Latviešu estrādes kičs

Latvieši ir maza tauta, un varbūt tāpēc mēs jo īpaši cenšamies būt unikāli, neatkārtojami un visādi citādi pamanāmi. Arī starp mūsu skatuves māksliniekiem pērļu netrūkst. Šoreiz apskatīsim spilgtākos izpildītājus, kuri dāvājuši pozitīvākās emocijas un likuši mums pasmaidīt pat drūmākajos dzīves posmos.

Duets Sandra
Duets Sandra tika izveidots 1991. gada vasarā. Pašlaik ir iznākuši jau 16 albumi. Paši mūziķi, Sandra un Andris Brīnumi ir precējušies jau 27 gadus un pelna tikai ar šlāgermūziku. Šis duets izceļas ne tikai ar savu ekstravaganto nosaukumu, bet arī ar kolorīto repertuāru. Šķiet, ka publikas uzmanību izpelnās teju katrs grupas jaunākais skaņdarbs, jo Sandra dzied par aktuālām tēmām visiem saprotamā valodā. Dziesmas par mazcenas mobilo, veikalu Supernetto, balto nēģeri, nesamaksāto rēķinu, vēnā neduršanu un citām tēmām zina jebkurš latviešu mūzikas cienītājs. Iespejams, dueta panākumi skaidrojami ar to, ka pāris veiksmīgi sadarbojas ne tikai uz skatuves. Soliste Sandra kādā intervijā atzīst, ka ar vīru dzīvo kā cimdiņš ar rociņu. Bagātīgā un daudzveidīgā repertuāra veiksmes atslēga ir arī tā, ka pāris spēj sacerēt jaunu dziesmu pat piecu minūšu laikā.  Fantastiski, vai ne?Arvīds Cellers

Arvīds Cellers tiek dēvēts par psihodēliskā šlāgera lielmeistaru. Viņš pats gan komponē, gan izpilda savus skaņdarbus. Arvīdam nu jau krietni pāri sešdesmit, bet savas muzikālās gaitas viņš uzsācis jau 4.klasē. Radio Lāgas klausītāji zina dziesmu "Ir rīts, un tas nozīmē tikai vienu — es esmu vēl dziiiīvs!", kā arī "Lai pazūd mūsu skumjas, tās, kas traucē mūsu prātu turēt možu". Arvīds pats stāsta: “Dziesmas es saceru tā – ja neuzrunā dzejolis, značit, tā nav mana dziesma. Notis pierakstu pats, kā māku, neteikšu nevienam, kā.” Celleram iznācis arī albums The Best Cellers, kas joprojām ir pārdošanā. Vīrs apgalvo, ka materiāla pietiktu vēl neskaitāmiem albumiem, tikai sponsoru pašlaik neesot. Cellers neskopojas arī ar saviem padomiem, kā uzlabot jau zināmu Latvijas mākslinieku uzstāšanās kvalitāti. Dažas norādes viņš devis arī Laurim Reinikam un priecājas, ka Intars Busulis aizņēmies  no viņa fenomenālo māku improvizēt.

Kombuļi
Grupa Kombuļi ir no nelielā Krāslavas rajona Kombuļu pagasta. Ansambļa sastāvā ir 29 gadus vecā triju bērnu māmiņa Inese Cibuļska ar savu vīru, 54 gadus veco Ēriku, apdrošināšanas speciālistu. Trešā dalībniece ir 54 gadus vecā Oriflame kosmētikas izplatītāja Ilona. Kombuļi savu popularitāti ieguva pēc tam, kad piedalījās kādā no ‘Latvijas Talanti‘ šoviem. Dziesmu tekstus un mūziku raksta Inese. Populārākais hīts – “Dzīvo tā!” Pašlaik grupai darba pietiek un arī honorārs ir audzis. Trijotne pazīstama arī ar saviem saules dzeltenajiem skatuves tērpiem un apbrīnojami optimistisko skatu uz dzīvi.

Svešie
Šobrīd grupa Svešie jau pārtraukusi savu darbību, bet 2004.gadā grupa tiešām piedzīvoja slavas virsotni. Sintīpopa un elektroniskās mūzikas giganti Svešie bija duets, kura sastavā darbojās kolorītā soliste Sančo un viņas skatuves partneris Paulis. Abi prata uz skatuves uzburt ko tādu, kas lika skatītājiem zibenīgā ātrumā izpirkt biļetes uz visiem nākamajiem koncertiem. Pasākumu organizatoriem Svešo piedalīšanās bija drošs laba apmeklējuma garants, jo interese par šiem savdabīgajiem māksliniekiem bija milzīga. Populārākie hiti – "Saki tu, saku es" un “Vārdi naktī". Diemžēl par abiem grupas dalībniekiem informācijas ir gaužām maz. Ar ko abi nodarbojas pašlaik, nav zināms.

Vienas dienas zvaigzne Ingrīda Ūdre
Bijusī Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre savu dziedātājas skatuves slavas piecminūti piedzīvoja, piedaloties kanāla LNT rīkotajā šovā Divas zvaigznes, ļoti emocionāli izpildot dziesmas “Miglā asaro logs” un “Šeit ir Latvija”. Skatītājiem radās pamatotas aizdomas, ka Ūdre uzstāšanās brīdī nav bijusi skaidrā prātā. Tā kā ekspertīze netika veikta un objektīvā patiesība tā arī netika noskaidrota, šis apstāklis paliks miglā tīts, tomēr savu artavu Latvijas estrādes kičā Ingrīda ir devusi.

10 komentārs
  1. Gribat izraudāties no sirds (diemžēl gan no kauna) – ietjūbojiet “Šeit ir Latvija” – biju piemirsusi šo emociju salūtu

  2. Burvīga izlase! 🙂 Un pozitīvu emociju deva. Prieks, ka espati.lv atrod saviem rakstiem interesantas tēmas, kas nav jau 100x lasītas citur.

  3. Viss jau redzeets un ne tikai shis! Udre gan isti neiederas shai apkopojumaa, betnu noveelu parakt dzilaak!
    Var paspriest par lasitaju aptuveno vecumu, ja shis likaas kaut kas unikaals.

  4. ir jau arī citi frīki un ne tikai šlāgernieki, bet jā, baidos, ka būs grūti izrakts gan foto, bet video vispār neiespējami varētu būt.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.