Mēneša NOTIKUMU afiša. Aprīlis 2013

Sveiciens pavasarī! Nekas, ka zemi vēl klāj sniega sega, tomēr Lieldienas jau nosvinētas, dienas kļūst garākas un tūlīt, tūlīt jau būs manāmas arī pirmās sniegpulkstenītes un krokusiņi. Tomēr vēl par agru, lai nakšņotu teltīs vai bradātu basām kājām pa zāli, vai ne? Kā izbaudīt pavasari Rīgā? Apmeklē izstādes, teātrus, kino un klausies mūziku! Elpo, dzīvo un jūti! 
IZSTĀDES

Literatūras cienītājām. Kamēr Mākslas muzejs ir aizvērts, Mākslas akadēmijā skatāma izstāde "Konkurss "Zelta ābele". Atjaunotās Latvijas grāmatu māksla 20 gados". Apmeklē to no 5. līdz 25. aprīlim, un uzzini, kā attīstījusies šī mākslas nozare pēdējo 10 gadu laikā. Būs redzami visi šajā laikā godalgotie darbi – varēsi apgūt jaunas zināšanas un gremdēties atmiņās.

Kopā ar vīru
. Apvieno patīkamo ar lietderīgo – iepriecini vīru un brīvdienās apmeklē izstādi, dodoties uz Motormuzeju, kurā pirms rekonstrukcijas izstādes „Lielā pārvākšanās jeb Jurģi Rīgas Motormuzejā” ietvaros izstādīti līdz šim krājumos bijuši eksponāti. Izstāde skatāma līdz 15. aprīlim un noteikti patiks gan lieliem, gan maziem!

Modes dāmām
. Mēs zinām, ka tu esi stilīga. Bet kur smelties zināšanas par modi atkal un atkal? Ja ar žurnālu pāršķirstīšanu vien nepietiek, apmeklē izstādi „Mode un tekstils 2013”. Īpaši patiks tām, kuras sapņo par savu biznesu modes jomā. Izstādes laikā tiks organizētas arī konferences. Apmeklē no 19. līdz 21. aprīlim Ķīpsalas izstāžu hallē! 

KINO
Smējējām. Ja līdz ar pavasari kārojas ko vieglu un smejamu, dodies uz filmu „Movie 43”, kurā apvienotas dažādas savstarpēji saistītas, smieklīgas un bezkaunīgas epizodes par seksu, vardarbību un pat stulbumu. Filmas veidotāji atļāvušies kārtīgi ironizēt gan par cilvēku kaislībām un vājajām vietām, gan sliktajām īpašībām – noteikti būs smieklīgi, jo mēs taču smejamies tieši par situācijām, kurās saskatām, ko pazīstamu. Skaties no 5. aprīļa.
www.cinamonkino.lv
 

Apbalvota filma
. Režisora Sergeja Lozņicas drāma „Migla” ir Kannu kinofestivāla 2012.gada oficiālā konkursa filma, kura šajā festivālā ieguva ārvalstu kino kritiķu FIPRESCI balvu kā labākā filma. Notikumi risinās 1942. gadā un stāsta par galvenā varoņa spēju pieņemt pareizo lēmumu amorālā situācijā. Katram, kas sevi sauc par inteliģentu cilvēku, vērts noskatīties, lai saviesīgās sarunās varētu vērtēt pēc savas pieredzes. Skaties no 5. aprīļa!
www.forumcinemas.lv
 

Koncertfilma
. Mūzikas ierakstu gada balvā „Prāta Vētra” kārtējo reizi izgrieza pogas daudziem. Un viņu jaunais albums nudien ir klausīšanās vērts! Ja pagājušajā vasarā nepaspēji apmeklēt nevienu no kulta grupas koncertiem, no 10. aprīļa izmanto iespēju noskatīties to video interpretāciju Kaspara Rogas režijā!

TEĀTRIS
Par to es domāšu rīt! Ja izlasot šo sentenci uzreiz atcerējies, kā agrā jaunībā juti līdzi Skārletas gaitām un nevarēji saprast, kāpēc viņa tik ļoti pieķērusies Ešlijam, ja blakus ir seksīgai Rets Batlers, tad noteikti aprīlī dodies uz Dailes teātri, kurā no 19. aprīļa būs skatāma Lielbritānijas režisora Jana Villema van den Bosa iestūdētā izrāde „Vējiem līdzi”, lai novērtētu šo stāstu ar šodienas pieredzi.

Festivāls
. Ja neesi klasiskās teātra mākslas cienītāja, varbūt vērts apmeklēt amatierteātri? Amatierteātru festivāls "Rīga spēlē teātri" šogad norisinās līdz 14. aprīlim.
www.kultura.riga.lv

Klasika.
„Atkal, atkal ir debesis pušu, atkal ir jāuzliek ielāpi tām…” Jā, pareizi – aprīlī pirmizrādi Edmunda Freiberga režijā piedzīvos izrāde „Lilioms”, kuras Imanta Kalniņa komponētā tituldziesma ir arī Nacionālā teātra filma. Par šo runās visi! No 28. aprīļa dodies uz teātri, lai vari piedalīties sarunās!

MŪZIKA
Pasaules turneja. Šķiet, Ellijas Goldingas vārds komentārus prasa vairs tikai retajam. 25 gadus jaunā māksliniece, kas muzicējusi Lielbritānijas karaliskā pāra Prinča Viljama un Keitas Midltones kāzās, Rīgā viesos 17. aprīlī savas Pasaules turnejas ietvaros, un koncertā atskaņos dziesmas no sava jaunākā albuma „Halcyon”.

Norvēģi
. Norvēģu sintpopa grupa „Casiokids” ir viena no veiksmīgākajām apvienībām norvēģu mūzikas vēsturē, un klausītāju atmiņās visvairāk palikusi ar uzvaru kulta grupas „A-HA” rīkotajā jauno talantu konkursā. 27. aprīlī arī, mums, latviešiem tiks dota iespēja viņu spēlēto šarmanti ambiento deju mūziku novērtēt savām ausīm.

Dižāko latvieti pieminot
. Imants Ziedonis ir viens no tiem latviešiem, kas savus pirkstu nospiedumus atstājis visu tautiešu dvēselēs. 25. aprīlī Kongresu namā notiks dižā dzejnieka piemiņas koncerts, kurā tiks atskaņotas dažādu komponistu dziesmas ar I. Ziedoņa vārdiem. Ir vērts – gan vārdu, gan mūzikas, gan izpildītāju dēļ!

 
2 komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.