Mēneša NOTIKUMU afiša. Februāris 2013

Februāris ir labs mēnesis viena svarīga iemesla dēļ – tas ir pēdējais ziemas sezonā! Vēl iespējams baudīt ziemas priekus, bet jubileju svinētāji jau sāk saņemt pavasara ziedus. Vai uz tavas palodzes jau zied hiacintes? Ja nē, tad varbūt saņemsi tādu Valentīna dienā! Ko labu kopā ar saviem mīļajiem darīt visu mīlētāju un pavasara gaidītāju mēnesī, lasi šoreiz! 

KINO
Obligātā literatūra. Daudzas un dažādas balvas un nominācijas, piemēram, 8 Oskara nominācijas un 3 Zelta globusa balvas, lieliskie aktieri, piemēram, Anna Hetaveja un Hjū Džekmens galvenajās lomās, par 60 miljonu cilvēku skatītā mūzikla „Nožēlojamie” ekranizējumu runā paši par sevi. Šis 19. gadsimta Francijas stāsts par sabrukušiem sapņiem jāredz katram, kas sevi sauc par kultūras jomā izglītotu un zinošu. Kino no 8. februāra!
www.forumcinemas.lv

Atslodzei
. Runā, ka liels mākslinieks ir tas, kurš māk patikt gan kritiķiem, gan plašai publikai. Lūk, filmu „Tāda ir mīlestība” un „Bridžitas Džounsas dienasgrāmata” autori ir tieši šādi mākslinieki! Tagad viņi ir laiduši klajā jaunu romantisko komēdiju „Trakais pirmais gads” par diviem ļoti atšķirīgiem laulātajiem draugiem. Vai pirmā kāzu jubileja būs arī pēdējā? Skaties kinoteātros no 15. februāra!

Biogrāfija.
Jau no februāra sākuma kinoteātros būs skatāma biogrāfiskā drāma par izcilo režisoru Alfrēdu Hičkoku. Filmā stāstīts par kinolentes „Psiho” uzņemšanu. Runā, ka cilvēks nav pieredzējis īstas šausmas, kamēr nav redzējis šo kinodarbu. Lieliski aktieri, lieliskais Hičkoks un tu.

TEĀTRIS
Pirmizrāde. Jauna pirmizrāde šajā februārī gaidāma Jaunajā Rīgas teātrī. Kā zināms šī teātra kolektīvs vienmēr izcēlies ar radošu pieeju darbiem, un tāpat ir arī šoreiz. Izrādi „Pirmie aplausi” iedvesmojis kāds fragments Livonijas Indriķa hronikas, kur teikts, ka 1205. gada ziemā Rīgā notiek brīnumjauka izrāde par praviešiem. Kā šis impulss izvērties izrādē, skaties no 13. februāra!

Viesizrāde
. 25. februārī Dailes teātrī notiks Romāna Vitjuka teātra viesizrāde. Tiks rādīts Žana Ženē lugas „Kalpones” iestudējums. 1988. gadā Romāns Viktjuks izdarīja apvērsumu skatītāju priekšstatos par to, kādam ir jābūt modernam teātrim, piedāvājot publikai tik krāsainu un satraucošu izrādi, kas pārkāpa visus kanonus, un iznīcināja visus aizliegumus. Uz skatuves redzētā "teātra rituāla" radītais satraukums gadu gaitā netika izdzēsts no emocionālās atmiņas. Vai līdzīgi būs arī šoreiz?
www.dailesteatris.lv

Mūsdienīgi
. Izrādē „Kartupeļēdāji” parādās divas mūsdienās aktuālas lietas – uz Īriju izceļojušie, un viss, kas saistīts ar eko. Visi vairāk vai mazāk zina, kā iet tiem, kas aizbraukuši, bet kā sokas tiem, kas ņem savu Īrijā iegādāto klēpjdatoru padusē un atgriežas vecāku mājās… lai izveidotu ekociematu? Skaties izrādi „Kartupeļēdāji”, kas tapusi "Dirty Deal Teatro" un Latvijas Nacionālā teātra sadarbības projektu ciklā "Tests".

IZSTĀDES
Tikai pieaugušajiem. Lai kādu februāra notikumu afišu tu lasītu, izstādi „Erots” tu tajā ieraudzīsi pavisam noteikti jau kuro gadu pēc kārtas. Varbūt tev tā jau ir apnikusi, varbūt joprojām mulsina, bet varbūt urda ziņkāres velniņš beidzot to apskatīt savām acīm? Ja tā, tad tev 22. un 23. februārī jādodas uz Ķīpsalas izstāžu zāli, lai redzētu tur notiekošo ar savām acīm!
www.erots.lv

Jaunumi. Izstāde "Muzejs izvēlas. LNMM jaunieguvumi 2012" norisinās jau no janvāra, bet, ja līdz šim esi to palaidusi garām, tad vēl vari paspēt! Eksponēti septiņdesmit no 2012. gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumam iepirktajiem mākslas darbiem. Jaunieguvumu izstādē redzamie darbi daļēji atspoguļo pēdējo gadu norises laikmetīgajā mākslā.

www.lnmm.lv

Klasika
. 16. februārī tiks atklāta "Purvīša balvas 2013" kandidātu darbu izstāde. Pirmo "Purvīša balvu" 2009.gadā saņēma Katrīna Neiburga par videodarbu "Solitude". Savukārt par otrās "Purvīša balvas" laureātu kļuva mākslinieks Kristaps Ģelzis par personālizstādi "Varbūt". Noteikti patiks mākslas klasikas cienītājām vai tām, kas vēlas paplašināt savu redzesloku! 

MŪZIKA
Gada balva. Jau kopš 1993. gada „Lielā mūzikas balva” ir augstākais un prestižākais apbalvojums mūzikā Latvijā. Šogad balva tiks pasniegts Latvijas Nacionālajā operā 19. februārī. Domājams, vislabāk patiks tām, kas arī ikdienā seko jaunākajiem notikumiem Latvijas mūzikā. Vai varbūt šis ir īstais brīdis sākts par to interesēties?

Romantikai
. Ja esi no tām, kas vēlas atzīmēt 14. februāri, turklāt, dodoties uz kādu labu mūzikas pasākumu, tad Lindas Leen piedāvātā koncertprogramma "DEMO" varētu būt tā īstā izvēle! Gadu no gada Linda piedāvā muzikālu baudījumu tieši visu mīlētāju dienā, taču šogad tas ir kas pavisam cits – "DEMO" būs iespēja skatītiājiem ne vien ļauties mūzikas piedzīvojumam, bet arī redzēt, kā tad top jaunais mākslinieces un grupas The Gray Cardinals albums! 
www.lindaleen.com
Popmūzika. 23. februārī Palladium koncertzālē uzstāsies virtuozais britu popmūzikas hameleons Patriks Volfs (Patrick Wolf), kurš Rīgā viesosies sava jau sestā studijas albuma "Sundark and Riverlight" akustiskās koncerttūres ietvaros. Patriks Volfs ir viens no mūsdienu britu popmūzikas talantīgākajiem un harizmātiskākajiem mūziķiem, kura pazīstamākie skaņdarbi ir "The City", "House", "Tristan" un citi. Albumā "Sundark and Riverlight" mūziķis apkopojis savu klausītāju iecienītākos skaņdarbus akustiskā formātā, vienlaikus saglabājot to orģinalitāti un šarmu!
www.palladium.lv

ĪPAŠI ŠOMĒNESS
Lugu lasījumi. Esi gan literatūras, gan teātra mākslas cienītāja, turklāt seko līdzi visam aktuālajam kultūras dzīvē? Tad tev noteikti patiks „Dirty Deal Teatro” organizētie publiskie lasījumi, kuros tiks prezentēts lugu konkursa „36 stundas” veikums.
http://dirtydeal.lv/teatro/

Autobiogrāfija. Izstāde "Atzīstos, ka kļūdījos saskaitot. Sistēmas kļūda, krimināllieta Nr. 15890013311" ir laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā apskatāms Ingas Erdmanes autobiogrāfisks projekts par to, kā autore un viņas draugs tika arestēti uz Latvijas robežas, jo, atgriežoties no Nīderlandes, bija aizmirsuši, ka ceļasomā atrodas sauja pašu audzētas marihuānas…
www.lcca.lv


Ģimenei
. „Disney on Ice Svinības” ir viens no grandiozākajiem šoviem, kas pēdējā laikā redzēts. Kopā ar leģendāro mikipeli Mikiju un draugiem, publika piedzīvos apburošu svētku ceļojumu, pilnu ar jautriem pārsteigumiem, vērojot iespaidīgu slidošanu un vienreizēji krāsainus tērpus. Kad vēl, ja ne pēdējā ziemas mēnesī vēl paspēt izbaudīt ziemas priekus, kaut vai tikai no skatītāju pozīcijas?
www.arenariga.lv

 

 

7 komentāru
  1. Kaut arī Lindas mūzika man patika tikai pašos viņas dziedātājas karjeras pirmsākumos, tomēr šīs jaunkundzes estētika un piem. jaunais klips man šķiet slavējams.

  2. Manuprāt, raksta autore ir nedaudz sajaukusi gadus ar Lindas Leen Valentīna dienas koncertu. Šis koncerts, Demo, bija pagājušajā gadā. Tas gan bija lielisks un gribētos to redzēt un baudīt vēlreiz, tomēr nekāda informācija par to, ka šis koncerts būs arī šogad nav pieejama.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.