Mēneša NOTIKUMU afiša. MAIJS 2014

Vasara jau klauvē pie durvīm, gaiss smaržo pēc ievām un ķiršiem, necerēti ātri parādījušies ceriņu pumpuri, un pirms dažām dienām Rīgā uzziedējuši pirmie ābeļziedi! Tā vien gribas baudīt pēcpusdienas āra kafejnīcās un vakaros mazliet vēlāk pārrasties mājās. Ko Rīga sagādājusi kultūras mīļotājiem šomēnes? Izlasi!

KOPĀ AR DRAUGIEM
Kopīgas atmiņas un kopīgi sapņi ir tas, kas draugus vieno. Jā, arī filmu gaume un humora izjūta. Ierakstiet šo pavasari kopīgās atmiņās, apmeklējot citādus pasākumus!
Klasesbiedri. Kopš skolas beigšanas pagājuši 5 gadi? Pirms salidojuma ballītes satiecies ar dažiem tuvākajiem skolas laiku draugiem Nacionālajā teātrī un noskaties izrādi „Pieaugušie” par to, kā dzīves ceļš izveidojies izrādes galvenajiem varoņiem, kas nav redzējušies kopš vidusskolas izlaiduma. Pirmizrāde 20. maijā.
www.teatris.lv
Citāds tusiņš. Muzeju nakti nu jau apmeklē ne tikai daži intelektuāļi, bet arī visi citi no vectētiņiem, līdz bērndārzniekiem – jāatrod tikai īsto muzeju un programmu, kas interesē! Ja esi Vecrīgas izklaižu piekritēja, šoreiz sestdienas vakaru pavadi nevis dodoties reidā pa klubiem, bet gan pa muzejiem – to Vecrīgā ir ne mazums! Rīta kafiju vari dzert iecīnītākajā brīvdienu kafejnīcā kā parasti. 17. maiju rezervē kultūrai!
Kino. Ja jūsu kompānijai patīk komēdijas, bet Holivudas jociņi jau ir, maigi sakot, apnikuši, dodieties skatīties kino klasikas komēdiju ar Šāronu Stounu un Vidu Alenu galvenajās lomās. Jā šeit viņš būs aktieris, nevis režisors! Filmu „Zem žigolo maskas” no 2. maija piedāvā kinogalerija „K.Suns”.
KOPĀ AR ĢIMENI
Lieli un mazi bērni, mammas, tēti, omes un opji – kā lai pavada kopīgās brīvdienas? Lūk, daži no variantiem tiem, kas nevēlas visas brīvdienas pavadīt ārpus Rīgas!
Ar lielo bērnu. Kamēr mazie resgaļi to vien gaida, kā doties pie vecmāmiņas uz laukiem, pavadi laiku ar savu vecāko bērnu – aizved viņu uz izrādi „Ezeriņš” Nacionālajā teātrī, un iepazīstini ar latviešu literatūras klasiku, caur 30. gadu izcilākā novelista Jāņa Ezeriņa prizmu.
Velo ģimenei. Ja paši brīvdienas pavadāt uz divriteņiem, to noteikti labprāt dara arī jūsu atvases. 25. maijā norisināsies bērnu mini velo maratons! Piesaki tam savu mazo un pavadiet burvīgu dienu!
Valsts svētki. 4. maijs nav vienkārša brīvdienas gaļas cepšanai un alus iedzeršanai piemājas dārziņā. Ja tev ir bērni, svarīgi, lai viņi apzinās savas saknes un savu valsti, atzīst tās svētkus un zina, kā radīt sevī svētku sajūtu. Apmeklējiet kopā 4. maija pasākumus Rīgā – kaut kas sagatavots katrai gaumei! Ja pašiem tā vien gribas pagulšņāt, sūtiet mazbērnus kopā ar vecvecākiem un iegūstiet īstu brīvdienu tikai sev!
www.kultura.riga.lv 

KOPĀ AR MĪĻOTO
Romantika ne vienmēr ir saulrieti un sveces. Tā var būt arī kopīga zināšanu gūšana. Vislieliskākie ir tie randiņi, kuros darāt ko neierastu. Vakariņu un pastaigu vietā šoreiz lekcijas un koncerti. Baudiet dzīvi kopā!

Azotē. Sen nav bijis īpašs iemesls iespiesties azotē savām vīrietim? 3. maijā kinogalerija „K.Suns” piedāvā iespēju noklausīties Viktora Freiberga lekciju „Kam no šausmu kino bail?”, kuras laikā tev būs iespēja ne tikai uzzināt ko jaunu, bet arī pieglausties savam mīļotajam ar sievišķīgu iemeslu – bailēm no šausmu filmām.
Koncerts. Ir tādi pasākumi, kuru dēļ ir vērts mainīt plānus –  kurus vienkārši nevar neapmeklēt. Maijā tāds ir Pītera Geibriela koncerts arēnā „Rīga” 17. maijā. Apmeklējiet divatā un satieciet draugus pēc tam – atcerieties randiņu perioda pirmsākumus, kad apmeklējāt visu un visur, lai tikai būtu iespēja un iemesls tikties!
 
Dejas. Ja tu mīli dejas, bet tavs vīrietis kājas deju zālē izloka nelabprāt, centies viņu pierunāt vismaz noskatīties deju šovu „Riga Magic Dance” 10. vai 11. maijā Ķīpsalas hallē kopā ar tevi. Tas šoreiz nebūs nekāds balets vai tautas dejas, bet gan modernās dejas mākslas un ekstremālo sporta veidu apvienojums neredzētā šovā. Nāciet skatīties, ko jaunieši prot, un, kas zina, varbūt pašiem sagribēsies izgrozīt gurnus!
 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.