Mēneša NOTIKUMU afiša. Janvāris 2013

Piepildītais svētku mēnesis decembris ir garām, dāvanas saņemtas, par nākamā gada vēlmēm piedomāts Jaungada svinībās, un tā vien gribētos atpūsties, bet janvāris sola jaunus pārsteigumus, un piedāvā dažādas izklaides iespējas! Kādas tieši? Lasi un uzzini!

MŪZIKA
Ar suvenīru! Vai esi dzirdējusi disku ar šūpuļdziesmām, kuras iedziedājuši dažādi Latvijā zināmi tēti? Ja tev iepatikušās šo dziesmiņu melodijas, tad dodies uz to komponista Kārļa Kazāka koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī 11. janvāra vakarā. Atgādinām, ka koncerts būs vienīgā iespēja iegūt komponista disku „Gultnes” savā īpašumā!

Jubileja
. 2013. gadā turpināsies rokpoēmas „Man arī būtu bail” 10. jubilejas sezona. Medusmaize grupas „Dzelzs vilks” un aktiera Ģirta Ķestera fanēm. 21. janvāra vakars Artelī draud izvērsties par lielisku meiteņu pasākumu, apbrīnojot iemīļotos mūziķus, un asumam piešaujot labu pašmāju rokmūziku. Ja esi jau redzējusi, nebēdā – šo gadu laikā tu esi mainījusies un šogad baudīsi citām acīm.

Festivāls
. Winterfest ir žanra un izpildītāju ziņā ļoti daudzveidīgs Hermaņa Brauna fonda rīkots festivāls, kas katru gadu norisinās no novembra līdz februārim. Šī gada janvārī festivāla ietveros tiek piedāvāti vīru kora izpildīti garīgās mūzikas koncerti par godu Pareizticīgo Ziemassvētkiem.

TEĀTRIS
Bērniem un ne tikai. Kā rakstīts Ģertrūdes ielas teātra mājas lapā, uz izrādi „ Pasaka par Gardeguni” 19. janvārī pulksten 15.00 gaidīti visi, kam patīk klausīties, stāstīt un lasīt pasakas – bērni, mammas, tēti, omes, opji, krustvecāki, tantes, onkuļi un citi labi cilvēki. Ļauj savam mazajam aizklīst sapņu pasaulē! 

Atmiņu stāsts
. Decembra vidū pirmizrādi piedzīvoja izrāde „Īstā bērnība” – viena no izrādēm ciklā par „Īsto”. Izrādi, kas liks atcerēties gan pašiem savas bērnudārza gaitas, gan pirmo diseni un skolas laiku mīlestību, jāiet skatīties kāda no janvāra sākuma dienām Latvijas Nacionālajā teātrī. Ņem līdzi bērnības draugus, lai kopā jautrāk!

Klasika
. Nu kurš tad nezina stāstu par sudraba slidām?! Par mazo Hansu un Grēteli, kas par spīti netaisnībām piedzīvo brīnumu, par vientuļo ārstu un slidošanu pa aizsalušo kanālu? Šo klasikas darbu par dzīvi 19. gadsimta Holandē, iespējams baudīt Nacionālajā teātrī. Aizraujošs sižets, lieliski aktieri un interesants vakars garantēts!

IZSTĀDES
Ainavas. Hermaņa Purgaiļa 100 gadu atcerei veltītā gleznu izstāde „Mana Latvija ir visskaistākā” būs skatāma Pētera baznīcā līdz 13. janvārim. Gleznās attēlota Latvijas daba visos gadalaikos. Darbi tapuši laika periodā no pagājušā gadsimta piecdesmitajiem līdz astoņdesmitajiem gadiem. Dodies apskatīt, ja vēlies smelties dabas mieru pilsētas steigā!

Sudraba laikmets
. No 3. novembra Mākslas muzeja „Rīgas Birža” Lielajā izstāžu zālē atvērta izstāde „Sudraba laikmets. Krievu māksla no Baltijas valstu kolekcijām. 1890-1930”. Ja vēl neesi paspējusi ,tad tagad ir īstais laiks doties uz to! Māksla visdziļākajā šī vārda būtībā. Izstāde skatāma līdz 20. janvārim.

Jauns gads
. Līdz 12.janvārim galerijā "Bastejs" skatāma gada noslēguma izstāde "Kalendārs". Šajā izstādē simboliski ar mākslas palīdzību atainoti visi 12 gada mēneši. Jauks veids kā pārdomāt iepriekšējo, un plānot jauno gadu. Pie katra mākslas darba padomā, kas noticis pagājušajā gadā šajā mēnesī, un ko gribētu sagaidīt šogad!

KINO
Latviešu kino. Šoreiz Latvijas kino meistari sagādājuši Jaunā gada dāvanu visai ģimenei. Kādā jaukā brīvdienā nesēdi mājās, bet ieplāno multfilmu maratonu „Eži, rūķi, lupatiņi” apmeklējumu. Kvalitāti un labi pavadītu laiku garantē visu mīļās multenes „Avārijas brigāde” veidotāji.

Mammas
. Filma „Laimīgu Jauno gadu, mammas!” patiks visām topošajām un esošajām mammām, kā arī tām, kas vienkārši vēlas paildzināt Jaungada svinību izjūtas. Īstā reize, kad aizvest savu mammuci uz kino, un kopīgi atpūsties. Filmā apkopotas piecas noveles par mammas un bērna attiecībām – būs gan kur pasmieties, gan notraukt kādu aizkustinājuma asariņu. Skaties jau no 4. janvāra!

Klasika jaunās skaņās.
Nebūs grūti atrast kādu, kas no bērnības atceras vecāku iemīļoto krievu kino klasikas darbu „Fortūnas džentelmeņi” par bērnudārza audzinātāju, kas ir apbrīnojami līdzīgs kādam noziedzniekam. Veco stāstu jaunās skaņās rāda jau no 28. decembra, bet tā kā visticamāk svētku steigā nebūsi paspējusi to noskatīties, tad janvārī tas noteikti jāpagūst! Patiks gan vecākiem un vecvecākiem, gan spurainajiem pusaudžiem!

ĪPAŠI JANVĀRĪ
Cirks gatavais! Kad tu pēdējo reizi biji cirkā? Neatceries? 2013. gada janvāris nāk ar lielisku piedāvājumu – no 25. līdz 27. janvārim Rīgas cirkā norisināsies starptautiskais cirka festivāls „Zelta Kārlis 2013”. Šī gada festivālā piedalīsies mākslinieki no Latvijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Igaunijas, Lietuvas, Šveices, Vācijas, Francijas un Zviedrijas. Konkursantus vērtēs žūrija, bet arī skatītājiem būs iespēja balsot, un tā izteikt savu viedokli!

Jaunietēm
. Ghetto Games kļuvusi par vienu no nozīmīgākajām jauniešu dzīvesveida un kultūras kustībām. Šī gada janvārī šī kustība piedāvā noskatīties dokumentālo filmu par to, kā trīs mēnešu laikā top sešdesmit pasākumi. Dokumentālā filma „Tā ir mūsu brīvība” – par cilvēkiem, kas mīl to, ko dara. Esi jauna un aktīva un/vai interesējies par pasākumu rīkošanu? Tad tev noteikti patiks!

Aktīvā atpūta
. Esi aktīvā atpūtas cienītāja, un tev dzīvē tā vien gribas izmēģināt ko jaunu? Ko saki par autofotoorientēšanos? Piektās sezonas atklāšana jau janvārī! Viss sāksies 12. janvārī ar „Jaungada posmu 2013”. Ņem līdzi labu kompāniju, lec mašīnā, un dodies piedzīvojumos! Pie reizes iepazīsi dzimto zemi!
 
1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.