Krāsas apģērbā – Jā!

Paskatoties apkārt redzam, ka, atkarībā no gadalaika, mainās krāsas – no tīri baltas un zilas, kas dominē ziemā, līdz spilgti sarkanām rudens lapām vai spilgtai vasaras varavīksnei, kas vizuļo daudzās nokrāsās. Tu to visu redzi un tas ir pasakaini, bet – vai Tu apģērbā izmanto krāsas vai arī vienmēr velc no skapja ārā iecienīto melno džemperīti un melnās bikses? Kosmētikā lieto iecienīto pelēko acu ēnu vai melno acu zīmuli? No kā slēpies? 

Krāsas rada diezgan spēcīgu ietekmi uz mūsu emocijām. To viegli pārbaudīt, piemēram, ieejot dzeltenīgos toņos nokrāsotā istabā, vai spilgti sarkanos toņos nokrāsotā istabā. Atšķirība uzreiz jūtama. Tas pats attiecas uz krāsām, ko “uzvelkam”. Katra krāsa ietekmē garastāvokli, emocijas un iekšējo pašsajūtu savādāk. Labi zini, ka, ja vēlies, lai Tevi visi pamana un vēlies uz kādu atstāt iespaidu – jāizvēlas ir sarkanās krāsas tērps vai vienkārši sarkani aksesuāri, to skaitā sulīgi sarkanas lūpas. 

Jāpiebilst, ka krāsas uztvere ir atkarīga no temperamenta, tāpēc izvēloties jebkuru krāsas tērpa toni, ieklausies sevī, ja Tev liekas, ka ir pa spilgtu, nevelc, jo tādā veidā vari panākt nevēlamu efektu. Kāda krāsa būtu piemērota Tev? Atbilde – Tieši tā, kura Tavām acīm liekas vistīkamākā. Bet ko darīt, ka patīk visas? Ideāli, man arī pēdējā laikā patīk visas krāsas, tad nu arī velku šīs krāsas atkarībā no garastāvokļa (kura acīm tīkamāka) un/vai vēlamā efekta. 

Sarkanā krāsa – visaktīvāk ietekmē cilvēku, atmodina viņa fiziskos spēkus, enerģiju, vēlmi dzīvot. Tā ir – kaisles un gribas krāsa. Līderu krāsa. Pārāk daudz krāsa rada agresiju. Šīs krāsas apģērbus valkājat, ja vēlaties, lai Jūs ievēro, ja vēlaties būt seksuālas, ja Jūsu enerģija ir kritusies un iestājusies tāda kā apātija. Izvairīties no šīs krāsas valkāšanas, kad Jūs viss kaitina, ir slikts noskaņojums, jo šī krāsa to visu paspilgtina. Ja vēlaties justies īpaši seksuāli, tad izvēlaties apakšveļu kurā ir sakombinēta sarkanā ar melno krāsu. 

Rozā krāsa – mērķtiecības krāsa, simbolizē arī beznosacījuma un neierobežotu mīlestību. Tai ir visas sarkanās krāsas pozitīvās īpašības. Sekmē pieķeršanās sajūtas rašanos, pastiprina juteklību. Valkājiet, ja vēlaties sajusties ļoti sievišķīga. Ja vēlaties, lai citi jūs uzreiz iemīlētu; vajag kādu uzmanīgi uzklausīt. Nevalkājiet, ja jūtaties nedroša; jūs visu laiku atdodat, neko nesaņemot pretim; jūtaties sagrauta, tad labāk valkājat sarkano krāsu. 

Oranžā – veselības krāsa, radošums, iedvesma. Stimulē sabiedriskumu un labestību, rada možu, jautru garastāvokli, dzīvesprieks. Šī krāsa palielina darbspējas mazāk kā sarkanā, bet uz ilgstošāku laiku. Nogurums, kas pēc tam iestājas ir mazāks kā pēc sarkanās krāsas iedarbības. Krāsa tiek izmantota gadījumos, kuros īsā laika posmā ir jāpaveic lieli darba apjomi un arī lielu emocionālo un intelektuālo slodžu brīžos. Sekmē materiāla apguvi un iegaumēšanu, radošu darbību. Visa oranžā gamma ir lieliskas zāles pret depresiju. Valkājiet, ja vēlaties saņemt baudu un paaugstināt savu juteklību. Ja Jums vajag sakārtot savas emocijas, kā arī vēlaties paaugstināt savu radošo potenciālu. Nenēsājiet, ja vēlaties samazināt savu sievišķīgo šarmu; esat trauksmaina; gribat atpūsties. 

Dzeltenā krāsa – dzelteno krāsu izvēlies, ja nepieciešams koncentrēt uzmanību un atmiņu, piemēram, eksāmeni. Krāsa atver cilvēku ārējām pozitīvām ietekmēm, palīdz paildzināt labu noskaņojumu. Tā ir cerību un optimisma krāsa. Līdzīgi sarkanajai un oranžajai palielina darbspējas, kaut arī mazākā pakāpē, bet uz vēl ilgāku laiku. Aktivizē radošo darbību.Valkājiet šo krāsu, ja vēlaties paildzināt darba spējas, koncentrējoties uz detaļām, dzīvesprieku un radošumu. Nevalkājiet, ja nevēlaties būt uzmanības centrā, vēlaties atpūsties no apkārtējiem, kā arī izjūtat bailes. 

Zaļā krāsa – neitrāla, maiga, nervus nomierinoša, mīlestības krāsa. Šo krāsu izvēlas tie, kas atrodas sava «es» meklējumos vai meklē jaunu virzienu. Zaļā krāsa piesaistot materiālos labumus. Velciet, ja vēlaties paskatīties uz lietām no citas puses un justies pārliecinoši. Nevelciet, ja jūtat, ka jūsu dzīves temps ir pārāk lēns, ja vēlaties dzīves tempu paātrināt. 

Gaiši zilā krāsa – pasīva krāsa. Mazina bailes un stresu. Vairo miera sajūtu, palīdz izzināt sevi un just komfortu vientulībā. Iedvesmo. Ārstē kakla un elpošanas sistēmas saslimšanas, tāpēc, ja jūti kakla sāpes, apsien zilu šallīti (lakatiņu). Krāsa piemērota gultas veļai. Valkājiet, ja vēlaties izstarot miera un pašpārliecinātības atmosfēru. Nevalkājiet, ja jūtaties vientuļi un esat depresijā, kā arī esat pārāk kritiska pret sevi un citiem. 

Zilā (tumši, izteiksmīgi) krāsa – pasīva, auksta un mierīga. Zilās krāsas ietekmē dzīvības procesu aktivitāte un darbspējas pazeminās, nomierinās emocijas, rodas tieksme uz apceri un pārdomām, un pat skumjām. Rada labvēlīgus apstākļus mierīgam, bet ne intensīvam garīgam darbam un pazemina noguruma sajūtu tā laikā. Pazemina apetīti. Spēcīgāk ietekmē kā gaiši zilā krāsa. Šī krāsa ir “trešās acs” krāsa. 

Violetā krāsa – palīdz tikt laukā no radošās krīzes un stresa. Valkājiet šīs krāsas apģērbu, ja vēlaties kaut ko mainīt savā dzīvē un esat dzīves mērķa meklējumos. Ja vēlaties atbrīvoties no kaitīgiem ieradumiem un neveselīga dzīvesveida. Nevalkājiet, ja jūs vairāk sapņojat, tā vietā, lai kaut ko darītu; ja jūs pārdzīvojat bēdas, bet neatrodat savu emociju izeju; gribat būt patstāvīga. 

Baltā krāsa – simbolizē nodomu tīrību, pilnību, nevainību, attīrīšanos un spēku. Nostiprina un attīra visu organismu. 

Melnā krāsa – nomierina emocionāli saspringušus cilvēkus, “kliedē” konfliktus. Tās pārmērs, tomēr spēj izsaukt depresiju. To bieži nēsā, lai apslāpētu vai aizsargātu emocijas. Ir īpaši labvēlīga savienojumā ar balto krāsu. Šī gamma ne tikai līdzsvaro cilvēku, bet arī palīdz viņam pastāvīgi kontrolēt savu uzvedību, pareizi novērtēt esošo situāciju. 

Brūnā krāsa – tiek uzskatīta par veselā saprāta krāsu. Mierīga, savaldīga. Rada siltuma izjūtu, sekmē mierīgu, maigu noskaņojumu, dzīves stabilitāti. Ja vēlies, lai kādai no krāsām tiktu pastiprināta tās iedarbība, sakombinē ar melno krāsu. Savukārt, ja vēlies, lai krāsa tiktu nedaudz klusināta, tad sakomibinē ar balto krāsu. 

Uzmanies no ļoti spilgu toņu sakombinēšanas kopā – ka nesanāk “iebraukt auzās”. Ja nejūties droša mainīt savu garderobi, sāc ar aksesuāriem! Tāpēc vēlu veiksmi Tev savas garderobes izkrāsošanā! Esi spoža un mirdzoša un, galvenais, saskaņā ar sevi!

Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.