Mēneša NOTIKUMU afiša. Marts 2013

Lai gan ziemas beigas bija diezgan bargas, gaiss jau smaržo pēc dabas atmošanās. Drīz jau varēsim sveikt pavasari! Nav nekāds brīnums, ka arī tu jūties kā atmodināta no ziemas miega, un tagad vēlies doties ielās, būt koša un priecīga, baudīt ziemā nogulēto un pilnvērtīgi gaidīt arvien siltākus un siltākus vakarus! Ko iesākt pa šo laiku, kamēr īstais siltums vēl tikai nāk?

IZSTĀDES
Zinības alkstošajām. Lai gan tev pašai vidusskolas gadi sen, vai ne tik ļoti sen, jau aiz muguras, izstāde „Skola” ir aktuāla jebkurā vecumā – gan tāpēc, ka pavisam drīz skolas gaitas uzsāks tava atvase, gan tāpēc, ka jāpalīdz māsai izvēlēties augstkolu, gan tāpēc, ka arī pašai vēlreiz iestāties augstskolā vai kādos kursos nekad nav par vēlu. Ko izglītības iestādes piedāvā šogad uzzini jau februāra pēdējās un marta pašās pirmajās dienās izstāžu zālē „Ķīpsala”.

Mākslas izstāde
. Galerija „Istaba” vienmēr ir bijusi jauka vieta, kur iedzert kafiju. Ja sen neesi tur bijusi, tad šomēnes noteikti aizej, jo siltā dzēriena baudīšana būs vēl jaukāka, apvienojumā ar Vīlipsōna krāsaino gleznu aplūkošanu izstādes „Why ne?!” ietvaros. Interesanti, ka šoreiz mākslinieks atteicies no sev ierastās melnbaltās tehnikas, un radījis, kā pats saka: „deviņus krāsainus bilžukus”.

Grāmatu tārpam.
Šomēnes Ķīpsalas izstāžu zālē notiks arī gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākumus – starptautiskā izdevniecību un grāmatu izstāde, kurā līdz 3. martam būs iespējams nopirkt interesējošo literatūru par ļoti izdevīgām cenām, kā arī apmeklēt dažādus izdevniecību rīkotus pasākumus, tikšanās ar rakstniekiem.
www.bt1.lv

TEĀTRIS
Pirmizrāde Sieviešu dienai. Jebkura sieviete ir uzmanības vērta, vai ne? Kas par to sakāms slavenajam džentelmenim Oskaram Vaildam, režisorei Indrai Rogai un Nacionālā teātra aktrisēm, uzzini izrādes „Sieviete, kura nav uzmanības vērta” pirmizrādē jau 7. martā!
www.teatris.lv

Festivāls
. Savukārt marta beigās pie teātra debesīm spīdēs pašmāju klasiķa Rūdolfa Blaumaņa zvaigzne un no 21. līdz 26. martam risināsies Starptautiskais Rūdolfa Blaumaņa teātra festivāls. Festivāla ideja ir parādīt vienkopus Latvijas profesionālajos teātros iestudētos Blaumaņa darbus, lai saprastu, cik precīzi rakstnieka darbos iezīmējas latviešu raksturu kodols, un cik veiksmīgi Blaumanis spējis prognozēt, kas notiks nākotnē. Festivālu organizē Valmieras Drāmas teātris.

Viesizrāde
. No 7. līdz 9. martam Dailes teātra skatuvi būs ieņēmuši teātra „Ļenkom” aktieri ar viesizrādi „Glābjošie meli”, kuru iestudējis māklsninieku duets Geļbs Panfilovs un Inna Čurikova. Kā saka zinoši cilvēki, katra „Ļenkom” izrāde ir ievērojams notikums kultūras dzīvē. Izmanto iespēju būs šī notikuma acu lieciniecei nebraucot uz Maskavu!

MŪZIKA
Sieviešu diena. Protams, būtu lieliski, ja Sieviešu dienas kultūras programmu tavā vietā izplānotu kāds cits, tomēr ne vienmēr tas ir iespējams. Tieši tādēļ, kādēļ gan neuzdāvināt sev skaistu Sieviešu dienas koncertu 8. martā Arēnā Rīga?
www.arenariga.com

Muzikāls ceļojums
. 27. martā dodies uz Latvijas Nacionālo operu un baudi „Operetes ekspresis” pirmizrādi – izslavētais operas koris un solisti vedīs tevi muzikāli vēsturiskā ceļojumā, izdziedot dažādus stāstus, sākot no komiskās operas līdz pat mūziklam.

Folkroka sensācija.
Populārākā Baltijas folkroka grupa – Igauņu alternatīvās mūzikas zvaigznes „Ewert and the two dragons” 1. martā ieskandinās pavasari koncertzālē „Palladium”. Grupas panākumu pamatā ir jauno mūziķu neizsmeļā enerģija un maigais skanējums, kas apvieno ģitāru, bungu un dažādu perksuiju ritmus, kā arī lielisku vokālu.

KINO
Noteikti jāredz! Ja neesi paspējusi to izdarīt jau februāra beigās, tad, lai varētu iesaistīties intelektuālās un vienkārši interesantās sarunās saviesīgos pasākumos, tev martā noteikti jāredz filma „Mammu, es tevi mīlu!” Sevišķi ieteicama tad, ja pati audzini pusaudzi. Domājams, plašākus komentārus filma, kas ieguvusi balvu Berlīnes kinofestivālā, neprasa.

Iepriecini vecmāmiņu.
Kad tu pēdējo reizi biji uz kino kopā ar savu omi? Kad vispār tavi vecvecāki bijuši kino pēdējo reizi? Ja sen, tad aizved viņus uz senioru seansu kinoteātrī „Splendid Palace”, kas savā jubilejas gadā sagādājis īpašu pārsteigumu tieši gados bagātajiem – turpmāk katra mēneša pēdējā otrdienā pulksten vienos tiek rādīta kāda no aktuālajām filmām par pievilcīgu cenu!
www.splendidpalace.lv

Krievu humors
. Lai kas arī netiktu runāts gan par krieviem, gan latviešiem – viens pavisam noteikti ir skaidrs – humora izjūta abām tautām ir stipri līdzīga. No 1. marta tiek piedāvāta filma „Ko tie vīrieši dara!”, kas garantē tev kārtīgu smieklu devu kopā ar „Comedy Club” zvaigznēm. Varoņu galvenais uzdevums – pavedināt pēc iespējas vairāk sieviešu! Skaties un salīdzini, vai tevi iekarot viņiem izdotos?

 
4 komentāru
  1. Ļoti skaista tā Vīlipsona glezna… nemaz nezināju, ka viņš var arī ko šādu radīt!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.