Meklēju geju! Vai arī mīļu sunīti…

"Ar dzīvniekiem." Lūk, ko man atbildēja vīrs, kad jautāju, ar ko gan uz šīs saules iespējams izveidot patiesas, sirsnīgas, beznosacījumu attiecības. Draudzīgas attiecības bez zemteksta.

Jā, tā kā ar vīru esam ne tikai mīļākie, bet arī draugi, droši runāju arī par to. Un man par to nākas runāt, jo esam ne tikai draugi. Arī mīļākie.

– Zini, ir reizes, kad gribētos tā sirsnīgi parunāties. Vienkārši draudzēties. Bet ar sievietēm tas nav iespējams. Man ir daudz labu draudzeņu, taču vienmēr jāuzmanās, ka tikai nenoskauž, ka tikai kaut ko par daudz nepasaku. Pat vissirsnīgākā draudzene dziļi sirsniņā sajutīs mazu dūrienu, kad ar prieku runāsi par savu laimi, kad viņai varbūt tās laimes būs mazāk, – es teicu.
-Jā, jā, tā jau tas ir, – vīrs novilka.
– Un ar vīriešiem tas nav iespējams, jo pat vissirsnīgākajā vīrietī vienā brīdī pamodīsies zvērs. Ja vien viņš nav gejs.

Jā, domāju daudzas to ir ievērojušas: runājat ar vīrieti draugu vai paziņu, čivināt kā putniņš un sirsnīgi stāstāt visu, kas ienāk prātā. Un viņš arī klausās, un draudzīgi māj ar galvu. Varbūt pat pažēlo. Un piepeši viņa acīs iegailas tāda kā dzirkstelīte. Piepeši, gluži kā kaķim, viņam iešaujas prātā kas ar jūsu teikto pilnīgi nesaistīts. Seja pārvēršas. Un jūs saprotat, ka nerunājat vairs ar draugu, bet vienkārši ar vīrieti, kuram vismaz uz sekundes simtdaļu iešāvusies prātā doma "nez,kā būtu…". Vai arī jau tūlīt pēc draudzīgā sveiciena sarunu biedra skatiens nevilšus noslīd zemāk. Viss izjaukts, nekādas draudzības vairs, priekšā ir īsts vīrietis.

Es saprotu, kāpēc mūsdienās sievietēm nereti labākie draugi ir geji. Jo viņi nav skaudīgi kā sievietes. Un viņiem no sievietēm neko nevajag. Viņi ir spējīgi būt vienkārši cilvēcīgi; ar viņiem ir viegli, jo nav jāspēlē dzimuma lomu spēles, nav šīs pastāvīgās spriedzes. Tu vari runāt un būt vienkārši tu pati. Vari vienkārši gudri parunāties, pasmieties, labi pavadīt laiku. Būt cilvēks, nevis sieviete. Kam draugs ir cilvēks, nevis vīrietis.

Jā, zinu jau zinu, sievietes uzvedība ir atkarīga no cikla, no mēness fāzēm un vēl kaudzēm citu lietu. Ir dienas, kad tā vien gribas sapucēties izaicinoši un krist apskāvienos. Bet ir dienas, kad gribas sapņot un nopūsties par to, ka nav nemaz tik viegli atrast dzīvē patiesu draudzību.

– Tev vajag sunīti, – teica vīrs.
Laikam viņam taisnība. Bet nesmādētu arī Rupertu Everetu.

2 komentāru
  1. nesaprotu, kur ir problēma. man patīk justies kā sievietei un sajust to “dzirkstelīti”.

  2. Būtu interesanti uzzināt, kāpēc vakar naktī publicēts raksts neparādās “jaunāko blogu” vidū un ir redzams vēl pirms janvārī publicētajiem rakstiem?

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.