Labas idejas? Pieraksti tās vienmēr!

Ar mūzu un tās pasniegtajām idejām mēdz iet kā pa celmiem. Tā tevi apciemo, bet tikpat ātri domas un idejas var aizlidot prom no tevis. Tāpēc espati.lv aicina fiksēt savas idejas un plānot savu dzīvi uz papīra, citādi daudz kas vērtīgs dienas steigā var nozust!

Bloknotiņš

Neatkarīgi no tā, vai tu strādā radoši, vai ne tik radoši – vienmēr turi pa rokai mazu bloknotiņu, kur vari piefiksēt savas idejas. Vai tā ir kāda ideja, kas ir saistīta ar darbu, vai atcerējies labu recepti, kas noteikti jāizmēģina, vai iedomājies par kādu draugu, kuram sen nav zvanīts.. Šīs idejas būtiski ir pierakstīt tādēļ, ka diena ir gara, daudz kas tiek padarīts dienas laikā un cilvēks visu informāciju vienkārši nespēj paturēt atmiņā, tādēļ turi pa rokai bloknotiņu un pildspalvu. Vakarā vari pārskatīt savas ašās idejas, apdomāt un izsvērt, kas no tā visa tiešām tev ir derīgs.

Anna: „Mans darbs ir radošs, darbojos reklāmas jomā. Vienmēr savas idejas piefiksēju, jo tās tiešām mēdz pazust tikpat pēkšņi, cik tās pēkšņi ir uzradušās. Neapstrādātas idejas, domas piefiksēju savā kalendārā, aizmugurē, kur patiesībā vieta ir telefona numuriem. Kad brīvāks brīdis, vai vajadzība – idejas pārskatu un šo to mēģinu realizēt dzīvē. Ir kampaņas kurām esmu izmantojusi idejas, kas kalendārā jau bijušas pierakstītas labu laiku, bet nav bijusi iespēja tās realizēt.”

Meklē alternatīvu
Ja mūza tevi ir apciemojusi, bet pie rokas nav nekā rakstāma, noteikti aizņemies kādu papīra gabalu un pildspalvu, ja nevēlies rakstīt – uzzīmē savu ideju. Ja esi kādā ēdināšanas iestādē vai bārā, vari izlīdzēties arī ar salveti, bieži vien tieši neitrālā gaisotnē, pļāpājot ar draugiem vai paziņām, rodas tās labākās idejas.
Bet ja nu tiešām nekā rakstāma nav, vari izmantot savu telefonu un ideju piefiksēt kaut vai sms formātā, jo mobilos tālruņus lietojam gandrīz katra.

Cīnies ar aizmāršību
Savu laiku plāno ar kalendāra palīdzību. Laika plānošana rakstiski īpaši būtiska ir tām dāmām, kuras mēdz piemirst tikšanos ar kolēģiem, vadību, vizītes pie stomatologa un tml. Kad ieplāno kārtējo darbiņu – pieraksti to un pārliecinies, vai tas nepārklājas ar citiem plāniem. Fiksē jebkurus savus paredzētos plānus, jo tā vienkāršāk būs tev pārskatīt savu grafiku un tu neko neaizmirsīsi izdarīt, ja vien turēsies pie rakstītā. Saplānojot savu darbu uz papīra, redzēsi vai neesi sevi pārāk apkrāvusi ar darbiem, ja kalendārā vairs nav nevienas brīvas vietas, kur iestarpināt tēju ar draudzenēm – paņem nelielu pauzi.

Kristīne: „Es bez plānotāja esmu kā bez rokām, agrāk centos visu atcerēties pati, bet vienmēr gadījās kaut ko piemirst..tagad savus darbus, tā kā vēl studēju, lekcijas, pat tikšanās ar draugiem piefiksēju kalendārā. Aizvien retāk saņemu zvanus – hei, kur Tu esi? ”

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.