Mājdzīvnieks tieši tavai ģimenei

Jau atkal, ejot garām zooveikalam, tava mazā atvasīte mēģina tev izčīkstēt mājdzīvnieku. Mājdzīvnieks bērnam pat ir ieteicams, tas mazo disciplinē un māca atbildību, jo bērnam ir jāsaprot – ja mazo suņuku nepabaros, tas būs bēdīgs, izsalcis utt. Bērns dzīvnieciņu iemīl, un pārsvarā tas atbild bērnam ar to pašu.

Ir daudz dažādi mājdzīvnieki, kas būtu piemēroti tavai ģimenei. Mēs tev pastāstīsim par populārākajiem – to plusiem un mīnusiem. Kurš būs piemērotāks tieši tev, varēsi izspriest pati.

Zelta zivtiņa. Zelta zivtiņa varētu būt lielisks pirmais mājdzīvnieks. Par to ir jārūpējas, jābaro, bet jāatceras, ka nekādas mīļuma izpausmes no šīs zivtiņas nesagaidīsi, jo dzīvojat dažādās pasaulēs.

Kāmis
. Lielisks dzīvnieks, izmaksas dzīvnieciņa uzturēšanai arī ir nelielas. Ja pret kāmjiem izturas ar mīlestību, tie ar laiku atpazīst savu saimnieku un ir ļoti mīļi. Bet ,diemžēl, dzīves ilgums ir tikai divi gadi, un arī šie dzīvnieciņi visaktīvākie ir tieši naktī, kad bērns guļ.

Truši un jūrascūciņas. Šie dzīvnieciņi var dzīvot gan iekštelpās, gan ārā. Galvenais – tiem ir vajadzīgs silts un paliels būrītis, respektīvi, tos ir viegli pārvietot. Katru dienu tiem ir vajadzīgs svaigs ūdens, ēdiens un liels daudzums mīlestības. Vislabāk šos dzīvnieciņus iegādāties, kad tie vēl pavisam mazi, jo tad tie ātri atpazīst saimnieku un pieķeras tam. Šos dzīvnieciņus nevar turēt tikai būrī, tiem jānodrošina pastaigas arī svaigā gaisā.

Visu veidu putniņi/papagaiļi. Šie dziedātāji ir lieliski virtuves dzīvnieciņi, jo viņi allaž ir līksma un diezgan  skaļa kompānija. Tos ir jāpabaro un jādzirda katru dienu, būris jātīra vismaz reizi mēnesī.

Žurkas, peles un šinšillas. Šie trīs mājdzīvnieki arī ir piemēroti bērniem. Tiem arī nepieciešamas ikdienas rūpes, un tie ir gudri un sirsnīgi.

Kaķi
. Kaķis būs bērnam īpaši piemērots. Tiem nav nepieciešami regulāri treniņi, bet tiem vajag daudz mīlestības. Kaķi bērniem dod drošības un mīlestības sajūtu. Tie ir ļoti patstāvīgi dzīvnieki, tādēļ tos droši var atstāt mājās arī vienus.

Suņi. Suņi ir paši populārākie mājdzīvnieki. Tie prasa lielas rūpes, uzmanību un mīlestību. Ja suns to visu saņem, tas neskopojoties atbild ar to pašu. Suņi bērniem iemāca būt atbildīgiem, kā arī ienesīs ģimenē prieku.

Lai arī kuru dzīvneiciņu jūsu ģimene neizvēlētos, atceriesties, ka tas prasa rūpes un mīlestību. Bet kā pateicību par tavu un tavas ģimenes gādību šie mazie mīluļi ienesīs lielāku harmoniju un prieku jūsu mājās.

1 komentārs
  1. Teikšu atklāti, ar dzīvniekiem var iekulties tikai nepatikšanās. Bērnam tie interesē ik pārdienu un tad arī uz piecām minūtēm. Protams, ka visi “kaku’darbi un tīrīšanas javeic vecākiem pašiem 😀 Būtu naivi iedomāties, ka tā kaut ko bērnam iemācīsi. es kaķīti paņēmu sevis dēļ, nevis berna un tagad esam priecīgas abas, bet nepārmetu bērnam, ka nemaina kaķim smiltis.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.