Lasām pavasari!

Tas brīdis tuvojas! Kļūst aizvien siltāks. Drīz jau varēs izstiept laukā ķeblīti, lai saulītē palasītu grāmatu. Vai parkā uz soliņa, nesatraucoties, ka piesalsi pie tā. espati.lv turpina tevi informēt par to, kas labs ir atrodams izdevniecību un grāmatnīcu plauktos.

Rūmī meita
Mirjela Mofruā
Izdevniecība Turība

Rūmī ir pirmais Eiropas cilmes valodās atdzejotais Tuvo Austrumu dzejnieks un mistiķis. Iedvesmojoties no Rūmī biogrāfijas franču rakstniece Mirjela Mofruā radījusi meditatīva tipa romānu Rūmī meita, kuru lasot iespējams pilnībā atslēgties no ikdienas steigas un stresa.
Persiku koku pilni dārzi un cikādes. Domu pasaule un izpratne par dzīvi, sievieti, vīrieti, laulību, ģimeni. Gluži kā visi sūfiju stāsti, arī šis vieglītēm aizskars gan sirdi, gan prātu.
Rūmī dzīvoja trīspadsmitajā gadsimtā Anatolijā, viņu vienoja cieša, garīguma pilna draudzība ar cilvēku vārdā Šamss, un viņš savā ģimenē ieveda adoptētu meiteni – Kimiju.
Rūmī meita ir stāsts stāstā, tajā uz Bizantijas impērijas norieta un mongoļu iebrukumu vēsturiskā fona atklājas trīs likteņi – Rūmī, Kimijas un Šamsa.

espati.lv: “Ārkārtīgi skaists stāsts. Tā auras maģiskais pieskāriens ir tikpat izjusts un glāsmains kā zīds. Tas ir stāsts par sievieti, viņas iekšējās Patības atraisīšanos, augšanu un intuīciju. Grāmatu lasīt bija… nomierinoši, tā aizķēra visdziļākos sievišķības pumpurus tur, kur ikdienas steiga tos aizplīvuro un nomāc. Grāmata liek aizdomāties par sapņiem, to nopietnību, kas piemīt tīrām un nevainīgām sirdīm. Patiesi vērta grāmata, kad gribās atrauties no ikdienas vismaz par dažiem metriem.”

“Mīlestība ir okeāns bez krastiem. To ir jāmācās izturēt.”
“Ir grūti noturēt kājas pie zemes, kad sirds meklē debesis. Taču noslēpums ir tāds, ka zeme un debesis nav šķirtas.”
“Kad ir lielas sāpes, ir tikai trīs noteikumi: neaizdzīt tās prom, nemēģināt tās saprast un neļauties tām.”

Pašas rokām. Remontdarbi sievietēm
Katarīna Mārenholca
Izdevniecība Zvaigzne ABC

Tēze, ka tikai vīrieši prot rīkoties ar darbarīkiem, jau sen ir novecojusi. Mūsdienās arī sievietes spēj veikt dažādus remontdarbus.
Balstoties uz teorētisko pamatojumu, ar sapratnes pilnu humoru autores mūs soli pa solim astoņās grāmatas nodaļās ved pa remontdarbu līkločiem, brīdinot arī par riska faktoriem un izvērtējot fizisko slodzi. Lasītājas tiek iepazīstinātas ar darba drošības noteikumiem, tiek sniegti padomi juridiskajos jautājumos. Grāmatā atradīsiet arī dizainera ieteikumus – tā ir ideāls pašmācības līdzeklis sievietēm.

espati.lv: “Amizanti praktiska grāmata: asprātīga, izdomas bagāta, labi un smalki padomi. Stils ir labi ieturēts. Piemēram, ko darīt, ja  tikko uz grīdas svaigi uzklātajā lakā tu atrodi svešu matus? Atbilde pavisam vienkārša: “Vai tie ir gari vai īsi mati? Esiet mierīga, tie nav jūsu vīra mīļākās mati, bet drīzāk gan otas sari. Acīmredzot neesat iegādājusies labas kvalitātes otu, jo lētām otām sari izkrīt. Tas traucē darbu”. Ja tavā mājvietā ir vēlēšanās ko mainīt, piešpahtelēt – grāmata būs noderīga.”

Krēsla
Stefanija Meiere
Izdevniecība Zvaigzne ABC

Krēsla ir vienlaikus erotiski pulsējošs un pilnīgi nevainīgs mīlas stāsts, viens no skaistākajiem, kādus esam lasījuši. Šis ir stāsts par senām leģendām, par ģimeni, kura atšķiras no citām, un aizliegtu mīlestību, kas ir pretrunā cilvēku un dabas likumiem un tomēr lauž pasaules kārtību…
Šī grāmata liks jums vēlreiz gluži fiziski pārdzīvot šaubas, cerības, satraukumu un sapņus, ko jutāt pirmo reizi iemīloties, pirmo reizi iekārojot un pirmo reizi ilgojoties kādam piederēt. Lasot šo grāmatu, jums uzmetīsies zosāda, jūs vēlēsieties, lai šī bauda nekad nebeidzas…
Izabella Svona, jauna, vienkārša un nedaudz noslēgta vidusskolniece, pēc mātes laulībām no saulainās Arizonas pārceļas dzīvot pie tēva uz pelēko un mūžam lietaino Forksu. Meitene vairs necer, ka ar viņu jebkad notiks kas interesants. Tomēr tad Bella satiek valdzinošo klasesbiedru Edvardu Kalenu un viņas dzīve pārvēršas par piedzīvojumu, kam grūti noticēt. Edvards ir noslēpumains un neizprotams, viņa zeltainajām acīm un hipnotiskajai balsij nav iespējams pretoties, turklāt puisim piemīt īpašas spējas. Līdz šim Edvards savu patieso būtību ir spējis paturēt noslēpumā, tomēr Bella ir apņēmības pilna to atklāt. Meitene vēl nenojauš, ka, jo vairāk tuvojas dievišķi skaistajam puisim, jo vairāk apdraud pati sevi un sev tuvos. Iespējams, atpakaļceļa vairs nav…
Laiku pa laikam kino parādās filmas, kas uzņemtas pēc grāmatu motīviem.

espati.lv: “Romāns nedaudz atgādina man senāk rādīto seriālu Bafija un no tam sekojošo: Eņģelis. Tas Īpatnēji magnetizējošs un pievelkošs stāsts. Tas noteikti atšķiras no citiem mistiskajiem vampīru un pārējo mītisku zvēru stāstiem. Pats grāmatas vāks ir veiksmīgi noformēts un uzmanību piesaistošs. Tas rada sākumā mulsinošas romantikas un klusināta stāsta sajūtu. Tomēr – zem šiem vākiem slēpjas patiesi spilgta, izjusta, emociju strāvojoša pasaule.
Reizēm grāmata bija jānoliek malā, lai sagremotu tikko izlasītā radītās emociju gammu. Visi sāļie, saldkaislie un pulsējošās mīlestības kumosi ir izgaršojami līdz pēdējam. Romāns ir par divām dažādām un atšķirīgām pasaulēm – vampīru un cilvēku – aizrauj itin viss: varoņu pārdzīvojumi un piedzīvojumi, apraksti, negaidītie pavērsieni. Cilvēciskais mijas ar neticami  zvērīgo. Un tomēr – mēs nekad nevar zināt, kas patiesībā slēpjas aiz otra sejas, maskām. Kādai īsti ir jābūt laba cilvēka dvēselei, kas ir cilvēciskums, tā vērtība un patiesa mīlestība? Kad ir izlasīta pirmā romāna grāmata, domās jau sākas nervozas pārdomas – bet kas tālāk? Sāta sajūta nerodas. Tikai akal un atkal gribas izjust romāna varoņu pasauli…”

Tādi ir vīrieši. Ko vīrieši saka, domā un dara
Triksija fon Bīlova
Izdevniecība Zvaigzne ABC

Vai arī jūs dzīvojat kā sapīta gaidīšanas valgos, jo viņš nezvana? Vai esat nosūtījusi simtiem īsziņu un saņēmusi labi ja vienu? Vai esat izmisumā un gandrīz vai plīstat no niknuma, ka viņš vispirms apsolījis jums paradīzi zemes virsū, bet tad ļāvis atsisties pret īstenības cieto bruģi? Vai esat simtiem reižu mēģinājusi izprast sava mūža vīrieti – taču bez rezultātiem? Jā? Tad jums ir vajadzīga grāmata Tādi ir vīrieši – patīkams, atklāts un amizants ceļvedis katrai sievieti.
Šī grāmata palīdzēs saprast, ka vīrieši ir vienīgās cilvēciskās būtnes, kas spēj klusēt, neko nedomājot. Runāt, neko nepasakot, teikt, ka darīs, bet nedarīt.
Šis mazais ceļvedis jums rādīs, kā novērst strīdus, kā smaidīt tad, kad gribas raudāt, kā panākt, lai vīrietis ieskrūvētu spuldzīti, kad tā izdegusi, nevis tad, kad beigušies sveču krājumi mājās, kā satikt un piesaistīt īsto un vienīgo, kurš ir vienkārši jauks.

espati.lv: “Nu, jā! Vīrieši no vienas planētas, sievietes no citas. Zināma teorija, kas izskaidro divu dzimumu pastāvīgo pārpratumu pilno nesaprašanos. Mazliet feministiska, bet jautra grāmatiņa, kuras izmērs ir pietiekami pateicīgs vidēja izmēra rokassomiņai, lai to paķertu līdzi jebkur. Starp citu – ļoti noder, ja esi sastrīdējusies ar kādu pretējā dzimuma pārstāvi. Tas liks nedaudz pasmaidīt, notraukt dusmu asaru, lai saprastu – ka tik ļauni nemaz nav.”

8 komentāru
  1. Jaaa… izskatās ka man arī pāris jaunas grāmatas pievienosies manam gāmatu plauktam!:)
    Paldies jums par to!:)

  2. Nekādas intereses par šīm grāmatām! Vai tiešām piedāvājumā nav nekā iedvesmojošāka un pavasara garīgajai attīrīšanās kūrei piemērotāka?

  3. Pirmā grāmata tiešām teicami noprezentēta. Internetā var nopirkt par ~8,40Ls. Bet domāju, ka tā nav piemērota tikai lasīšanai pavasarī, tādēļ pagaidīšu atlaides. 🙂

  4. Gaidu to brīdi, kad ikdienas darbus varēs nolikt pie malas un varēšu sākt baudīt Krēslas piedzīvojumus un izjust piedāvāto emociju gammu… 🙂

  5. Rūmī meitu izlasīju. brīnišķīga grāmata, iedvesmojoša. Gan ar nedaudz negaidītām beigām, bet tas kā reizi izraisīja daudz vielu pārdomām par dzīves jēgu, ar ko atšķiras tieši austrumu sievietes filosofija…

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.