Mēneša NOTIKUMU afiša. JŪLIJS 2013

Jūlija mēnesis ir pats vasaras vidus. Tas ir laiks, kad lielākā daļa cilvēku steidz izmantot ikgadējos atvaļinājumus vai vienkārši baudīt garos un gaišos vasaras vakarus. Ko interesantu piedāvā izklaides vietas šomēnes? Lasi un uzzini!

KINO

Brīvā dabā. Vai skatoties amerikāņu filmas, esi kādreiz sapņojusi par to, kā ir skatīties brīvdabas kino, sēžot uz sedziņas kādā parkā, un lēni baudot gardus kokteiļus? Šomēnes tev šāda iespēja ir sagādāta – tik vien tā darba, kā aizbraukt uz Kuldīgu, kur 27. jūlijā brīvdabas kinoteātrī „Goldingen Cinema” pilsētas dārzā tiks rādīta filma „Savrupnieki no mežonīgajiem dienvidiem”.

Bērniem
. Daudziem vecākiem bērnu vasaras brīvlaiks vairāk līdzinās zobu sāpēm, nekā dzimšanas dienas tortei, tieši tāpēc, ka pašiem jāiet uz darbu, bet mazos nav īsti kā nodarbināt. Tad nu, lūk, izmanto iespēju brīvdienu pavadīt kopā ar bērnu pilsētā. 7. Jūlijā „Kino Citadele” piedāvā bērnu rītu, kura ietvaros notiks multfilmas „Nejaukais es 2” pirmizrāde un dažādas citas aktivitātes, kurās, starp citu būs iespējams laimēt jaukas balviņas!

Romantikai.
“Pirms pusnakts” – noslēdzošā daļa režisora Ričarda Linkleitera romantiskajai triloģijai par attiecībām starp vīrieti un sievieti. Pirmās divas daļas – „Pirms saullēkta” (1995) un „Pirms saulrieta” (2004) – nu ir kļuvušas par neatkarīgā kino klasiku. Vai tā notiks arī ar šo daļu? Baudi romantisku vakaru, noskatoties, kas noticis ar abiem filmas galvenajiem varoņiem pēc 20 gadiem.

MŪZIKA 
Džezs. Saulkrastu Džeza festivāls jau ir sava veida klasika, kuru daudzi apmeklē gadu no gada. Silti vakari, saulrieti, džeza mūzika un garda vakariņas kādā no piejūras restorāniem pēc tam. Tu arī gribi? Tad zini, ka šogad tas viss būs pieejams Saulkrastos no 15. līdz 20. jūlijam. Meklē labu kompāniju un dodies baudīt!
www.saulkrastijazz.lv

Imantdienas
. Imantdienas, kā ierasts, arī šogad norisināsies Cēsu pils parkā, un kā ierasts jūlijā. Arī šogad uzstāsies tavi iemīļotie mākslinieki un būs ierasti sirsnīgi ģimeniskā atmosfēra. Lai gan sākotnējie Imantdienas bijušas kā viena komponista svētki, gadiem ejot, tās atradušas stabilu vietu latviešu sirdīs gluži tāpat kā Imanta Kalniņa mūzika. Šogad tā klausītājus priecēs 13. jūlijā.
imantdienas

Vasaras skaņas
. „Prāta vētra”, Mika, „Skyforger”, Dons… Tas ir ne tikai šīs vasaras skaņas, vai ne? Bet šovasar šie un vēl citi mākslinieki būs dzirdami visi vienkopus un visi Latvijas mūzikas un vēja galvaspilsētā Liepājā, kur 12. un 13. jūlijā risināsies viens no skaļākajiem un plašākajiem festivāliem šovasar – festivāls „Summer Sound”. Vismaz vienreiz to jāapmeklē katram!
www.summersound.lv

IZSTĀDES
Gleznas. Jau no pašām jūnija beigām Kalnciema kvartāla galerijā ir skatāma Anitras Bērziņas un Karinē Paronjanc
gleznu izstāde „Flora Magica”. Apvieno mākslas baudīšanu ar vakarīgu pastaigu pa Kalnciema ielu un tās apkārtni. Abas mākslinieces savos darbos ir ļoti dažādas, par pretējas un lieliski papildina viena otru. Vai jūti mijiedarbību?

Foto
. Fotomākslas un dabas cienītājām no 4. jūlija Fotogrāfijas muzejā Rīgā būs skatāma Jozefa Kazlauska izstāde „Ziemeļu ceļi”, kurā izstādīta bildes no ekspedīcijām Arktikā. Tā kā foto autors pēc profesijas ir filmu režisors un operators, katra no fotogrāfijām ir ar savu īpašu stāstu.
www.fotomuzejs.lv

Dziesmu svētki
. Jā, Dziesmu svētki nav tikai koru koncerti. Tā ir īpaša sajūta katra latvieša sirdī. Kā šo sajūtu iemūžinājuši fotogrāfi no fotokluba „Rīga” un Tautas mākslas fotostudijas „RVR” vari aplūkot izstādē „Dziesmu svētku retrospekcija” VEF Kultūras pils vestibilā no 2. jūlija līdz mēneša beigām.

ĪPAŠI ŠOMĒNES
Positivus. Visu Latvijas festivālu festivāls daudzu sirdīs tiek gaidīts vēl vairāk nekā Ziemassvētki, jo tā ir garantēta atpūta, kultūras baudījums, neikdienišķas izklaides, draugi un bohēma… Šogad visi šie prieki Salacgrīvā būs pieejami no 19. līdz 21. jūlijam. Ja tikai tagad esi nolēmusi, ka dosies, laikus sagatavo telti, jo visas naktsmītnes tuvākajā apkārtnē rezervētas jau pirms pusgada…
www.positivusfestival.com

Teātris.
Tā kā teātra sezona jūlijā jau ir beigusies un nākamā vēl nav sākusies, vasarā pieejamas brīvdabas izrādes. Šogad skatītājus priecēs izrāde „Gribu bērnu”, kurā galvenajās lomās Leons un Elizabete, tas ir, Ģirts Ķesteris un Maija Doveika. Aktieru saspēli ārpus populārā seriāla jūlijā varēsi novērtēt veselās trijās izrādēs – Kuldīgā, Jēkabpilī un Bauskā.

Citādāks festivāls
. „Give and Get” ir radošo meistarklašu festivāls, kas no 8. Līdz 14. Jūlijam notiks Saldus novada Zirņu pagasta „Dzilnās”. Radošais festivāls, kas apvienos gan literātus, gan mūziķus, gan citu radošo jomu pārstāvjus. Festivāls, kas domāts visiem, bet patiesi aizkustinās īsti mākslinieciskas dvēseles. Radošo atmosfēru nav viegli izstāstīt, tāpēc jābrauc skatīties pašai! Pērļu medniecēm – būs arī mantu tirdziņš!
www.giveandget.lv

 

 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.