Kur Rīgā meklēt Zemnieku tirdziņus?

Aizvien aktuālāki visā Latvijā kļūst Zemnieku tirdziņi. Ik pa laikam, pie kāda lielveikala vai kādā citā publiskā vietā, var redzēt šādus tirdziņus. espati.lv nolēma noskaidrot un pastāstīt tev par zemnieku tirdziņiem – kur tie atrodas un ko tur var iegādāties.

Nevar noliegt, ka zemnieku tirdziņu aktualizēšanās ir saistīta ar ekonomisko situāciju valstī, taču mūsuprāt, šis ir viens no pozitīvajiem krīzes aspektiem, turklāt ļoti saliedējošs un veselīgs. Notiek tuvināšanās starp zemniekiem, amatniekiem un patērētājiem, un neapšaubāmi, ieguvēji ir gan vieni, gan otri. Zemnieki un amatnieki, jo var realizēt savu preci bez starpniekiem, tādejādi gūstot peļņu, bet patērētāji – jo ir iespēja iegādāties ekoloģiski tīru preci, dažādus unikālus latviešu amatnieku darbus, un, protams, atbalstīt Latvijas preci, kas mūsdienās ir ļoti būtiski.

Kā jau minējām šajos tirdziņos var iegādāties ne tikai pārtikas preces. Tirdziņos var iegādāties arī dažādas amatnieku darinātas lietas, piemēram, skaistus apģērbus, bezgala stilīgus auskarus, brošas utt. Tātad, ja izvēlies iepirkties šajos tirdziņos, tu ne tikai ekoloģiski tīrus un Latvijā ražotus produktus, bet arī skaistus aksesuārus, kas liks tev izcelties citu dāmu vidū.

Lauku labumu tirdziņš
Lauku labumu tirdziņš darbojas pie T/C Spice. Tirdziņš darbojas piektdienās no 15:00 līdz 20:00 un sestdienās, svētdienās no 11:00 līdz 16:00. Tirdziņā savu produkciju piedāvā Latvijas zemnieku saimniecības. Lauku labumu tirdziņā pie tirdzniecības centra Spice ir nopērkams svaigs lauku piens un dažādi piena produkti, gaļas kūpinājumi, žāvējumi un desas, zivis, dārzeņi, augļi un ogas, smiltsērkšķu ievārījums un marmelāde, medus un bišu produkti. No šīs nedēļas nogales tirdziņa viesi varēs iegādāties arī strausu gaļas izstrādājumus, kazas sieru, konditorejas izstrādājumus un citus pašmājās gatavotus gardumus.
Informācija: http://www.spice.lv/public/31010.html

Zemnieku tirdziņš (Juglas iela 15)
Juglas ielā 15 iedzīvotājiem ir iespēja iegādāties ekoloģiski tīrus, Latvijā ražotus produktus no rokas rokā jeb pēc principa – no zemnieka pie patērētāja par zemāku cenu. Zemnieku tirdziņā Juglas ielā 15 piedalīsies vairākas zemnieku saimniecības – piensaimnieki, maiznieki, biškopji, zivsaimniecības, gaļas ražotāji un citu saimniecību pārstāvji no visas Latvijas.
Informācija: http://www.rvp.lv/?ct=aktualitates&fu=read&id=545

Zemnieku tirdziņš (Murjāņu iela 91)
Murjāņu ielā 91, katru ceturtdienu laikā no 9:00 līdz 20:00 darbojas zemnieku tirdziņš, kur tirgoties brauc zemniekiem no tuvienes un tālienes. Šajā tirdziņā var iegādāties dažādas ogas, zivis, augļus, dārzeņus, piena produktus, gaļas izstrādājumus, medu.

Bazārs Berga Bazārā un Zemnieku tirdziņš
Zemnieku tirdziņš Berga Bazārā darbojas katru otro un ceturto mēneša sestdienu jau no plkst. 9:00. Šajā zemnieku tirdziņā var iegādāties amatnieku preces, antikvāras lietas, iepazīties ar Latvijas bioloģiskās lauksaimniecības un Slow Food idejām un vienkārši pavadīt labi laiku patīkamā atmosfērā.
Informācija: http://www.bergabazars.lv/lat/market/ 

Rimi Dabas tirgus
Rimi dabas tirgus darbosies pie T/P Alfa, nedēļas nogalē, atklāšana 24. aprīlī plkst. 16:00. Tirgus organizētāji apgalvo: „Cilvēkiem uzturā ir vēlams lietot pašmāju produktus. Tos, kas izauguši tepat. Pašu zemītē, tā teikt. Labums gan Tavam organismam, garam un veselībai. Un ne tikai  – arī Latvijai. Tikai atbalstot vietējo ražošanu, mēs varam palīdzēt mūsu valstij būt ekonomiski stiprai.” Šajā tirdziņā varēs iegādāties dažādus lauku labumus – piena produktus, maizi, gaļu utt.

Tirdziņi Kalnciema kvartālā
Šeit andele nenotiek katru nedēļas nogali, tāpēc seko līdzi datumiem. Šie tirdziņi ir īpaši, jo šeit varēsi iegādāties ne tikai lauku ēdamlietas, bet arī dažādus interjera labumus, tekstilijas no salona INCH, brošas, rotaslietas, apģērbus – arvienvārdsakot, veselu paradīzi dāmām.

Atceries!
Visdažādākie tirdziņi tiek organizēti arī citviet, bet tev jābūt īpaši vērīgai un jāmeklē informācija gan draugiem.lv, gan pie mums, jo maijā plānoti bērnu lietu tirdziņi un smukumlietu tirdziņi kafē Piens un citās interesantās vietās. Šis tas notiek TC Domina. Piemēram, pirms neilga laiciņa, akcijā Kaleidoskops, bija iespējams iegādāties gan pārtiku, gan rotas un apģērbu, gan daudz ko citu. Tiek plānoti tirdziņi pie visiem Galactico grupas tirdzniecības centriem (Origo, Mols, Alfa, Dole, Galerija Centrs).

Ja vēlies uzzināt vēl par dažādiem gaidāmajām un jau esošajām zemnieku un amatnieku tirdzniecības vietām tad ieskaties www.zemnieks.lvwww.zemniekam.lv ka arī www.tirdzini.lv
Arī espati.lv turpinās meklēt ziņas par tirdziņiem un informēs arī tevi!

5 komentāru
 1. Esmu nākusi pie secinājuma, ka tie zemnieku tirdziņi ir dikti dārgi-vairs uz viņiem neeju.

 2. 90% tie nav zemnieku tirdziņi, bet gan pārpircēju, kas no zemnieka iepērk lēti, bet tirdziņos pārdod ar savu uzcenojumu…. tāpēc, ja gribi lētu un labu produkciju – brauc uz laukiem pats, tik neaizmirsti par transporta izmaksām….

 3. tas pats tigrus, kas berga bazaaraa, tagad katru piektdienu ari pie sky&more sarkandaugavaa.

 4. Šogad turpinot aizsākto tradīciju Ēdoles pils līdz 1. jūnijam aicina pieteikties visus pārdot un tirgot gribētājus.
  Ēdoles pilī īpaši gaidīti būs Kurzemes siera mājražotāji, kā arī pārējie siera sējēji un vēžu audzētāji.
  Un šogad aicinām piedalīties arī interesanto lietu ražotājus
  Tirgus nosaukums izvēlēts par godu Ēdoles pilī uzņemtai latviešu mākslas filmai “Emīla nedarbi”.
  Visi būs īpaši gaidīti “Emīla tirgū ar 17 sieriem un vēžiem” , kas notiks Ēdoles pilī 17. jūnijā!
  DALĪBAS MAKSA TIKAI 5, 00 LVL

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.