Leļļu teātris ar netradicionālu metožu palīdzību izglītos bērnus

Latvijas Leļļu teātris 5.martā atklās izrāžu ciklu bērniem līdz piecu gadu vecumam "Vakara pasaciņa Leļļu teātrī", kurā izmantos netradicionālas metodes bērnu izglītošanā. Izrāžu cikla laikā darbadienu vakaros plkst.18.30 Latvijas Leļļu teātra aktieri kopā ar bērniem lasīs un stāstīs pasakas.

Izrādē izmantos gan lelles, gan spēļu un rotaļu elementus, kas veicina bērnu izglītību un attīstību. "Vakara pasaciņa Leļļu teātrī" būs piemērota bērna pirmajam teātra apmeklējumam, kura laikā bērni brīvā atmosfērā iepazīsies ar teātri, aktieriem, citiem bērniem un tādējādi sagatavosies nākamajiem teātra apmeklējumiem. Izrāde būs inovatīva savā formā, jo būs atvērta pārmaiņām, improvizācijai, bērnu līdzdalībai un ieteikumiem.

Izrāžu ciklu 5.martā atklās Lailas Kirmuškas stāstītā pasaka "Čigānmeitēns Ringla", kas veidota pēc Erika Ādamsona stāsta motīviem.

Teātra mākslinieciskā vadītāja Vija Blūzma stāsta, ka viens no Leļļu teātra mērķiem ir attīstīt draudzīgu vidi, kurā ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu attīstīt savas radošās spējas un talantus, izglītoties un kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku.
"Lai piepildītu šo mērķi, teātris ir sācis aktīvi darboties dažādu izglītības projektu īstenošanā. "Vakara pasaciņa" mazajiem teātra skatītājiem būs veids, kā iepazīties ar pasaules skaistākajām pasakām un stāstiem, pašiem aktīvi līdzdarbojoties. Teātru cikls domāts kā brīva un nepiespiesta izglītojoša vakara izklaide bērniem."

Vakara pasaciņu cikls norisināsies katru nedēļu Latvijas Leļļu teātra muzeja telpās, kur, iekārtojoties uz spilveniem un paklājiem, bērniem tiks radīta māju sajūta.

Jaunais izrāžu cikls papildinās teātra esošo izglītības programmu, kuras attīstība ir viens no teātra primārajiem mērķiem. Līdz šim izglītības programmā teātris piedāvājis saviem skatītājiem tikšanās reizes ar aktieriem un režisoriem, ekskursijas pa teātri un cita veida pasākumus.

Izglītības projektā top vēl viens unikāls projekts sadarbībā ar Lielbritānijas organizāciju "FunSongs Ltd". Tā būs izrāde – meistarklase bērniem no sešu līdz 10 gadu vecumam, kuras laikā aizraujošā un interaktīvā veidā tiks mācīta angļu valoda.

2 komentāru
  1. Interesanti, NO kāda vecuma ieteicams šāds pasākums…LLT mājas lapā arī nav informācijas par šo. Vai 2 g. būtu vēl par mazu?

  2. Hilda – šāds pasākums ieteicams kā reiz pašiem mazākajiem skatītājiem. Kā teica leļļu teātrī, 2-3g. veciem bērniņiem būs kā reiz 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.