Labākās filmas šonedēļ

Silver Baltic

Trešdiena, 8. septembris, plkst. 22.00

Stikla zvērnīca / The Glass Menagerie
Drāma, ASV, 1987.g.
Režisors – Pols Ņumans
Lomās –  Džoanne Vudvorda, Džons Malkovičs, Karena Allena, Džeims Notons
Filma stāsta par ģimeni, kuru sen pametis tēvs. Divus nu jau pieaugušos bērnus uzaudzinājusi māte. Viņa pastāvīgi gremdējas pagātnes atmiņās, domādama, ka tās liks aizmirst pašreizējās rūpes un kļūt kaut uz mirkli atkal laimīgai kā agrāk. Tomēr realitāte diemžēl nav tik skaista kā bijušais. Reālajā dzīvē sievietei saistīta ar savu biklo, neveiksmīgo meitu Lauru, kura ir pārāk kautrīga, lai rādītos cilvēkos un tādēļ nevar iet skolā, kur nu vēl atrast labu vīru. Meitenes brālis Toms dzīvo šo divu sieviešu pasaulē, pastāvīgi sapņodams izlauzties no tās.
Filma nominēta balvām vairākos prestižos pasaules kino festivālos. Spānijas kino festivālā Sant Džordi Džons Malkovičs saņēma balvu par labāko ārzemju aktiera darbu.

Viasat TV1000 Premium

Piektdiena, 10. septembris, plkst. 18.00

Slepenās aģentes / Les femmes de l´ombre
Vēsturiska drāma, Francija, 2008.g.
Režisors – Žans-Pols Salome
Lomās –  Sofija Marso, Žilī Depardjē, Marija Žileina, Debora Frankisa
Ir 1944.gada maijs, tuvojas kara izšķirošās kaujas. Francijas Pretošanās kustības dalībniece Luīze pēc vīra zaudēšanas bēg uz Londonu. Tur viņu nolīgst izlūkošanas un sabotāžas dienests, kuru pārrauga pats Čērčils. Viņa tiek nosūtīta steidzamā misijā: glābt kādu britu armijas ģeologu, kurš nonācis vācu gūstā laikā, kad sabiedroto spēki gatavojas izsēsties Normandijas krastos. Lai īstenotu uzdevumu, Luīzei ir jāsavāc pašai sava sieviešu vienība. Un viņa atrod trīs līdzvērtīgas, uzticamas partneres.
Filma nominēta Cēzara balvai.


Silver Baltic


Piektdiena, 10. septembris, plkst. 18.00

Dīvaināka par paradīzi / Stranger than paradise
Absurdu komēdija, ASV, Vācija, 1984.g.
Režisors – Džims Džarmušs
Lomās –  Džons Luri, Estere Balinta, Ričards Edsons
Dīvaināka par paradīzi ir trīs jaunu cilvēku attiecību stāts. Viņi jūtas mazliet dzīves garlaikoti. Tai pat laikā tiem ir savas vērtības attiecībā uz mākslu, mūziku, kultūru un savs skatījums uz dzīvi. Ar to viņi lepojas, tādēļ ir kopā un jūtas pārāki par citiem. Filmas gaitā viņi satiekas, klejo, meklē, zaudē, iegūst naudu, bet pazaudē viens otru.
Filma ir melnbalta, tajā spēlē tikai neprofesionāli aktieri un tā ir viena no tām lentām, kas iespaidojusi daudzus neatkarīgā kino veidotājus.   Dīvaināka par paradīzi saņēmusi balvu Kannu kino festivālā un lielākajā neatkarīgā kino filmu festivālā Amerikā – Sundance.

LNT

Piektdiena, 10. septembris, plkst. 23.10

Bēglis / The Fugitive
Trilleris, ASV, 1993.g.
Režisors – Endrjū Deiviss
Lomās –  Harisons Fords, Tomijs Lī Džonss, Džuliana Mūra, Sila Varda
Bēglis ir populāra 1960.gadu amerikāņu televīzijas seriāla rimeiks, kas kļuvis par vienu no aktiera Harisona Forda visslavenākajiem kino darbiem. Nepatiesi apsūdzētam par sievas slepkavību, veiksmīgam Čikāgas ķirurgam Ričardam izdodas bēgt, lai paša spēkiem notvertu īsto slepkavu un gūtu mācību, ka uzticēties nevar nevienam.
Filma nominēt septiņām Oskara balvām.

LTV1

Sestdiena, 11. septembris, plkst. 23.05

Saldā pēcgarša / The sweet hereafter
Drāma, Kanāda, 1997.g.
Režisors – Atoms Egojans
Lomās –  Jens Holmss, Sāra Pollija, Gabriela Roza, Alberta Vatsone
Kanādas mazpilsētā skolas autobusā bērni dodas uz savu mācību iestādi. Brauciens beidzas traģiski – autobuss nobrauc no ceļa, ieslīd ezerā, ielūzt ledū un nogrimst. Izdzīvot izdodas tikai skolotājai un vienai meitenei – Nikolai Bērnelai, kura ir smagi cietusi un uz visu mūžu paliks invalīde. Pēc dažām dienām pilsētā ierodas advokāts, kas mēģina pierunāt iedzīvotājus, bojā gājušo bērnu vecākus, vērsties tiesā pret autobusu ražotājiem. Viņš saprot, ko nozīmē zaudēt bērnu – viņa paša meitu nobeigušas narkotikas un neārstējama slimība. Tomēr viņš runā velti, pilsētas dzīvē viss mainījies – cilvēki it kā dzīvo citā pasaulē, citā realitātē. Mainījušies likumi un noteikumi, mainījušās cilvēku attiecības un savstarpējā attieksme. Ikdienišķie, līdz šim pierastie, zināmie vārdi vairs neskar šos citas pasaules cilvēkus.
Filma saņēmusi virkni balvu Kannu kino festivālā un Kanādas filmu festivālos, kā arī tika nominēta Oskara balvai.

PBK

Svētdiena, 12. septembris, plkst. 17.05


Maskava asarām netic / Москва слезам не верит

Romantiska drāma, PSRS, 1980.g.
Režisors – Vladimirs Menšovs
Lomās –  Vera Alentova, Irina Muravjova, Aleksejs Batalovs, Raisa Rjazanova, Aleksandrs Fatjušins, Boris Smorčkovs
Maskava, pagājušā gadsimta 50. gadi. Kopmītnēs dzīvo trīs meitenes no laukiem. Ludmila strādā maizes ceptuvē un visu brīvo laiku pavada vīra meklējumos. Antoņina pēc profesijas ir apmetēja. Viņa sapņo par mierīgu ģimenes dzīvi. Katerīna ir fabrikas štancētāja, bet ļoti vēlas iegūt augstāko izglītību. Katrai meitenei ir sava privātā dzīve. Antoņina iepazīstas ar vienkāršu strādnieku, Ludmila – ar jaunu, pieprasītu hokejistu. Abas iepazīšanās beidzas ar kāzām. Katerīnas liktenis ir citāds. Viņa iepazīstas ar Rūdolfu. Viņš savaldzina meiteni, bet, uzzinot, ka viņa gaida bērnu, pamet. Katerīna viena audizna meitu, iegūst augstāko izglītību, kļūst par uzņēmuma vadītāju. Katerīna ir jau pieaugusi sieviete, kad viņa satiek savu īsto dzīves mīlestību. 
Maskava asarām netic saņēmusi Oskara balvu kā labākā ārzemju filma, kā arī guvusi plašu atzinību un balvas PSRS teritorijā.
http://www.youtube.com/watch?v=aAGZeBD97VM

Россия РТР

Svētdiena, 12. septembris, plkst. 20.05

Ja vien es tevi mīlētu… / Если бы я тебя любил…
Melodrāma, Krievija, 2010.g.
Režisors – Sergejs Krutins
Lomās –  Jekaterina Guseva, Vladimirs Vdovičenko, Inna Cimbaļuk, Jekaterina Kisteņa
Taksometra vadītājs Pāvels ir dzīvespriecīgs cilvēks, iemīlējies skaistā meitenē Tamārā, kura sapņo kļūt slavena aktrise. Sakritības rezultātā Pāvels nokļūst psiholoģijas kursos, kur satiek savas iemīļotās pretstatu – klusu, neizteiksmīgu, vientuļu meiteni Taņu. Liktenis dažādās situācijās šos abus cilvēkus atkal un atkal saved kopā. Pāvelu pamet viņa iemīļotā un viņš piedāvā Taņai kopdzīvi. Tomēr pēc laika skaistā aktrise atgriežas un Taņa, nojauzdama, cik svarīga Pāvelam ir Tamāra, dodas prom. Pēc gada abi atkal nejauši satiekas psiholoģijas kursos. Pāvels atkal ir viens, bet Taņa kļuvusi par mammu diviem dvīņu puikām.

10 komentārs
  1. Maskavu asarām netic es varu skatīties kaut katru nedēļu. Viņa ir tik gaiša filma! Mācēja taču kādreiz taisīt KINO! Un btad uzreiz ieinteresēja arī šitā nākamā sarakstiņā – Ja vien es tevi mīlētu. Drausmīgi prasās romantisku kino, kas pasaka, ka viss ir iespējams.

  2. Es šonedēļ balsotu par “Slepenajām aģentēm”. Ļoti spēcīga filma! Noskatījos reklāmas klipu nupat vēlreiz un tiešām – IESAKU!

  3. Saldā pēcgarša – brīdinu – ir gruzīga filma. Jā, bet palasīties un paskatīties, ko mums te rāda TV – interesanti.

  4. Tās divas pēdējās – krievu – sagribējās skatities. Taisni vienu pēc otras svētdienas vakarā varēs ņemt priekšā. Man arī tāpat, ka uz rudeni prasās kaut ko skaistu un par mīlestību.

  5. Tieši ta – Slepenās aģentes – ir izcila filma! Viņas visas četras spēlē tā, ka cepuri nost! Jārēķinās, ka saldi pēc noskatīšanās nebūs, bet noteikti ir redzēšanas vērta!

  6. Izksatās, ka tev arī nebūs šaubu, par ko vēlēšanās balsto:) Ir viena partija, kura piepilda tavu sapni – viņiem ir sauklis: Viss būs labi:))))) Piedod un nepavianojies, lūdzu!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.