MANAM vīrietim ir SIEVIETE draudzene – vai VĒRTS uztraukties?

Jau kādu laiciņu tu satiecies ar simpātisku vīrieti. Pirmās kopīgās nakšņošanas reizes un brokastis jau aiz muguras. Arī tava zobu birste viņa dzīvoklī ieņēmusi stabilu vietu. Kādu piektdienas vakaru tu aicini viņu pie sevis, bet viņš atsaka, jo viņam paredzēts pasākums ar labāko draugu. Viss kārtībā, vai ne? Līdz izrādās, ka viņa labākais draugs ir… meitene! Viņš apgalvo, ka starp viņu un viņa draudzeni valda tikai platoniskas attiecības. Tad kāpēc pakrūtē tā aizdomīgi kņudina uztraukums, un rodas jautājums – vai tad šādas attiecības maz ir iespējamas?

SIEVIEŠU VIEDOKĻI
Luīze (27): „Vai vīrietis un sieviete var būt labākie draugi? Es pilnīgi noteikti varu teikt, jā. Man ir labākais draugs. Mēs kopā pavadām laiku, runājām par visu, ko var un nevar iedomāties, kopā ballējamies, pēc darba mēdzam sazvanīties, braucam ciemos viens pie otra ģimenēm, pārspriežam savas attiecības, kopā paklusējām un visskaļāk izsmejamies. Mēs esam ļoti saraduši viens ar otru, zinām, ka varam paļauties kā ne uz vienu citu un domājam ļoti līdzīgi. Ar ko mūsu attiecības atšķiras no pāru attiecībām? Ne man, ne viņam nekad (draudzējamies 7 gadus) nav radušās seksuālas domas vai vēlmes attiecībā vienam pret otru. Esam par to runājuši un secinājuši, ka tieši šis aspekts mūsu attiecības padara tik unikālas un tuvas. Man nekad nav bijis vecākais brālis, bet es zinu, kāda ir sajūta, kad tāds ir. Vai mūsu attiecības netraucē attiecībām ar pretējo dzimumu? Šobrīd nē. Esmu precējusies, manam draugam ir pastāvīgas, stabilas attiecības ar lielisku meiteni (manu bērnības draudzeni) un mēs ļoti daudz laika pavadām četratā. Nevarētu gan teikt, ka tik gludi ir gājis vienmēr – ar viņa iepriekšējām draudzenēm ir bijis visādi. Viņas ir bijušas greizsirdīgas uz mani, es esmu bijusi greizsirdīga uz dažām no viņām, bet nevis tāpēc, ka gribētu ieņemt viņu lomu, bet gan tādēļ, ka ir bijusi sajūta, ka viņas mani mēģina izstumt mana drauga dzīves. Ar ko atšķiras draudzība ar vīrieti no draudzības ar sievieti? Pašos pamatos ne ar ko, atšķiras draudzēšanās ar dažādiem cilvēkiem. Šajās attiecībās es visvairāk novērtēju sava drauga prasmi paskatīties uz lietām objektīvi, ne tikai no manis aizstāvošās pozīcijas, un pateikt, kad es kaut ko daru galīgi garām, vienlaikus ļaujot man just drauga plecu un atbalstu. Mans draugs ir daļa no manas ģimenes un ir gluži vienalga, kas viņam vai man starp kājām.”


Elza (28)
: „Mans vienīgais mēģinājums draudzēties ar vīrieti bez seksuālas intereses beidzās slikti. Es jau no sākuma zināju, ka viņam interesēju kā sieviete, bet cerēju, ka ar laiku šī interese pāries un varēsim būt tiešām čomi, tomēr tā nenotika. Kad man parādījās kāds jauns pielūdzējs, viņš kļuva greizsirdīgs, meklēja visu slikto šajos puišos un vienmēr man stāstīja, ka viņi agri vai vēlu man nodarīs pāri. Kādu laiku centos attiecības ar šo it kā draugu uzturēt, bet ar laiku sapratu, ka moku gan sevi, gan viņu un draudzība zaudēja savu jēgu – jā, mēs varējām kopā iet uz kino, uz klubiem, viņš mani veda mājās, jo tuvu dzīvojām, bet es vairs nevarēju viņam uzticēties, jo vieglāk bija savus jaunumus noklusēt, nekā ciest no viņa mēģinājumiem mani it kā pasargāt. Bet es nedomāju, ka draudzība starp vīrieti un sievieti nevar pastāvēt principā. Var. Manam puisim ir vienkārši draudzene un es droši zinu, ka nekā vairāk tur nav, tomēr līdz galam nespēju pati sev izskaidrot, no kā ir atkarīgs, vai šāda platoniska draudzības izdosies. Šādās attiecībās vienmēr paliek kaut maza iespēja, ka abiem vai vienam sagribēsies ko vairāk vai, ka dzērumā paslīd kāja…”

VĪRIEŠU VIEDOKĻI
Kārlis (29): „Šajā jautājumā man ir dalītas jūtas. Es zinu cilvēkus, kas tiešām viens otram ir tikai draugi, bet, šķiet, es neesmu tādām attiecībām radīts. Man ir draugs, ar ko runāt par auto un iedzert alu – tipiska vīriešu draudzība – un to man nevarētu aizstāt neviena sieviete. Bet emocionāli mans tuvākais cilvēks ir mana sieva un viņu, vismaz šobrīd, nevarētu aizstāt neviena cita. Man nav vajadzīgas cita veida attiecības ar sievietēm, bet pieļauju, ka citiem vīriešiem ir citādi, tomēr domāju, ka parasti šādas draudzības pavada kaut kāda veida seksuālas domas no vienas vai otras puses. To pierāda arī mana pieredze. Manas un sievas attiecības sākumā arī bija it kā platoniskas, vismaz visiem teicām, ka esam tikai draugi. Bet man viņa jau sākumā likās pievilcīga kā pretējā dzimuma būtne un, kā viņa ir teikusi, arī viņa jau sākumā zinājusi, ka starp mums būs kas vairāk. Teorētiski varu teikt, ka ticu, ka var pastāvēt tīri draudzīgas attiecības starp pretējā dzimuma cilvēkiem, bet tās noteikti nedrīkst pavadīt seksuāla interese, citādi – nu kāda tur vairs draudzēšanās?”

Mārcis (26)
: „Protams, pastāv atšķirība starp draudzību ar otru čali un draudzību ar meiteni. Ar meiteni attiecības var izveidoties emocionāli brīvākas, atklātākas. Ar otru džeku taču es nerunāšu par savām attiecību problēmām un saviem pārdzīvojumiem! Tas man liekas dīvaini, bet ar kādu no malas par to tomēr gribas aprunāties. Lai gan es vairāk domāju, kas tas atkarīgs no cilvēka. Man ir draudzene – vienkārši draugs, ar kuru nekad neesam pārkāpuši šo trauslo robežu. Nevienam no mums to nav gribējies, mēs viens otram esam interesanti un svarīgi kā cilvēki, bet ne kā pretējā dzimuma pārstāvji. Mēs vienkārši viens otram neinteresējam tādā aspektā. To, kā es viņu uztveru ir grūti paskaidrot, jo, protams, apzinos, ka viņa ir sieviete, tomēr neuztveru viņu tā. Viņa ir kādā atsevišķā trešajā kategorijā – vienkārši draugs. Vai šāda draudzība traucē attiecībās ar pretējo dzimumu? Nu ir bijuši gadījumi, kad mana meitene kļūst greizsirdīga, tomēr tas ir pat patīkami, nevis traucējoši. Vai bieži nākas paskaidrot citiem, ka esam vienkārši draugi? Nu jau vairs ne, jo lielākā daļa draugu un paziņu mums ar manu tikai draudzeni ir kopīgi un visiem viss ir skaidrs, bet agrāk, iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem, teicām, ka esam brālis un māsa. Tas tā – lai visi, kam vajag, saprot, ka ceļš brīvs un neuzdod liekus jautājumus.”

NOBEIGUMA VIETĀ
Ja tavam puisim ir labākā draudzene, nestreb karstu un nesteidzies viņu pamest. Drīzāk pavēro šīs attiecības un iepazīsties ar šo meiteni, tāpat kā tu iepazītos ar jebkuru citu viņam svarīgu cilvēku. Kas zina – varbūt viņa kļūs arī par tavu draudzeni?

11 komentārs
  1. Nu nezinu gan. Man jau liekas, ka tāda draudzība ir iespējam tikai ļoti retos gadījumos vai arī līdz noteiktam brīdim. Nu mēs taču draudzējamies ar cilvēkiem, kas mums liekas simpātiski un cik tad tur vairs atliek līdz kājas paslīdēšanai… Tā it kā draudzēšanās tāda attaisnojuma meklēšana un acu aizmālēšana vien ir…

  2. Manas “draugu” attiecības ar puisi, galu galā tomēr beidzās ar seksu. Jāsaka gan, par pāri nekļuvām, taču viņš joprojām man ir siltā piemiņā.

  3. Ļoti labs raksts… tiešām no dzīves tās situācijas. Mana pieredze – mans “tikai” draugs manī sāka saskatīt ko vairāk… un kad darīju zināmu, ka man viņš neinteresē vairāk kā tikai draugs, mūsu attiecības beidzās ar diezgan lielu rūgtumu abiem.

  4. Nu kā ta nevar pastāvēt?! Tāpēc jau mēs esam cilvēki, lai mums varētu būt arī emocionālas attiecības bez mājieniem un domām par seksu, nevis dzīvnieki, kas katram sastaptajam pretējā dzimuma pārstāvim metas virsū! Nevajag tik aprobežoti domāt!

  5. Viens vai otrs vienmēr saskatīs ko vairāk… ja arī neizrādīs – interese un cerība tomēr būs!

  6. Kamēr abi viens otrā redz tikai draugu, tikmēr problēmu nav. Kad viens sāk saskatīt otrā ko vairāk – tad parasti sākas problēmas.
    Man pašai ir pāris draugu, kopā atpūšamies, kopā pasmejamies par savām personiskajām attiecībām, līdz šim viss ir bijis lieliski.

  7. Ja abi,gan virietis gan sieviete,ir gimenes cilveki,tad draudziba noteikti var pastavet.Mes ar draugu gan nekur kopa neejam,tikai dazreiz sazvanamies,laiks paarunam mums ir darba vieta.Ta ir kolosala iespeja uzticeties parbauditam cilvekam,pajautat vina viriesa viedokli,ja majas attiecibas kas noiet greizi,tapat ari varu dot padomu,kaut vai uzklausit,ja radusas problemas vina dzive.Jau esam ta saradusi,ka pamanam no sejas izteiksmes,ka ar otru kas nelags notiek,tad var izrunaties,atbalstit.Es domaju,ka ar savam otram pusem daudzas lietas nevaram parrunat,bet draudzenes ne vienmer ir uzticamas,un sieviete sievietei ne vienmer pateiks patiesibu.

  8. Manam topošajam vīram arī bija kolēģe it kā labākā draudzene…Un viņu jau sākumā brīdināju ka vienkārša draudzība starp vīrieti un sievieti nevar būt jo viens no abiem ātrāk vai vēlāk jutīs ko vairāk. Un tā arī bija meitene samīlējās un centās izjaukt mūsu attiecības.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.