāde. Pirkšana un pārdošana – ļoti aktuāla tēma mūsdienās, turklāt tā tiek dažādi interpretēta. Paula Timrota režisētā izrāde „Prezentācija” šos procesus pavērš no dažādiem skatupunktiem, parāda to dažādos aspektus, veidus, ko cilvēki dara, lai panāktu labumu abām pusēm. Pirmizrāde 6. novembrī Dailes teātrī.

Kino.
Dāmu tik iemīļoto filmu „Bridžitas Džounsas dienasgrāmata”, „Notinghila” u.c. režisors Ričards Kērtiss tūlīt laidīs klajā savu jaunāko veikumu – filmu „Ir laiks”. Romantiskā komēdija ir stāsts par kādu ģimeni, kurā tās vīriešiem ir īpašas spējas – ceļot laikā. Viņu rokās ir mainīt savu dzīvi un ietekmēt tās notikumus. Kinoteātros jau no 8. novembra!

Smiekli.
Ja kaut reizi esi apmeklējusi Jāņa Skuteļa „stāvizrādes”, tad noteikti ar nepacietību gaidi nākošās. Un viņš neliek ilgi gaidīt – novembrī klajā tiek laists viņa jaunākais veikums – „Splendid”. Izrādes no 18. novembra Kino Splendid Palace.

ĪPAŠI
Radoši. No 5. līdz 8. novembrim Rīgas Laika festivāla ietvaros Kalnciema kvartālā tiks rīkotas īpašas radošās darbnīcas. Ja tevi interesē dažādas tēmas, saistībā ar rakstu tapšanu, procesu, kādā raksts tiek veidots un nonāk pie lasītāja, tad atliek vien izvēlēties sev interesējošu tēmu un pieteikties! Tās vadīs Rīgas Laika redaktori un autori, tādi kā Uldis Tīrons, Inese Zandere, Ieva Lešinska un citi.

Ārpus Rīgas.
Freimaņa vārds īpašus komentārus neprasa un diez vai ir kāds, kurš nezina kaut vienu no viņa populārākajām dziesmām. Mārtiņa dzimtajā pusē – Aizputē 10. novembrī notiks īpaši Freimaņa piemiņai veltīts Lielkoncerts „Pa rindiņai no Freimaņa”. Koncertā piedalīsies Mārtiņa draugi – grupa Tumsa, Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, grupa Putnu balle, PeR un daudzi citi. Koncerts sāksies plkst. 17.00 Aizputes novada sporta centrā.

Deja.
Latvijas 95. dzimšanas dienas ietvaros atkārtoti tev būs iespēja noskatīties dejas izrādi „No zobena saule lēca”. Izrāde tika veidota kā īpašs stāsts par seno baltu dzīvi, kurš atspoguļots dejā un mūzikā. Kā apgalvo paši izrādes autori – izrāde jāredz ikvienam latvietim! Ķīpsalas hallē, no 15. līdz 17. novembrim.
1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.