KUPLI MATI – kā pie tādiem tikt?

Kā iegūt noturīgu matu kuplumu? Šis šķiet ir jautājums, kuru kaut reizi sev uzdevusi ikviena no mums. Šoreiz esam apkopojuši un piedāvājam tev metodes, kas ļauj iegūt matu kuplumu – sākot no salonos pieejamajām un beidzot ar tām, kuras vari izmantot ikdienā. 

KUPLI MATI – KĀDI TIE IR?
Kupli mati no dabas ir tikai nelielai daļai sieviešu. Tās ir tās daiļā dzimuma pārstāves, kuru galvas rota ir vai nu skaisti cirtaini mati vai arī izteikti biezi un cieti mati. Tomēr šādi mati nav lielākajam vairumam no mums. Pētījumi rāda, ka aptuveni 50% sievietēm ir taisni vai praktiski taisni mati, 27% mati ir pavisam viegli viļņaini, taču ne cirtaini, un tikai 14% ir izteikti skaistas cirtas, savukārt 9% – sīkas cirtas jeb sprogas. Skaidrs, ka dabīgi kupli mati ir tikai tām, kurām ir cirtas vai sprogas, pārējām diemžēl pie matu kupluma ir īpaši jāpiestrādā. Matu kuplums ir saistīts arī ar matu veselību – veseli un elastīgi mati vienmēr izskatīsies kuplāki, kā sausi, bojāti un lūstoši.

KUPLU MATU IEGŪŠANA – SALONA METODES
Kuplu matu iegūšanai frizieru salonos tiek piedāvātas dažādas metodes. Daļa no tām ir saistītas ar dažādu masku un serumu ieklāšanu matos, taču ne vienmēr tās dod gaidīto rezultātu. Metodes, kas pamatā vienmēr dod rezultātu ir divas – ilgviļņi un mākslīgo matu pieaudzēšana. Pirmajā gadījumā kuplums tiek piešķirts jebkādiem matiem uz jauniegūto cirtu rēķina, savukārt otrā gadījumā kuplums tiek panākts, jo matu gluži vienkārši kļūst vairāk. Un tomēr – ne viena ne otra no minētajām metodēm nav to populārāko sarakstā dažādu iemeslu dēļ – tās ne vienmēr nāk par labu matu veselībai, kā arī tās ir visai ķēpīgas un apgrūtina matu kopšanu pēcāk.
Kuplus matus, protams, ļauj gūt arī labi piemeklēts un profesionāli izveidots matu griezums, kā arī – krāsa. Parasti kuplāku matu ilūziju rada gaišāk iekrāsotas matu šķipsnas uz tumšāka fona, dažādi pakāpeniskie griezumi utt.

KUPLU MATU IEGŪŠANA – IKDIENAS METODES
Vislabākās, matiem draudzīgākās, un sieviešu vidū populārākās ir matu kupluma iegūšanas metodes, kuras varam izmantot ikdienā. Tie, protams, ir matu ieveidošanas līdzekļi un palīglīdzekļi šajā procesā. Ja vēlies kuplus matus, tev nepieciešams labs fēns, lielā apaļā matu ieveidošanas suka vai ruļļi un, protams, atbilstošs matu ieveidošanas līdzeklis. Un nu – par visu pēc kārtas.
Ruļļi šķiet ir vecākais, populārākais un pārbaudītākais veids, kā droši piešķirt matiem kuplumu, jo skaidrs ir viens – kur cirtas, tur kuplums! Vislabāk tos ietīt iepriekšējā vakarā, taču, ja esi piecēlusies agrāk no rīta – vari tīt arī tad. Ruļļi ir pieejami visdažādākie – kā karstie tā aukstie, kā lieli, tā mazi, ar ķepiņām un bez tām utt. Tev atliek izvēlēties sev visērtākos! Otrs variants – bizes! Pāris bizes tavos matos un pēc neilga brīža tās iztinot, mati ir ieguvuši kuplumu.
Fēns un laba apaļā matu suka ir vēl viens variants, kā tikt pie matu kupluma, sevišķi, ja nekāro pēc cirtām. Tomēr te grūtības var sagādāt roku veiklība, tādēļ var gadīties, ka tev nāksies saukt palīgā draudzeni. Tas, ko der atcerēties – jo garāki mati, jo būtiskāk raudzīties pēc ķemmes ar platāku diametru (apmēram 43 mm diametrā un vairāk), īsākiem matiem derēs ķemmes ar mazāku diametru – apmēram 35mm.

MATU IEVEIDOŠANAS LĪDZEKĻI KUPLIEM MATIEM
Lai frizūra turētos, un gūtais kuplums nezustu, ir nepieciešams izmantot matu ieveidošanas līdzekļus. Pašas populārākās šajā ziņā ir matu putas matu kuplumam. To klāsts ir ļoti plašs un izvēlēties ir no kā, tomēr atceries – matu putas ne vienmēr derēs smalkiem matiem. Tās var izrādīties pārāk smagas, kas, protams, neļaus iegūt kāroto kuplumu. Matu putas piemērotas vidēji bieziem un bieziem matiem.

Šķidrais matu fiksators.
Tas vislabākais ir tieši smalkie un plāniem matiem, jo nav tik smags kā putas. Matu fiksators parasti ir ērti un vienmērīgi izsmidzināms, kas ļauj to ērti ieklāt visu matu garumā. Reizēm šis fiksators ir ieklājams arī sausos matos, sabužinot tos ar rokām, lai atjaunotu frizūru.

Matu teksturizējošie līdzekļi
. Tie ir matos iepūšami vai iestrādājami līdzekļi, kas piedos matiem izteiktāku tekstūru. Tie arī smalkus un plānus matus var padarīt it kā šķietami biezākus. Visbiežāk šie līdzekļi satur jūras sāli, kas palīdz iegūt tekstūru un apjomu. Vislabāk piemēroti vidēji smalkiem un smalkiem matiem.

Fluīds matu apjomam
. Serumi un fluīdi matu apjomam lietojami pēc matu mazgāšanas – mitros matos, pirms to veidošanas. Tie palīdz piedot matiem apjomu, apņemot tos no visām pusēm, tādējādi radot papildus apjomu. Atšķirībā no matu tipa, var lietot šos līdzekļus vienus pašus, vai kombinēt tos ar citiem matu ieveidošanas līdzekļiem. Piemēram, smalkiem matiem var nākties to papildināt ar šķidro fiksatoru, kamēr bieziem matiem var pietikt vien ar fluīdu.

Sausais šampūns
. Lai gan sākotnēji šis matu kopšanas produkts tika radīts ar domu paildzināt tīro matu sajūtu un atvieglot tavu ikdienu, tas plašu popularitāti ir guvis ne vien šī iemesla dēļ. Būtībā matu sausais šampūns ir labs veids, kā matiem piešķirt kuplumu. Tieši tādēļ matu kopšanas līdzekļu ražotāji ir sākuši piedāvāt sausos šampūnus, kas paredzēti ne vien sākotnējam mērķis, bet arī matu kupluma gūšanai.

Pūderis matu kuplumam
. Samērā jauns, bet jau populārs veids, kā iegūt tik kārotu matu kuplumu. Turklāt – arī efektīvs. Pūderi matu kuplumam sākotnēji šķita kas līdzīgs sausajiem šampūniem, un tomēr – to pamata mērķis nav novērst taukainas matu saknes, lai gan – tie nedaudz palīdz arī šajā ziņā. Ražotāji, domājot par mūsu ērtībām, sāk piedāvāt arī dažādi ieklājamus matu pūderus – ne tikai ar rokām, bet arī iepūšamus līdzīgi kā sauso šampūnu.

Matu laka
. Visbeidzot – skaidrs, ka ikvienai frizūrai, ja vēlis to saglabāt pēc iespējas ilgāk, vajadzīga matu laka. Ir pieejamas arī matu lakas maksimālam matu kuplumam. Tomēr te jābūt uzmanīgai – pārāk daudz matu lakas var radīt nedzīvu un cietu matu efektu, kas ne vienmēr ir vēlams. Un tomēr – ar labas matu lakas palīdzību arī iegūtais matu kuplums saglabāsies ilgāk.

 
4 komentāru
  1. Man kuplina henna, runā tās efekts līdzīgs proteīnu (olbaltumvielu) terapijai, vismaz tā esmu dzirdējusi. Bet tas nav katrai, jo henna dod toni ne pa jokam, turklāt tā var reaģēt ar nesen krāsotiem matiem – tajos palikušo krāsu. Bet man tā der, efekts saglabājas teju vai mēnesi, pēc tam, protams, jāliek atkal, bet tā jau ir ar visiem matu kopšanas produktiem. 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.