Mēneša NOTIKUMU afiša. Maijs 2013

Maijs katru gadu tiek gaidīts mazliet vairāk nekā citi mēneši – gan tāpēc, ka tā sākums sola brīvdienas, bet beigas nāk ar liecību pasniegšanu skolās un izlaidumiem bērnudārzos, gan tāpēc, ka būs maratons, būs Mātes diena un vēl un vēl visvisādi pasākumi! Turklāt ārā tik silts, ka beidzot varēsi uzvilkt savas jaunās laiviņkurpes, bet mēneša beigās pat sandales! Kurp ar tām doties, lasi šoreiz! 

TEĀTRIS
Meitenes. 14. maijā Nacionālā teātra Aktieru zālē pirmizrādi piedzīvos jaunās dramaturģes Rasas Bugavičutes luga „Meitenes” – attiecību stāsts par aktrisi Annu un viņas meitu Martu. Droši vien ikkatra māte un meita ieraudzīs stāstā kaut mazliet sevis. Interesanti, ka galveno varoni Annu izrādēs tēlos veselas 8 aktrises, kas arī piedalījušās šī tēla radīšanā. Būs interesanti!

Krilovs
. 30. maijā Nacionālā teātra zālē būs skatāma Pētera Krilova lugas „Noslēpumainais rudens Pēterburgā” pirmizrāde. Izrādes autors, Nobela prēmijas laureāts Dž. M. Kutzē savā darbā ievijis arī Dostojevska romānus, savukārt šis krievu literatūras dižgars zināmu lomu spēlē režisora P. Krilova dzīvē – visi viņa vadītie aktieru kursi kā diplomdarbus uzveduši kādu no Dostojevksa romāniem. Kāda būs šī talantu tikšanās uz vieniem skatuves dēļiem?

Ziedonis
. Savukārt Dailes teātris saviem skatītājiem maijā piedāvās ieskatīties Imanta Ziedoņa daiļradē. 3. maijā pirmizrādi piedzīvos „Ziedonis. Lācis. Sievietes”. Skaties un klausies stāstu par to, kā sievietes spējušas iedvesmot divu dažādu paaudžu un laikmetu talantīgus latviešu vīriešus. Un mazliet pietuvinies I. Ziedoņa ģenialitātei.

KINO
Jautrībai. Ja tu vai kāda tava draudzene šovasar gatavojas kāzām, lai iejustos īstajā noskaņā jau laikus, dodieties uz filmu „Lielās kāzas”, ko sāks rādīt 17. maijā Cinamonkino tirdzniecības parkā „Alfa”. Īpašu vērtību filmai šoreiz piešķirs nevis sižets, bet aktieru plejāde ar Robertu de Niro un Robinu Viljamsu priekšgalā.

Klasika.
17. maijā Cinamonkino sāks rādīt arī romantisko drāmu „Lielais Getsbijs” ar Leonardo di Kaprio galvenajā lomā. Šķiet, šīs F. S. Ficdžeralda noveles sižetiskie pavērsieni komentārus neprasa. Patiks klasikas un dziļu filmu cienītājām. Filmas apmeklējums dos ko vairāk nekā tikai izklaides iespēju.

Latvijas filmu maratons.
Par godu Valsts svētkiem 4. maijā kinoteātrī Splendid Palace norisināsies Latvijas filmu maratons.  Šā gada Latvijas filmu maratona centrālais notikums – Ivara Selecka dokumentālā triloģija par mazo Pārdaugavas Šķērsielu, bet būs arī ierastās pirmizrādes. Šogad pirmo reizi tiks rādītās filmas „Kaķis maisā”, „Četrdesmit divi” un citas. Noslēgumā gaidāms pats romantiskākais notikums – noslēguma seanss kinoteātra priekšpagalmā. Lai radītu īpašu svētku sajūtu, visas filmas iespējams apmeklēt bez maksas. 

IZSTĀDES
Muzeju nakts. Tā kā Muzeju nakts nu jau ir tradicionāls un ikgadējs pasākums, liekus komentārus tas noteikti neprasa. Ir skaidrs, ka kultūras cienītāju aprindās tieši šī, nevis vasaras saulgriežu nakts, ir garākā un svarīgākā visā gadā. Šogad nakts piedzīvojumos dodies 18. maijā. Šis gads ir vidējais no triloģijas, kas sākās 2012. gadā un turpināsies līdz 2014. gadā Latvijas kļūs par Kultūras galvaspilsētu un šī gada tēma ir Zaļais mežs. Kā tas izpaudīsies un ko gaidīt, lasi Muzeju nakts mājas lapā.

Jubileja
. Šomēnes savu 100. jubilejas izstādi „Viena diena manā mūžā” rīko galerija „Istaba”. Tā būs fotogrāfijas izstādi, kurā iemūžinātas galerijas darbinieces vintage stila peldkostīmos. Izstāde skatāma līdz 25. maijam un pavisam nevilšus ievilinās tevi 60. – 70. gadu noskaņās, Jūrmalā ar R. Paula mūzikas skaņām fonā.

Festivāls
. Līdz 19. maijam risināsies „Mākslas dienas 2013”, kurās šogad centrālie pasākumi ir izstāde "Mākslas dienas 2013. Mākslinieka monologs” Latvijas Mākslinieku savienības galerijā un Vidzemes tirgus Gaļas paviljonā notiekošais Starptautiskais Mākslas simpozijs. 

MŪZIKA
Ardievas Holivudai. Ja izlasot šos vārdos, arī tu sāki dungot līdzi dziesmu „Bye, bye Hollywood Hills”, tad tev pilnīgi noteikti jādodas uz Sunrise Avenue koncertu, kas norisināsies Sapņu fabrikā 10. maijā. Ja vēl neesi tuvu pazīstama ar šo rokgrupu, tev vēl ir pietiekami daudz laika, lai iepazītu tās daiļradi un dažas lipīgākās dziesmas iemācītos no galvas.

Jubilejas koncerts
. Palladium varbūt nav pati ietilpīgākā koncertu zāle, tomēr viena no mājīgākajām gan un arī maijā sarūpēts lielisks iemesls to apmeklēt. 4. maijā notiks bungu un dūdu grupas „Auļi” 10. gadu jubilejas koncerts, kurās tiks atskaņotas gan iepriekš popularitāti jau guvušas dziesmas, gan vēl nedzirdēti skaņdarbi. Šādus pasākumus redzesloka paplašināšanai vērts apmeklēt pat tām, kas ikdienā ir citu mūzikas stilu piekritējas.

Patriotiski
. Tām, kas 4. maiju vēlas sagaidīt un svinēt tiešām patriotiski, tomēr mūsdienīgi, vakarā jādodas uz Vērmanes dārza estrādi, kur notiks rokmūzikas koncerts „Baltijas rokraksti”. Tajā uzstāsies vairākas roka apvienības, kas savā daiļradē izmanto un popularizē tautiskus elementus. Latviju pārstāvēs grupa „Skyforger”, Lietuvu folkroka grupa „Žalvarinis”, bet Igauniju folkmetāla grupa „Metsatöll”. Koncerta sākums pulksten 20.00 un kā jau svētkos ieeja bez maksas. 

ĪPAŠI ŠOMĒNES
No vecmāmiņas pūralādes. Ja tev negribas ne piedalīties populārajos skrējienos, ne citās tamlīdzīgās izklaidēs, un īpaši, ja esi vintage cienītāja, dodies uz „Ērenpreiss” rīkoto Tvīda braucienu jeb seno velosipēdu un retro tērpu parādi Rīgas ielās 5. maijā. Pasaulē šādi braucieni guvuši lielu popularitāti un Latvijā norisinās jau kopš 2009. gada. Ja arī pati esi retro velosipēda īpašniece, droši pievienojies parādei! Pulcēšanās sākot no pulksten 14.00 pie Esplanādes, bet brauciena sākums 16.00.

Sports
. Tas, ka maijs ir sportistu mēnesis, vairs nav nekāds jaunums. Arī šogad tiek piedāvāti gan skrējieni, gan velobraucieni un dažādi citi pasākumi sportiskām dāmām, kungiem, bērniem, vai kopā – visai ģimenei. Tavs uzdevums – izvēlēties savējo un piedalīties!

Virves vilkšana.
4. maijā Rīgā, 11 Novembra krastmalā jau otro reizi norisināsies virves vilkšanas sacensības „Savilksim krastus kopā” starp Daugavas labā un kreisā krasta pārstāvjiem. Ja pati nejūties gana spēcīga, piesaki savu vīru vai vienkārši kopā ar ģimeni dodies atbalstīt savus draugus un kaimiņus. Sākums pulksten 16.00.

 
3 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.