Labās baktērijas skābpiena produktos

Nu jau lielākoties visi ir dzirdējuši par probiotiķiem – tie ir dzīvi mikroorganismi, galvenokārt pienskābās baktērijas, kas ieviešas un kolonizējas cilvēku un dzīvnieku zarnu traktā, nomāc potenciāli kaitīgās baktērijas, līdzsvaro zarnu trakta mikrofloru, tādejādi uzlabojot organisma vispārējo veselību, veicinot uzņemto uzturvielu pilnīgāku izmantošanu un stiprinot imunitāti.

Profilaksei un atveseļošanai

Iekļaujot probiotiķus ikdienas uzturā, mēs nodrošinām normālu zarnu mikrofloru, līdz ar to rūpējamies par pareizu gremošanas trakta darbību un sargājam sevi no infekcijām. Daudziem cilvēkiem labās baktērijas ir palīdzējušas tikt galā ar problēmām, ko rada zarnu mikrofloras līdzsvara traucējumi. Tiem par iemeslu var būt stress, antibiotiku lietošana, akūtas zarnu infekcijas, hroniskas kuņģa, zarnu un aknu slimības, nepilnvērtīgs uzturs, badošanās u.c. Lai traucējošos simptomus mazinātu, svarīgi ir iekļaut uzturā produktus, kas bagāti ar labajām baktērijām. Protams, nāksies pārlūkot arī savu dzīvesveidu, dienas režīmu, mainīt ēšanas paradumus un kļūt kustīgākiem.

Visvienkāršākais, dabiskākais un arī gardākais ceļš, kā uzņemt labās baktērijas, ir dzīvo skābpiena produktu lietošana uzturā.

Kā šādus produktus pazīt?

Vispirms jau pēc tā, ka atšķirībā no sterilizētajiem jogurtiem dzīvie produkti veikalos stāv ledusskapī. Otrkārt, uz iepakojuma noteikti jābūt norādītam, ka produkts satur probiotiskās baktērijas. Drošu pārliecību par produkta veselīgumu sniedz Latvijas diētas ārstu asociācijas piešķirtā zīme Veselīgs produkts. Šāda zīme piešķirta virknei Valio GEFILUS produktu, kas satur Lactobacillus GG baktērijas. To iedarbība ir pārbaudīta zinātniskos pētījumos, kuros noskaidrojies, ka šo baktēriju regulāra uzņemšana ar uzturu samazina bērnu saslimstību ar elpceļu infekcijām un zobu kariesa draudus, palīdz izvairīties no kuņģa darbības traucējumiem, tai skaitā – pēc antibiotiku lietošanas, mazina bērnu atopiskās ekzēmas risku un atvieglo tās simptomus.

Ko, cik daudz un kā lietot?

Domājot par veselīgiem skābpiena produktiem, parasti pirmais nāk prātā jogurts. Valio GEFILUS ražotāji ir parūpējušies, lai labās pienskābās baktērijas mēs varētu uzņemt ar dažādiem produktiem:

  • Valio GEFILUS kefīrs. Tam piemīt maiga, atsvaidzinoša garša un kefīram raksturīgās, mums visiem jau pazīstamās labās īpašības, ko vēl vairāk papildina pievienotās Lactobacillus GG baktērijas. Šo kefīru var lietot bez ierobežojumiem, bet, lai saņemtu pietiekamu labo baktēriju daudzumu, dienā jāizdzer vismaz viena glāze (200 ml). Nopērkams viena litra iepakojumā.
  • Valio GEFILUS jogurts. Var izvēlēties sarkano plūmju, greipfrūtu un zemeņuaveņu un upeņu vai persiku un alvejas jogurtu 380 g iepakojumā vai arī meža zemeņu, jāņogu-upeņu vai ananāsu-aveņu jogurtu 150 g iepakojumā. Jogurti bagāti ar ogām un augļiem. Dienā ieteicams izlietot vismaz 150 – 200 g šāda jogurta.
  • Valio GEFILUS Kidius jogurts bērniem. Norāde HYLA uz iepakojuma liecina, ka šis ir produkts ar samazinātu laktozes (piena cukura) saturu. Pieejams 125 g iepakojumā, var izvēlēties zemeņu, aveņu, banānu, melleņu u.c. jogurtu. Ar vienu šādu iepakojumu pietiek, lai nodrošinātu nepieciešamo probiotiķu devu visai dienai.  Var dot priekšroku dzeramajam jogurtam ar zemeņu garšu. Dienā jāizdzer 100 ml šā jogurta. (Jāpiebilst, ka bērni Valio GEFILUS produktus var sākt lietot no vecuma, kad ārsts atļāvis iekļaut viņu uzturā govs pienu.)
  • Valio GEFILUS rūgušpiena dzērieni. Alternatīva tiem, kuri nevēlas jogurtu vai kefīru. Nopērkami 1 kg iepakojumā, ar melleņu, zemeņu vai aveņu garšu. Dienā ieteicams izdzert vismaz vienu glāzi (200 ml) rūgušpiena dzēriena.
  • Valio GEFILUS biezpiena krēmi. Tajos biezpiena labās īpašības apvienotas ar pozitīvo efektu, ko veselībai dod probiotiķi. Dienā vēlams izēst vienu iepakojumu (150 g), pēc patikas izvēloties persiku-alvejas, aveņu un upeņu vai aveņu-mežrozīšu krēmu.
  • Valio GEFILUS piena dzēriens ar samazinātu laktozes daudzumu. Labo baktēriju diennakts devu nodrošina 100 ml pudelīte šā dzēriena ar persiku vai melleņu un zemeņu garšu. Tauku saturs – tikai 0,4%.
  • Valio GEFILUS Emmental tipa siers. Puscietais siers ar maigu garšu un patīkamu riekstu pēcgaršu. Tauku saturs – tikai 15%. 100 – 150 g šā siera nodrošina ne vien dienai vajadzīgo probiotiķu devu, bet arī nepieciešamo kalcija daudzumu.

1 komentārs

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.