Linda Silava-Zommere. Galvenais ir stipra ģimene un pozitīva uztvere

Linda Silava-Zommere – jauna, skaista un moderna sieviete. Pati saviem spēkiem atvērusi Amorette Spa salonu Jūrmalā, taču tas vēl nav viss – Linda ir arī piecu bērnu māmiņa, no kuriem jaunākie ir trīnītes. Kā gan šajos laikos iespējams vadīt salonu un vēl pilnībā nodoties ģimenei?

Kā saka pati Linda, nekas nav neiespējams. Viņas mīļākais teiciens: „Saņemies!”

Lindas moto – ja ir problēma, tā jārisina. Nav gadījies, kad kāda situācija nav atrisinājusies.

Protams, uznāk brīži, kad šķiet, ka pozitīvā uztvere kaut kur pazudusi un nolaižas rokas. Tad Linda paraud, pažēlo sevi, saņemas un dodas tālāk. „Nav jau variantu,” viņa saka, „ja ūdenī esi, tad ir jāpeld. Ir jāpaļaujas, un bieži vien dzīve pati palīdz.”

Arī domu par krīzi viņa nelaiž sev klāt, bet attālina. Lielākā krīze esot prātā. Daudz lasa literatūru, strādā ar sevi – galvenais esot spēt savaldīt emocijas un to enerģiju ievirzīt pozitīvā gultnē. Mazliet tic astroloģijai, galvenokārt Mēness kalendāram, un uzskata, ka spēku viņai dod dievišķā enerģija.

Vēl Linda ļoti mīl ziedus – tā esot viņas sievišķā vājība – mājās ir daudz dažādu orhideju.

Kā pati saka – bizness, jā, zināmā mērā tas nocietina, bet arī vairāk atver. Cilvēks vairāk strādā ar sevi, iemācās, kā saglabāt mieru. Viņai paveicies, ka uzņēmums ir kopīgs ar draudzeni.  Linda, kura pēc dabas ir introvertāka, var parūpēties par praktiskiem jautājumiem, kamēr draudzene uzņemoties visu runāšanu.

Katram četri – kopā pieci

Kā jau minējām, Linda kopā ar vīru audzina piecus bērnus, pa vienam no katras iepriekšējās laulības un kopīgās trīs mazākās meitiņas – trīnītes. Kā smejoties ģimenē, Lindai ar vīru esot katram pa četriem bērniem, taču kopā pieci.

Kad uzzinājusi  par trīnīšiem, Linda pat neesot domājusi, kā tiks galā,  prātā bijusi doma, ka tik viņi visi būtu veseli. Un tā arī bijis – Lindas mazuļi bijuši vienīgie trīnīši, kuri nav turēti inkubatorā. Kā stāsta pati laimīgā māmiņa, ļoti daudz ir prātā, svarīgi, kā vada domas un emocijas. Turklāt grūtniecības laikā Linda gājusi uz masāžām, kur arī pirmo reizi ar tām iepazinusies un radusies ideja par spa salona atvēršanu.

Linda stāsta, ka viņi esot no tiem vecākiem, kuri pakārto bērnu dzīvi sev, nevis pakārtojas tai. Braucot ceļojumos pat ar maziem bēbjiem. Pēdējais lielais brauciens bijis visiem kopā slēpot.

Nevar jau netikt galā, ir jātiek,  saka Linda. Ja vien ir stipra ģimene, viss ir iespējams. Lielie bērni palīdz pieskatīt mazos, piepalīdz arī omīte. Pati Linda paspēj arī mājas darbus apdarīt  no rītiem, kamēr mazās guļ, un tad atkal vakaros. Protams, gadās, ka atnāk mājās un kaut kas nav sakārtots, tad ir dusmas, bet kam negadās. „Bērni – tā nav nekāda problēma,” saka Linda, „tas ir prieks un atbalsts.”

Turklāt Lindas bērni jau no bērnības audzināti ļoti patstāvīgi – vecākā meita pati gājusi uz dārziņu un no bērnības arī protot jau gatavot. Tagad Annija (vecākā meita) 16 gadu vecumā jau pati izveidojusi savu biznesu – organizē mācību grupas angļu valodas kursiem Maltā. Viņa esot milzīgs atspaids mājās, palīdz kā administratore salonā, kā arī ir liela aktīviste skolā – mācoties desmitajā klasē, paspēj organizēt pasākumus, ir skolas avīzes redaktore.  Nenogurusi kaldina dzīves plānus un, vēl maza būdama, teikusi mammai: „Būšu miljonāre, nopirkšu tev, mamma, mašīnu.”

Linda saka: „Bērni – tas ir lielākais prieks un motivētājs.”  Ja ir bērni, ir citas intereses un citas prioritātes, savukārt, ja cilvēks ir viens, tad vairāk domā par sevi. Tāpēc ir lietas, ko viņš nevar izdarīt vai nepacenšas, taču, ja ir bērni,  var visu.
Laiku sev Linda atrod,  aizejot uz kādu no Amorette SPA masāžām: „Tas ir laiks, ko pilnībā izmantoju. Cenšos nedomāt, pagulēt un atslābināties. Masiere arī zina jutīgākos punktus, kā mani atbrīvot, un tad izdodas labi relaksēties. Kādu procedūru atļaujos vismaz reizi nedēļā.”
Amorette SPA – salons ar īpašu attieksmi
Amorette SPA radies gandrīz nejauši – neplānojot. Grūtniecības laikā apmeklējot masāžu, Linda sapratusi, cik tā ir svarīga cilvēka veselībai un pašsajūtai. Lai gan iepriekš strādājusi dažādus administratīvus darbus un palīdzējusi vīram kopīgā ģimenes biznesā (Linda ieguvusi trīs izglītības), doma par kaut ko savu sirdī bijusi vienmēr. Tad nu radusies ideja par spa salonu, sākusi interesēties apkārt, apmeklējusi dažādas izstādes un konferences, izbaudījusi dažādas masāžas ārpus Latvijas un sapratusi  – jā, kaut kas tāds noderētu arī šeit. No sākuma plānojusi atvērt plašāku kompleksu gleznainajā Sabilē, taču tad nejauši radusies iespēja to realizēt Jūrmalā.

Vēlāk Amorette SPA ieguvis  ārstniecības iestādes sertifikātu, kas nozīmē, ka šeit var veikt arī sertificētas ārstnieciskās masāžas. Nesen arī noslēgti līgumi ar apdrošināšanas kompānijām un salonā nupat pieņemot arī apdrošināšanas polises.
Šis bizness, kā Linda saka, ir vairāk sirdslieta – lielākais prieks un gandarījums ir redzēt mirdzošās acis, ar kādām cilvēks pamet salonu, un pēc laika redzēt viņu atkal.

Kas ir biznesa panākumu atslēga? Linda uzskata, ka tā ir personīga attieksme pret klientu. Tas viņai bijis svarīgi jau no paša sākuma – darbiniekus izvēlējusies pēc sajūtām. Un nu priecājas par rezultātu, jo visi meistari, kuri strādā salonā, darot darbu ar visu sirdi un dvēseli, bieži vien  gadoties, ka cilvēks atnāk uz vienu masāžu, bet tiek izdarīta pilnīgi cita procedūra, jo meistars ir novērtējis cilvēka emocionālo stāvokli un ieteicis veikt piemērotāku masāžu. Kā saka pati īpašniece, strādājot ar cilvēku tik tuvu, katram meistaram jābūt mazliet psihologam. Galvenais, lai cilvēks no salona aiziet piepildīts un apmierināts.

Šā iemesla dēļ nemitīgi tiek paplašināts piedāvāto masāžu skaits – Amorette SPA pieejamas dažādas interesantas un relaksējošas procedūras, ko paši vispirms izbaudot uz savas ādas. Kā stāsta Linda, masāžas ir vērtīgas gan veselībai, gan prātam, jo laikos, kad neiet viegli, ja cilvēks ir sasprindzis, viņš nespēj atbrīvot prātu un pieņemt lēmumus.

Linda uzskata, ka viņā nav nekā pārcilvēciska, kā dēļ to visu spēj paveikt – gan grūtos laikos uzturēt biznesu, gan parūpēties par lielu ģimeni.  Viņa ir vienkārša, pozitīvi noskaņota  sieviete, kura tāpat kā mēs visas jūt un pārdzīvo, bet tic, ir pietiekami apņēmīga un strādā. Un tad, kā saka viņa pati, viss ir iespējams!

7 komentāru
  1. Esmu bijusi Amorette SPA! Attieksme tiešām ļoti personiska, pēc tama r masierīti var arī aprunāties, iedzert tēju jauki, tā turpināt!

  2. … Tagad loģisks jautājums, – vai par smadzeņu, nu, to, pelēko šūniņu, masāžu arī ir padomāts?

    un – jā – lai Spēks ar Tevi 🙂
    Cilvēks var daudz. It sevišķi, ja viņš ir ne tikai cilvēks.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.