Mēneša NOTIKUMU afiša. AUGUSTS 2013

Vienalga, vai esi no tām, kas atvaļinājumu izbaudījusi jau jūnijā, ķerot pirmos šīs vasaras saules starus, vai esi to kā saldo ēdienu pataupījusi uz beigām, un plāno laiski gulēt dārzā lielāko daļu augusta, izklaidēties tev noteikti gribēsies arī pēdējā vasaras mēnesī. Skaties un vērtē, kādus kultūras pasākumus tev sarūpējis gatavo ābolu un flokšu mēnesis! 

KINO
Pagalms. Piekritīsi, ka brīvdabas kino ir kā putukrējums uz vasaras tortes! Kinopagalma apmeklēšana ļaus tev izbaudīt Rīgu vasarā, noskatīties kādu interesantu, brīžiem pat provokatīvu filmu, un gluži vienkārši labi atpūsties. Par konkrētiem seansu laikiem un piedāvātajām filmām interesējies mājas lapā, bet zini – tas būs lielisks vakars!

Ar bērniem.
Ja neapdomīgi esi piekritusi pieskatīt mazos māsas bērnus, kamēr viņa dodas baudīt atvaļinājumu, bet nu jau vairs nezini, ko ar mazajiem bļauriem iesākt, ved viņus uz kino – mazliet izdevumu, tomēr miers uz pāris stundām garantēts. No 23. augusta Cinamonkino piedāvā skatīties multfilmu „Mošķīšu universitāte”. Daži joki, šķiet, būs saprotami vairāk tev, nekā bērniem, tomēr laiku forši pavadīsiet visi.
www.cinamonkino.lv

Lieliski aktieri.
Ja vēlies redzēt teju visu Holivudas zelta aleju vienkopus, tev jādodas skatīties asa sižeta komēdiju „RED aģenti 2”. Nez kā tur ar to saturisko un māksliniecisko pusi, bet aktieri tiek piedāvāti lieliski –  Brūss Viliss, Džons Malkovičs, Helēna Mirena, kā arī Ketrīna Zeta-Džonsa un Entonijs Hopkinss. Filma skatāma no 2. augusta Forumcinemas kinoteātrī. 

MŪZIKA
Krievijas ebrejiete no Ņujorkas. 5. augustā koncertzālē „Palladium” notiks pasaules slavenās Maskavā ebreju ģimenē dzimušās ņujorkietes Reginas Spektor, kas uzskatāma par vienu no spožākajām pasaules anti-folka māksliniecēm, koncerts. Šis nebūs īstais plāns vakaram, ja gribi vienkārši paklausīties un „atslēgties” no visa – Reginas mūzika ir mākslas un pret to jāattiecas ar cieņu.

Dabā.
3. augustā I. Ulmaņa vadībā notiks viens no Dabas koncertzāles koncertiem – šoreiz Ogres Zilajos kalnos pie Dubkalnu karjera. Ņem līdzi visu, kas nepieciešams burvīgam vakaram dabā (ievēro laikapstākļus!) un ļaujies baudījumam – šie koncerti mēdz būs aizkustinošāki par jebkuru lielo mākslinieku koncertu!

Klasika.
Kā katru gadu, arī šogad opermūzikas cienītājus gaida Sigulda. Arī šogad piedāvāti daudzi un dažādi pasākumi Opermūzikas svētku, kas norisināsies no otrš līdz ceturtajam augustam, ietvaros – gan Verdi opera, gan garīgās mūzikas koncerts un tas viss Siguldas pilsdrupas. Romantika tīrā veidā!

IZSTĀDES
Zariņa. Aija Zariņa vienmēr izcēlusies uz citu gleznotāju fona – gan ar mākslas stilu, gan personību. Visu augustu tev tiek dota iespēja skatīt viņas personālizstādi „Aija zīmē 1982 – 1999” Vīna studijā. Vai arī no šodienas viedokļa viņas darbi uzskatāmi par dumpinieciskiem un kanonus graujošiem?

Ģelzis.
Savukārt galerijā XO skatāma Kristapa Ģelža personālizstāde 2013, kurā no 13. augusta skatāmas tikai viņam raksturīgajā tehnikā veidotas gleznas, ko sauc arī par „plastikāta” gleznām, jo tajās slāņiem klātas dažādu sintētisku materiālu krāsas.
www.makslaxogalerija.lv

Rotas.
Galerija Kwjatkovsky visu augustu būs skatāma Edgara Kvjatovska rotu izstāde. Tās ir zelta un sudraba rotas, kurās skatāmas pašas ēkas atblāzma – galerija atrodas „liesmojošā jūgendstila” ēkā, kas, kā runā, esot labākais šī stila paraugs Rīgā. Senlaicīgs stils un mūsdienu tehnoloģiju izmantojums padara šīs rotas tik īpašas.
www.kwjatkovsky.com/

ĪPAŠI ŠOMĒNES
RE RE RĪGA! No 9. līdz 11. augustam Rīgā gaidāms Starptautiskais ielu mākslas un pasaules mūzikas festivāls. Festivālā uzstāsies gan dažādu valstu cirkus mākslinieki, gan tiks rādītas izrādes, atskaņota dažādu valstu mūzika un vēl un vēl. Ieskaties festivāla mājas lapā un izvēlies, ko no visa vēlies redzēt visvairāk.

Summertime.
No 12. līdz 18. augustam Jūrmalā Dzintaru koncertzālē norisināsies ikgadējais mūzikas festivāls „Summertime”, kurā skan gan klasiskā mūzika, gan džezs, gan tango, gan stapžanru mūzika. Tas, protams, nav festivāls ar trīsdienu nakšņošanu Salacgrīvas piejūras mežos, tomēr garantēs baudījumu īstam mūzikas pazinējam.

Retro auto.
Ja tev apnicis, ka viss vasarā lielākoties ir tikai par un pa mūziku, šovasar 17. un 18. augustā ieplānots arī Retro Auto salidojums „Rīga Retro 2013”. Tas ir pasākums, kas notiek katru gadu un tā centrālais pasākums ir parādes brauciens, kas, kā ierasts, sākas Biķernieku trasē. Ja pati neesi liela auto cienītāja, tad zini – vīriešiem gan šis pasākums iet pie sirds! Dodies uz to kopā ar savu sirdsāķīti, vai viena – lai to āķīti satiktu tieši šajā pasākumā!

 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.