Mana draudzene – gejs

Kur nu vēl modernāk! Šķiet, seriāls Sekss un lielpilsēta tālu izslavējis ne tikai Manolo Blanika vārdu, bet arī sievietes un geja attiecības. Kurš gan var būt vēl uzticamāks jaunas, skaistas, stilīgas un neprecētas pilsētnieces pavadonis par tikpat stilīgu un atraktīvu geju?

Draudzenes ir draudzenes, bet ja nu izstādes vai jaunā kluba atklāšanā gribas vīrieti pie sāniem? Darba kolēģis pateiks, ka viņu tādas lietas neinteresē, brālis aizņemts ar savu draudzeni, bet iepriekšējā ballītē iepazītais donžuāns, protams, padomās, ka izstāde ir vien aizbildinājums, lai varētu satikties. Vīriešu kārtas homoseksuāls accompagner šķiet perfekta izvēle.

Par laimi vai nelaimi, netradicionāla seksuāla orientācija arvien izteiktāk kļūst par modes kliedzienu. Vīrieša – mačo tips pamazām kļūst arvien mazāk iekārojams. Tagad dominē trauslie, koptie, maigas balss un perfektas frizūras īpašnieki. Puisītis, kurš portālā youtube.com aizgrābti bļauj, lai taču pasaule liek mierā viņa elku Britniju Spīrsu, pāris minūšu laikā kļūst par skatītāko video. Pēc pāris dienām interneta vietne jau  pārpludināta ar dažnedažādākajām šā paša puisīša video dienasgrāmatām iz geju dzīves – vienā no kurām, starp citu, viņš stāsta  arī par to, kāpēc geju puiši meitenēm patīkot daudz labāk nekā tradicionāli seksuāli orientētie. Vēl pēc pāris dienām šādu slavenību  jau saradies, ka biezs. Neiztrūkstoši elementi – krāsotas acis, šķipsnās tonēti mati, mīksti izrunāti vārdi… Nu jau arī katrai sevi cienošai dāmai jāiegādājas  kāds homoseksuāls aksesuārs.

Kas patiesībā ir gejs un kā ir tad, ja gejs ir labākā draudzene – to devāmies noskaidrot. Par laimi, espati.lv paziņu lokā ir pietiekami daudz atraktīvu un stilīgu dāmu, kuras par saviem labākajiem draugiem var saukt homoseksuālus puišus.
Vai tiešām gejs būs lieliskākais pavadonis glamūrīgā ballītē, labākais attiecību padomdevējs un šopinga gids?  

Mīti un patiesība

Diemžēl jāapbēdina tās, kuras tiecas filmās un kulta seriālos demonstrēto uztvert kā tīru patiesību. Lai cik perfektas būtu attēlotās Kerijas vai Šarlotes attiecības ar viņu homoseksuālajiem draugiem, realitāte ir… realitāte. Velti šajās attiecībās meklēt kaut ko īpaši aizraujošu, velti arī ausīties pēc zemūdens akmeņiem vai skaļām pretrunām. Patiesībā gejs ir tāds pats cilvēks kā visi citi, ar kuriem tiek kopīgi pavadīts laiks. Seksuālā orientācija tur lielu lomu nespēlē. Draugus izvēlamies kopīgu interešu un sajūtu vadīti.

Ja patīk pasēdēt pie vīna un risināt intelektuālas sarunas, tieši to darīsi kopā ar saviem draugiem – neatkarīgi no viņu dzimuma, piederības vai seksuālās pārliecības. Un nav taču tā, ka ar draugiem puišiem tu staigā uz hokeja mačiem, savukārt ar meitenēm –  pa modes skatēm vien. Attiecības tiek balstītas uz cieņu, uzticību, atklātību, kopīgām interesēm.  Pārējais, tas īpašais, rodas, konkrēto cilvēku iepazīstot.

Zane: „Šis cilvēks man vienkārši ir kā jebkurš cits draugs/draudzene, ar kuru kopā pavadu savu brīvo laiku – ik pa laikam satiekamies, pasēžam pie viegli grādīga dzēriena, uzpīpējam, runājam par to, kā kuram iet. Dažkārt arī kopā apmeklējam kādu pasākumu – izstādi, koncertu.”

Mīts ir arī tas, ka gejs būs labākais attiecību padomdevējs. Kā stāsta Zane, ar geju draugu tiek risinātas tieši tādas pašas sarunas kā ar jebkuru citu – par to, kā kuram iet, par darbu, par mājām, attiecības ir viena no sarunu tēmām, kas nebūt nedominē pār citām.

Turklāt visi cilvēki ir cilvēki, visi ir cietuši, vīlušies, mīlējuši un iemīlējušies. No savas pieredzes uzkalniņa arī runājam – ja esi daudz cietusi un uzskati, ka visi vīrieši ir cūkas, tieši tā var uzskatīt arī tavs geju draugs. Un tad jūs abi sēdēsiet un kopā sūkstīsities, no kā labuma nebūs ne vienam, ne otram. Savukārt, ja draugs uzskata savādāk, var izvērsties konstruktīva diskusija – tāda pati kā ar jebkuru draudzeni. Turklāt sieviete sievieti tomēr saprotot labāk – ja gribēsies meiteņu sarunas, tāpat tiks uzmeklēta draudzene. Vīrietis, lai kāda būtu viņa seksuālā orientācija, ir un paliek vīrietis.

Kāpēc tas ir forši

Protams, katrā mītā ir daļa patiesības, un draudzībai ar geju tiešām ir arī daudz ļoti pozitīvu iezīmju. Piemēram, tas, ka gejs var būt koptāks, ieinteresētāks un plašāk domājošs nekā viens otrs vidusmēra vīrietis, sliecas būt taisnība.

Kultūras pasākumi ir patiešām augstā vērtē. Izstādes, izrādes, kino, ceļojumi, stundām ilgas intelektuālas sarunas… Kādas dāmas sirdsdraugs esot izteikts kultūras gardēdis – viņš  pierunājams apmeklēt jebkuru izglītojošu pasākumu,  turklāt parasti neapmierinās ar vienu vien – viņam idejas pietiktu vai visai naktij.

Kā milzīgu plusu attiecībās ar geju sievietes min tieši vienkāršību un nesamākslotību. Proti, lai kā mēs runātu par vienkāršu draudzību, kas valda sievietes un heteroseksuāla vīrieša starpā, būsim godīgas – rodas muļķīgas koķetērijas un arī mulsuma brīži. Ar geju tā nenotiks – šajā gadījumā jūs abi esat vienkārši cilvēki, nevis divi pretējo dzimumu pārstāvji, kuru starpā iespējams valdīt arī citādām jūtām. Varat skatīties viens otram acīs un turēt viens otra roku, ja tā vēlaties – šeit nav nekādu zemūdens akmeņu. Un tā ir patiešām brīnišķīga atpūta no ikdienas.

Šādās attiecībās izpaliek arī dažas negatīvas lietas, ko nereti piedzīvojam ar draudzenēm. Piemēram, mīļotā cilvēka vai iecerētā atvilšana. Sievietes ir sievietes, un viņām gluži dabiski sanāk pakoķetēt un actiņas uztaisīt arī vīrietim, kuru aiztikt nevajadzētu. Savukārt ar geju tev populācija nebūs jādala.

Īpaši jāizceļ geju gaume un izturēšanās maniere – smejies vai raudi, bet savus homoseksuālos draugus sievietes apraksta tieši tā – šarmanti, galanti, pieklājīgi, stilīgi, ar labu gaumi, kopti. Akmens daža laba mačo dārziņā? Turklāt tieši geji spējot vislabāk novērtēt un uzteikt sievietes daiļumu, stilu.

Maija: „Viņš ir neizsmeļams informācijas avots par dažādām grāmatām, autoriem, režisoriem, modes māksliniekiem, fotogrāfiem, arī par sportu, reliģiju… Es varētu uzskaitīt vēl daudz.  Netipiski inteliģents, zinošs. Parastie vīrieši tādi nav. Viņam patīk visādas smalkas lietas un nianses – izmeklētas vīriešu smaržas, grāmatas par vēsturi, rīta migla uz laukiem, tējas smarža, dārgi pulksteņi, antikvāras lietas…”

Kopīga iepirkšanās gan esot vēl viens mīts, taču Maija stāsta, ka reizēs, kad tomēr sagadoties kopā būt veikalā vai pie kāda aksesuāru stenda, no drauga viņa varot saņemt visobjektīvākos padomus.

Kā  jau  tika  minēts, viss ar homoseksualitāti saistītais, par laimi vai nelaimi, kļūst arvien populārāks. Par laimi vai nelaimi?   Jā, un raksta autore nebūt nesirgst ar homofobiju. Ir patiešām lieliski, ja mēs esam nonākuši tur, kur šie cilvēki ir nekas vairāk kā cilvēki.  Taču kaut kā šķiet, ka no nicināšanas un nolieguma fāzes esam nonākuši citā – ne labākajā un pārlieku lielas uzmanības fāzē. Ir stilīgi, ja tu nēsā mazo sunīti, un ir stilīgi, ja tava labākā draudzene ir gejs. Taču, ja paskatāmies dziļāk, redzam, ka gejs – tas nav nekas diži īpašs vai izteikti savādāks, tas vienkārši ir draugs – cilvēks ar saviem plusiem un savām ēnas pusēm, savām interesēm un arī saviem kaitinošajiem ieradumiem. Pats foršākais viņā ir tas, ka viņš ir tavs draugs – kāds, kuram vari piezvanīt nakts vidū, lai paziņotu, ka beidzot jūties gatava jaunām attiecībām,  kāds, kurš neizsmies tevi par to, ka sajūsminies par Hariju Poteru, bet gan aizies ar tevi uz filmu kopā, kāds, kurš tevi pavadīs uz radu saietu, lai tev nebūtu jāklausās  nerimstošā iztaujāšanā, kāpēc  tev joprojām nav neviena draudziņa. Kāda gan starpība, kas notiek viņa guļamistabā? Arī draudzeņu pašos intīmākajos stūrīšos mēs neielaužamies.  Galvenais ir tas, ka viņš ir cilvēks. Un šobrīd ar katru dienu arvien vairāk varam novērtēt to, cik liela vērtība gan var būt cilvēks.

2 komentāru
  1. Man ari draugos virietis-gejs, tacu neskatoties uz to, man vins patik ka virietis. Kaut kad, dikti sen, viena sada “rocinas turesanas pasakuma” mes pat “aizrunajamies” lidz kaisligam bucham, pec tam velreiz sita pat gandriz vai “aizrunajamies” un tad mes nolemam kadu laiku nesatikties, tas palidzeja – buchojusies vairs neesam ;).

  2. uz vienas rokas pirkstiem varu saskaitīt. manā sabiedrībā ir 4 geji. 2 no viņiem nesaitīti savā starpā. Pie dažām lietām šiet nepiekrītu. nedēļas nogali pavadīju pie geju pāra. tā kā mums ir vairāk kā 5 gadu starpība- viņi ir vecāki, mums intereses nebija gluži vienādas. nemaz nejutos neērti, kad viņi skūpstījās un arī gulēt vienā istabā ar viņiem nebija neērti. viss kā pienākas. Skatoties filmu viņi mani paņēma gultā sevi pa vidu, lieki piebilst, ka filmu nenoskatījāmies, jo mēs 2 bijām nedaudz apslimuši, visi pamodāmies pēc filmas, jo kāds ieklepojās- es gulēju vienam no puišiem uz krūtīm, bet otrs gulēja uz manām krūtīm. puiši vienmēr nes manas somas, apkampj un apmīļo. Viņi ir vnk fanastiski un labākie draugi kādi man ir.
    cits geju puisis, kuram ir 23 gadi- kopā iepērkamies, smejamies un gatavojam ēst, kopā ejam uz klubiem. iesaka, kā man ģērbties, un pamatīgi iepērkamies humpalās. tas mums ir vesels process. bieži paliek pie manis pa nakti, jo dzīvo ārpus pilsētas.
    puisis, kuram ir 18 gadi no manas pilsētas. viņš ir kā mačo tips. ļoti izrāda savu seksualitāti, viņš ir ieņēmis galvā, ka ir baigais varonis un bieži izklaidējas galvaspilsētā, pēc tam internetā izplata savas bildes un galvu reibinošus stāstus. pusei no tiem neticu, jo redzu viņam cauri. Mūsu kontakts bija < kā 2 nedēļas, jo man tādu personu nevajag. Lieki piebilst, ka nedzīvoju Latvijā. Bet šie puiši ir labākie draugi. un nevērtēju viņus pēc seksuālās piederības, bet gan pēc īpašībām un attieksmi pret lietām. Viņi ir iemīlējušies, kaut gan kopā jau 3 gadus un dara laimīgu arī mani.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.