Mēneša NOTIKUMU afiša. DECEMBRIS 2013

Decembris nenoliedzami ir pasākumiem, notikumiem un svētkiem piepildītākais mēnesis. Šomēnes izklaides un atpūtas iespējas atradīs jebkura gaume, tāpēc atliek vien izvēlēties sev tīkamāko, un izbaudīt šo piesātināto svētku mēnesi. Lai svētki nenogurdina, bet iedvesmo, iepriecina un sniedz pozitīvas emocijas!  

SVĒTKU SAJŪTAI
Brīvdabas tirdziņi. Decembris ir skaistākais tirdziņu laiks gadā, tāpēc noteikti vērts šo tradīciju ievērot, lai iegādātos kādu nieciņu sev vai tuviniekiem, malkotu karstvīnu svaigā gaisā, palutinātu bērnus ar krāšņām piparkūkām, un iegādātos pašmāju zemnieku gardumus Adventes svētku galdam! 01.12.2013.-12.01.2014. Doma laukums; 01.12.2013.-12.01.2014. Līvu laukums; 7., 14., 21., 28. decembrī Berga Bazārā; 7., 14., 15., 21., 22., 28., 29. decembrī Kalnciema ielas tirdziņā.

Radoši.
LU Botāniskajā dārzā līdz pat 5. janvārim apskatāmi Adventes vainagi un citi rotājumi, kuru veidošanu iedvesmojusi bagātīgā un krāšņā Botāniskā dārza vide. Izstāde Pušķojam Ziemassvētkus ir lieliska iedvesmas meklējuma vieta svētku sajūtas radīšanai. Līdz pat Ziemassvētkiem notiks paraugdemonstrējumi, kurus varēs vērot ikviens izstādes apmeklētājs, taču apmeklētājiem, kas vēlas izgatavot kādu rotājumu ar floristu palīdzību, laipni gaidīti uz meistardarbnīcām.
www.botanika.lu.lv

AR BĒRNIEM
Ziemassvētki Brīnumskapī. Bērnu koncertprogramma ar izrādi Tumšas – gaišas dienas jaunu dziesmu pavadījumā, pilnām kabatām ar jokiem, piparkūkām un dejām, priecēs un radīs svētku sajūtu mazajiem skatītājem un klausītājiem dažādās Latvijas pilsētās.

Pasaka uz ledus.
Šis varētu būt šovs, kurš ar krāsainiem kostīmiem krāšņām dekorācijām, iemīļotiem varoņiem un skaisto mūziku varētu ieinteresēt ne tikai mazos apmeklētājus, bet arī viņu vecākus. Šova horeogrāfija un sarežģītas dramatiskās kompozīcijas uz ledus solās būt iespaidīgas, tāpēc ir vērts apmeklēt Riekstkodis – XXI gadsimts.

ĢIMENEI
Eglītes. Decembris nav iedomājams bez izrotātām eglītēm. Vides objektu festivāls Ziemassvētku egļu ceļš piedāvā oriģinālu mākslas aktivitāti, radot leģendu par Rīgu, kā pirmās izrotātās Ziemassvētku egles galvaspilsētu!

Tradīcijas.
Ģimenes, kas vēlas iepazīt Ziemas saulgriežu tradīcijas ar dziesmām, rotaļām, ticējumiem, ķekatniekiem, bluķa vilkšanu un siltas tējas baudīšanu pie ugunskura, laipni gaidītas 15. decembrī Brīvdabas muzejā!

MUZIKĀLS BAUDĪJUMS
Rīga dzied. Rīgas Ziemassvētku koncerts ir kļuvis par iemīļotu un vienmēr apmeklētu koncertprogrammu ar izciliem aktieriem, operas solistiem, dziedātājiem, koriem, orķestriem un Ziemassvētku dziesmu reperturāru mūsdienīgos aranžējumos. Ja pirmajā vai otrajā Ziemassvētku vakarā ir kāre pēc kāda kultūras pasākuma, šī varētu būt viena no labākajām izvēlēm. 

Starpsvētku miers.
Mielavs un Pārcēlāji starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu nu jau daudziem ir kļuvusi par muzikālo tradīciju decembrī, tāpēc pelnījusi atgādinājumu arī šogad. Par koncerta programmu Ainārs stāsta: „Pārcelšanās uz Jauno gadu ir līdzīga pārceļošanai uz jaunu dzīves vietu – reta izdevība tikt vaļā no sen neaiztiktām lietām. Tāpēc arī šajos koncertos skanēs tikai tās dziesmas, kurām atradīsies vieta prāmī uz 2014. gadu.”.

ĪPAŠI PASĀKUMI

Balle ar tradīcijām. Ziemassvētku balles nav tikai mūsdienu tradīcija. Ziemas Balle Brīvdabas muzejā, 26. decembrī – karsti dzērieni, lukturīšu izgaismotas kupenas, gaismas rotaļas naksnīgā muzejā un ugunskuri brīvā dabā radīs vēl nepiedzīvotas sajūtas latviskā noskaņā.

Kaislīgi.
Ja ir vēlēšanās apmeklēt kādu neikdienišķu kultūras pasākumu kopā ar mīļoto vīrieti, tad Cabaret izrāde intīmā gaisotnē pie vīna glāzes ar mūziku, dejām un drāmas elementiem, ko sniedz lieliski mākslinieki, noteikti ir vērts apmeklēt. Iespēja apmeklēt šo šovu nav slikta ideja dāvanai savam mīļotajam vīrietim!

 

 

 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.