Līgo svētku pasākumi

Vēl mazliet un klāt jau atkal būs gada īsākā nakts. Ja nu gadījumā vēl neesi izlēmusi, kur un kā pavadīt šos vasaras saulgriežus, espati.lv tev pastāstīs par pasākumiem, kas notiks dažādās Latvijas vietās.
 
Liepāja
19. – 23. jūnijs: Jāņu ielīgošana pie tirdzniecības nama "Kurzeme"

19., 20., 22. un 23.jūnijā no plkst. 9 līdz 16 pie tirdzniecības nama "Kurzeme" norisināsies Līgo tirdziņš, kura ietvaros notiks dažādas aktivitātes vasaras saulgriežu noskaņās.
Apmeklētājus katru tirdziņa dienu sagaida mainīgs piedāvātais preču sortiments.
19.jūnijā no plkst.13 Liepājas Tūrisma un tekstila skolas pārstāvji aicina ikvienu interesentu uz Līgo virtuvi, kur varēs nobaudīt audzēkņu darinātu medalu un grillētu ķimeņu sieru.
20. jūnijā no plkst. 11 apmeklētājus ar mūziku Zaļumbaļļu ritmos priecēs Priekules pūtēju orķestris. Savukārt no plkst. 13 laukumā pie tirdzniecības nama norisināsies Alus dzeršanas sacensības. "Kā tad vēl labāk sagatavoties Jāņiem, ja ne ar iesildīšanos alus dzeršanas sacensībās? Dalībnieki sacensībām vēl joprojām var pieteikties restorānā "Barons Bumbier’s". Dalības maksa ir 3 lati," aicina tirdzniecības nama "Kurzeme" pārstāve Daina Vanaga:
22.jūnijā plkst. 17 visi tiek aicināti uz loterijas "Ielīgo vasaru!" noslēguma izlozi, kuras dalībniekiem būs iespējams iegūt daudz un dažādas balvas no tirdzniecības nama "Kurzeme" nomniekiem.
Informācija: http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/sabiedriba/2009/06/18/janu-ieligosana-pie-tirdzniecibas-nama–kurzeme-/

Sigulda
23. jūnijā: Jāņi dzied 2009
23. jūnija vakarā no plkst.20.00 Jāņu galvaspilsētā tautā iemīļotas, dažādu laikmetu dziesmas dziedās turpat visu nozaru un profesiju populāri 36 Jāņi – sportisti, žurnālisti, dakteri, diriģenti, mūziķi, aktieri, fotogrāfi, režisori, mākslinieki, rektori un citi. Šogad viņiem pievienosies sapņu „Līgas” – populāras aktrises, dziedātājas, mākslinieces un žurnālistes. Koncertā piedalīsies arī „Jāņi dzied 2009” muzikālais producents un visu dziesmu aranžētājs Aigars Grāvers ar grupu, Siguldas novada pašdarbības kolektīvi – koristi, dejotāji, pūtēji un folkloristi. Nakts ballē uz dejām aicinās „Apvedceļš”, Jānis Stībelis ar grupu un DJ Aivis.
Šogad Latvijas Radio 2 organizētais Līgo nakts pasākums „Jāņi dzied” notiks Siguldā Svētku laukumā pie Panorāmas rata. Jau maijā klajā laists kompaktdisks ar „Jāņi dzied” koncerta dziesmām un dalībnieku fotogrāfijām
Informācija: http://sigulda.lv/public/lat/jaunumi/1929/

Jūrmala
22. jūnijā: gājiens un koncerts – Pulks sanāca Jāņa bērnu

Pirmdien, 22.jūnijā, Jāņa bērni tiek aicināti pulcēties Horna dārzā pie Majoru kultūras nama (Jomas ielā 35) un plkst.20.00 doties svētku gājienā pa Jomas ielu uz Dzintaru koncertzāli (Turaidas ielā 1), kur plkst.20.30 notiks Jāņu dienas ieskaņas koncerts „Pulks sanāca Jāņa bērnu”, kas apvienots ar Kokļu dienu noslēguma koncertu.
Koncertā piedalīsies dziedātājs Normunds Rutulis, Jūrmalas kori: „Jūrmala”, „Vaivari”, „Lira”, „Spārnos”, viesi no Rīgas – koris „Dziesmu vara” un koris no Smiltenes. Svētkos dejos Jūrmalas tautas mākslas deju kolektīvi „Vēlreiz”, „Tapa”, „Zālīte”, „Ābelīte”, Jūrmalas pūtēju orķestris un 29 kokļu ansambļi ar vairāk nekā 230 dalībniekiem no visas Latvijas.   

23. jūnijā – Līgo svētki dienas garumā
plkst.12:00 Kauguru kultūras nama pagalmā (Raiņa ielā 110) būs Saulgriežu ielīgošana „Visu gadu dziesmas krāju Jāņu dienu gaidīdama”, darbosies zāļu tirdziņš.
Pašā Līgo vakarā Jūrmalas pilsētas dome sadarbībā ar Dzintaru koncertzāli jūrmalniekus un pilsētas viesus plkst. 22.00 aicina uz Jāņu nakts balli Mellužu estrādē, kur darbosies arī bufete.
Informācija: http://jurmala.lv/lv/home/iedzivotajiem/jaunumi/jaunums/default.aspx?type=0&news_id=11534&content_id=26598

Aglona
22. jūnijā: ielīgošanas pasākums

Aglonas kultūras namā būs dzirdams pašdarbības kolektīvu koncerts kā arī kultūras nama dramatiskā kolektīva izrāde.

23. jūnijā: Līgo nakts balle

23:00 notiks Līgo nakts balle, kurā spēlēs Inga un Normunds.
Informācija: http://www.visitaglona.lv/index.php/component/content/article/80-kultras-jaunumi/268-lgo-un-jnija-paskumi-aglon

22. jūnijā: Lizumā, Aktīvās atpūtas parkā “X parks”!

No plkst. 12.00 Līgo svētku gadatirgs „Prieks, kur Tu rodies!”
19.00 R.Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos” XXI gadsimta ritmos Leļļu teātra aktieru izpildījumā!
21.30 Olgas Rajeckas Lielvārdes „Violetā kora ” koncerts.
23.00 TV šova „Latvijas Zelta Talanti” dalībnieku uzstāšanās.
23.30 „Atgriezies, atgriezies vēl vien reiz mana skaistā jaunība, man tevis žēl !” – ansambļa „Bellacord” koncerts.
24.00 Svētku uguņošana
02.00 Zaļumballe „Uzlūdz Līgas!”
Pasākuma apmeklētājiem vietas ierādīs Papardes zieds:
Dāmām un kungiem no pirmajiem Ulmaņlaikiem soli pirmajās rindās pie skatuves.
Padomju laikos dzimušie sektorā – „biedri un pilsoņi.”
Otrajos Ulmaņlaikos dzimušie sektorā – „Treknie gadi”
Mīlniekiem un papardes meklētājiem vietas par īpašu samaksu VIP ložās – sienakaudzēs ar skatu uz skatuvi.
Drosmīgie un naudīgie koncertu varēs vērot virs no Lizuma debesīm dažādos gaisa kuģos
Kas to visu kādreiz jau ir redzējis, svētku dienu varēs izbaudīt „X parka” teritorijā ar dažādiem tehnikas brīnumiem – kavdracikli, bagiji, peintbols utt…
Bērniem dažādas atrakcijas un izklaides, vecākiem bufetes ar Latvijas labumiem!
Īpašas vietas teltīm (savām), ja "skaidrais" prāts saka nebrauc pie stūres arī par to naudu neņemam. Varat ierasties ar savu sieru, savām meitenēm, savām ģimenēm, saviem draugiem, saviem pīrāgiem, saviem rasoliem, savām jāņuzālēm – jo jāmaksā tikai par koncertu. Skaists mirklis pirms Līgo svētkos no 12.00 līdz gaiļa dziesmai.
Ieeja par 50 santīmiem lētāka nekā 3 cigarešu paciņas – 5ls. Kas var būt vēl labāks par šo?
Izvēlies! Pīpēt vai baudīt prieku Lizumā.

23.jūnijā: Līgo kopā ar LR2
23.jūnijā Stāmerienas atpūtas kompleksa ”Zušu nams” jaunajā estrādē notiks vasaras saulgriežu svinēšana „Līgo kopā ar LR2”.
No plkst. 15.00 Zāļu tirugs.
No plkst. 21.00 līdz pat pēdējam līgotājam notiks līgo koncerts – balle. Dziedāšana un dejošana kopā ar grupām „Bruģis”, „Velves”, Gvido Lingu un Dj Viesturu Sproģi.
Pusnaktī – lielā Jāņu ugunskura dedzināšana un apdziedāšanās.
Tiks noskaidroti labākie Līgo dziesmu dziedātāji, varenākie alus dzērāji un siera ēdāji.
Visiem līgotājiem būs pieejamas telšu vietas ezera krastā, auto stāvlaukums, ugunskuru vieta.

23. jūnijā: Līgo Jāņi atkal Silmačos
Līgo vakarā, 23.jūnijā pulksten 19 visi līgot gribētāji tiek aicināti uz Druvienas pagasta Silmaču estrādi, kur notiks Līgo svētku svinēšana ar atraktīvo teātra spēli „Jautrās dienas Jāņu priekšvakarā” pēc Rūdolfa Blaumaņa lugas „ Skroderdienas Silmačos” motīviem. Ienākumi no biļetēm par teātra izrādi daļēji tiks ziedoti Silmaču muzejam.
Jau par gadskārtu tradīciju kļuvušās izrādes „Skroderdienas Silmačos” motīvus jaunās skaņās izspēlēs Rīgas Vecpilsētas teātris režisores Edītes Neimanes vadībā. Tā būs kā muzikāla spēle, kurā satiekas tautā pazīstamie Blaumaņa lugas varoņi, gatavojoties Antonijas kāzām ar Aleksi Jāņu priekšvakarā. Asprātīgi dialogi, jautra saspēle un pārpratumi, bet visam pāri cilvēku mīlestība un sirsnība.
Pēc muzikālās spēles līgotājiem būs iespēja piedalīties dažādās atrakcijās, piemēram, alus dzeršanas sacensībās, desiņu ēšanas turnīrā un citās izdarībās kā lieliem, tā maziem. Pēc pasākuma zaļumballe, kurā ikviens varēs lustēt un griezt dančus līdz pat rīta gaismai grupas „Pieci vēji” izpildītā latviešu mūzikas zelta fonda ritmos.
„Tā kā esmu sava dzimtā novada patriots, bija skumji redzēt, ka senā Līgo svētku tradīcija – brīvdabas Skroderdienu izrāde Silmaču estrādē kādu laiku bija izzudusi. Tradīcijas ir mūsu kultūras vērtība, kas jākopj un jāgodā, jo īpaši šobrīd. Skroderdienas ir nemainīga vērtība Līgo svētkos un, kur gan citur tām būt, ja ne Silmaču estrādē,” atzīst pasākuma idejas autors un producents Raitis Dziedātājs.
Informācija: http://www.gulbenesdome.lv/lat/kalendars/lielakie_pasakumi/?doc=1736

Madona un Madonas rajons
23 jūnijā: Līgo Madonā

23. jūnijā plkst. 16:00 Jāņu ielīgošana pilsētā – skvēriņā pie kultūras nama. Koncertprogrammā- deju kolektīvi, koris, teātra izrāde un vokālie ansambļi. Ieeja brīva!

23 jūnijā: Līgo Gaiziņkalnā

Visiem kam patīk pavadīt Līgo vakaru skaistā Gaiziņa pakājē, Līgo vakara noskaņai sakārtotā vietā, tiek gaidīti ”GOLGĀTA” atpūtas kompleksā uz Līgo nakts piedzīvojumiem.
Dienā sporta spēles, šūpoles, pelde un „cope”. Starp citu, visas noķertās zivis ir iespēja paturēt un pat sagatavot uz vietas kūpinātavai. Telšu vietas pieejamas tur pat uz vietas, bez papildus samaksas. Vietējā bode blakus, kafejnīca ”GOLGĀTS” Jūsu vēlmēm, kam par īsu, kam pa garu 🙂 Malka līdz nav jāņem, vakar jau atveda! Pulcēšanās laiks pilnīgi brīvs,-  ātrāk sāksim, vēlāk beigsim.
Katram brīvā izvēlē vieta kur ”piezemēties”, līdzi ņemot savus cienasta groziņus, sev un draugam. Dancot gribētājiem Līgo mūzika līdz pat rītam. Cepam, grillējam, kūpinam zivis, līgojam … viss notiek vienuviet.
Ieeja brīva!

23. jūnijā: Līgo Mārcienā
23. jūnijā Līgo Mārcienas pagasta skvērā, baudiet Līgo svētku vakara burvību, sākot no plkst. 21:00 programmā: Pagasta pašdarbnieku teatrāls uzvedums ar vislabākajām ainām no Rūdolfa Blaumaņa lugas „Skroderdienas Silmačos”, muzikālie uzvedumi kopīgi dziedot, dejojot…
Turpinot svētku lustēšanos visi aicināti griezties dejās Līgo nakts diskotēkā līdz pat rīta gaismai! Ieeja brīva!

23. jūnijā: Līgo Bikserē

Otro gadu Biksērē notiks uguns skulptūru festivāls. Festivāls tiek veltīts vasaras saulgriežu mistērijai, kad saule debesu jumā ir sasniegusi pašu augstāko punktu. Un līdz ar to ir garākā diena un īsākā nakts gadā. Vasaras saulgriežu svinēšanai ir senas saknes un tie ir vieni no tradīcijām bagātākiem un plašāk svinētākajiem svētkiem daudzās kultūrās. Latvijā vasaras saulgriežu svinēšana ir piesaistīta Jāņu dienai, kad arī notiek visplašākās svinības. Taču astronomiskie vasaras saulgrieži ir ap 21.-22. jūniju. Šogad astronomiskie vasaras saulgrieži Latvijā ir 21. jūnijā pulksten 8 : 45 pēc Latvijas laika.
Uguns ar dziļu un plašu filozofisko, mitoloģisko un reliģisko pamatojumu ir bijis vasaras saulgriežu mistērijas neatņemama sastāvdaļa. Laikam ejot, uguns nozīme un ar to saistītās dažādās tradīcijas ir attīstījušās, mainījušās, pat izzudušas un atkal veidojušās no jaunas. Šī uguns skulptūru festivāla mērķis ir iekļauties šajā dinamiskajā attīstības procesā, un festivāla ietvaros uz senām vasaras saulgriežu tradīciju saknēm, kopā ar folkloras kopām, veidot jaunas mūsdienīgas uguns mistērijas.
Programmā:
•    plkst. 22:30 Jāņus ieskandina folkloras kopas „Vērtumnieki” un „Madaviņa”;
•    Uguns skulptūru iededzināšana laika posmā no plkst.23:00 līdz plkst.24:00
•    Jāņu nakts balle 23. jūnijā plkst. 23:00 Biksēres estrādē kopā ar grupu "Ķirmji". Ieeja brīva!

Ventspils

23. jūnijā: Līgo Zaļumballe
21:00 Reņķa dārzā Līgo vakara uzvedums "Papardīte zeltziedīte uzzied Jāņu vakarā”. Aizdedzināsim svētku ugunskuru un izdziedāsim Jāņu dziesmas kopā ar folkloras kopu "Laipa”. Jautras dejas par mīlestību redzēsim Saldus rajona Tautas deju ansambļa "Kursa" (mākslinieciskā vadītāja Inese Buša) izpildījumā. Dejotāji izpildīs deju programmu "Bij man vienas rozes dēļ”, kura ir iekļauta Starptautiskā deju festivāla Sudmaliņas repertuārā. Ballē spēlēs grupa Zvaigžņu lietus
Informācija: http://www.notikumi.lv/index-lat.php?p=4&id=25237

Bauska
23. jūnijā: Līgo Bauskā

„Vella kalpi” aicina uz līgošanu kopā ar grupu «Baltie lāči» un citiem populāriem māksliniekiem, Pilskalna estrādē, plkst.20
Koncertā spēlē grupa "Baltie lāči " un ballē pievienojas arī grupa "Lauku muzikanti"
Informācija: http://bauska.lv/i.php?k=99909&da=23&m=6&y=2009

Kuldīga
23. jūnijā: Līgo Zaļumballe
23. jūnijā Kuldīgas kultūras centrs un viesnīca-restorāns „Metropole” kuldīdzniekus un pilsētas viesus ielūdz uz balli Muzeja parkā. No plkst. 22:00 – līdz plkst. 4:00 spēlēs grupa „Kurzemes katls”, Ventmalā tiks iedegti ugunskuri, par atspirdzinājumiem gādās „Rumbas kiosks”. Veci kuldīdznieki zina stāstīt, ka Jāņu naktī vajagot iet uz Ventmalu un atrast papardes ziedu, tad atradējs būs laimīgs, un piepildīsies viss, ko viņš vēlēsies. Tāpat veci ļaudis zina teikt, ka Jāņa naktī ap pusnakti jābrien pa Ventu, tad atradīs naudu pastalās.

24. jūnijā: Pliko līgotāju skrējiens 2009
3:00 pie bijušajām dzirnavām atskanēs starta šāviens „Pliko līgotāju skrējienam 2009”. Atšķirībā no citviet Latvijā rīkotajiem līdzīgiem pasākumiem, šo neviens nerīko, tajā vienkārši piedalās bez jebkādas dzimuma, vecuma vai rasu diskriminācijas. Un tas nenotiek kādos nomales krūmājos, bet pašā Kuldīgas sirdī – pāri vecajam Ventas tiltam.
Informācija: http://www.kuldiga.lv/?art_id=1394

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.