Lielākā iekāre piecas dienas pirms algas dienas

Kā nu ne! Vēl piecas dienas līdz algai, bet makā absolūts tukšums un tieši tajā brīdī veikala plauktā uzrodas kaut kas tāds, kas tik ļoti nepieciešams tieši tagad un tūlīt. Pavisam pazīstama situācija, vai ne? Ja šādā situācijā esi nonācis arī Tu, tad piederi tiem 60% Latvijas iedzīvotāju, kas līdz algas dienai ar iepriekšējā mēneša ienākumiem nevar iztikt.

Runājot par to, ka tieši pāris dienas pirms algas, ir novērota vitāli nepieciešama vajadzība kaut ko nopirkt, jāsecina, ka cilvēki tā ir „ieprogrammēti”. Kā lasīju kādā rakstā, naudai ir ne vien ekonomiska nozīme, bet arī psiholoģiska, kas nosaka to, ka pāris dienas pirms algas, būs brīdis, kad šķitīs, ka vajag nopirkt tik daudz ko. Tas skaidrojams ar katra cilvēka naudas izjūtu – naudas sajušanu ne vien kā ekonomisku faktoru, bet arī kā līdzekli daudzu citu mērķu sasniegšanai.

Šo interesanto fenomenu apstiprina arī ātro kredītu izsniedzēji, kuri apliecina, ka pēdējo mēnešu laikā pieaudzis tieši to kredītu skaits, kas tiek izsniegti aptuveni piecas dienas pirms algas dienas. Cilvēki aizņemas nelielas summas, un atliek tās ik reizi, kad algas kontā parādās pozitīva bilance. Kredīts tik ņemts vien uz pāris dienām, tādējādi ik mēnesi daļa cilvēku „aizņemas no rītdienas šodienai”.

Kā norāda paši aizņēmēji, ātrie kredīti, protams, nav tik izdevīgi, kā lielo banku piedāvājumi, piemēram www.swedbank.lv, bet viņuprāt, tā ir laba iespēja, aizņemties no sevis, jo īpaši šobrīd, kad ātro kredītu izsniedzēji nāk pretī klientiem un izsniedz kredītus „bez maksas” – ar to saprotot, ka kredītņēmējs varēs atdot tieši tikpat cik aizņēmās – bez papildus kredītprocentiem. Iespējams, ka tieši šī iespēja, ir iemesls, kas pamatā aizvien pieaugošajam pāris dienu kredītam, kas dod iespēju ikvienam ļauties impulsīviem, naudas psiholoģijas diktētiem impulsīviem gājieniem lielveikalos.

6 komentāru
 1. Jaa man jau naudinja beidzas 10 dienas pirms algas. Vīrs nestrādā vēl nekur, tā kā nezinu.. jābrauc uz ārzemēm būs. Kredītu jau toč negribas ņemt.

 2. Mums te ārzemēs nemaz tik labi neiet kā visi iedomājušies.. bet nu drusku labāk kā Latvijā ir noteikti. Arī mēs bijām spiesti aizbraukt, jo nopirkām māju uz kredīta, kuru ar Latvijas alguu vairs nevarējām atdot. Pēc nu jau 2 nostrādātiem gadiem, mums te ir kredīts, bet Latvijā atgriezām jau.

 3. Es paņēmu kredītu pirmo kredītu smscredit.lv, tad opencredit.lv.. baigi labi. Tik cik aizņēmos, tik atdevu.

 4. es gan audzinu raksuturu 😉

  bet ir arī tādi,kam tā nauda neturas dod cik gribi. bija man viens skuķīts – parādi uz parādiem,toties dzimdienas ballīte klubā ar galdu, uzkodām,dzeramo utt. vai arī pēķšņi aizņemties vēl un nopirkt sunīti šķirnes.

 5. SMS CREDIT IR VISVISLIELĀKIE BLĒŽI. UN TIE KAS TE RAKSTIJA IEPRIEKŠ, DROŠVIEN PAŠI STRĀDĀ TAJĀ SMS KANTORĪ.

  CILVĒKI MĪĻIE NEKAD, NEPIEKĀDIEM APSTĀKĻIEM NEŅEMIET NAUDU NO TIEM KRĀPNIEKIEM. LAI DIEVS DEBESĪS JŪS SARGĀ NO ŠĪS VILTUS KOMPĀNIJAS.

  ES PAŅĒMU 100 LS AIZDEVUMU, BET MAN NEBIJA DARBA VIENU MĒNESI. MAN IR DIVI KREDITI HANSABANKA 150 LS UN SMS CREDIT 100 LS PANEMU. SMS CREDIT SODA NAUDĀ SAREIĶINĀJA, KA MAN VIŅIEM PAŠO NOKAVĒTO MĒNESI JĀATDOD IR 400LS, TURPRETĪ HANSABANKĀ SODA NAUDA BIJA 1 LS. IR ATŠĶIRĪBA?

  MĪĻIE CILVĒKI NEESIET DUMJI NEŅEMIET NO TĀS PAGĀNU UN ŠARLOTĀNU KOMPĀNIJAS NEKO. JA NEGRIBAT, LAI JŪSU DZIVE BUTU ELLE UN MURGS.

  JA JUMS IR NEPIECIEŠAMS AIDEVUMS AIZŅEMIETIES NO BANKĀM, JO TUR NAV TIK ASTRONOMISKAS SODA NAUDAS, JA NOKAVĒSIET. JO KĀ ZINĀMS LATVIJA IR NESTABILA VALSTS. ŠODIEN IR DARBS RĪT VAIRS NAV UN ESI PLIKS KA ŽURKA.

  NEKAD, NEKAD NEŅEMIET KREDITU NO ŠIEM BLĒŽIEM, ĒDIET KAUT VAI KARTUPEĻUS PLIKUS, NEKAD, NAKAD NEŅEMIET. ŠĪ KOMPĀNIJA PĀRVĒRŠ CILVĒKA DZIVI PAR ELLI.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.