Ko par tevi STĀSTA tavi LIEKIE kilogrami?

Liekais svars ir mūžam aktuāla tēma, sevišķi sieviešu vidū. Parasti par to runājot, ķeramies pie pārāk daudz ēšanas un pārāk maz sportisko aktivitāšu apspriešanas. Šoreiz nolēmām uz šo tēmu paskatīties no nedaudz cita aspekta. Proti – kas tad ir iemesls tam, ka esam uzaudzējušas liekos kilogramus? Varbūt pamatu pamats ir meklējams nekur citur, kā – mūsu galvās? Un galu galā – par ko liecina mūsu liekie kilogrami? Piedāvājam vielu pārdomām.

LIEKAIS SVARS – VAI TAS SĀKAS MŪSU GALVĀS?
Mūsu ķermenis ir daudz gudrāks, kā mums pašām reizēm varētu šķist. Jā, dietologi un fitnesa speciālisti parasti apgalvo, ka 80% mūsu slaiduma panākumu garantē ēdiens, 20% – sports. Taču – vai liekā svara zaudēšanā ir kāda loma arī mūsu prātam, domām, sajūtām? Patiesībā mūsu ķermenis ir pa vidu tam, kā jūtamies, ko domājam, kā dzīvojam un uztveram šo pasauli. No ezotēriskas un arī psiholoģijas puses skatoties – visa sākums, tajā skaitā liekā svara sākums, ir mūsu galvās. Ja kaut kas dzīvē nav sakārtots, nokārtots un pabeigts, ļoti iespējams, tas atspoguļojas arī mūsu izskatā – liekajos kilogramos. Jo tie taču pēc būtības ir tāds kā apvalciņš, kā kārtiņa starp mūsu organismu un ārpasauli. Kā kažoks, ko uzvelkam ziemā, kad ārā ir auksts un nepieciešams sevi pasargāt.

Līdz ar to, lai atbrīvotos no liekā svara, ir jāsāk nevis tikai ar ēšanas paradumu maiņu un sportiskās slodzes palielināšanu, bet, pirmkārt, jau ar savu dzīves un uzskatu mainīšanu, sakārtošanu. Tas attiecas gan uz vidi mums apkārt, gan darba lietām, gan privāto dzīvi, attiecībām. Ja kaut kas nav kārtībā un tā tas ir ilgstoši, piemēram, tu strādā darbu, kas tev nesagādā nekādu gandarījumu, vai pat liek justies ļoti slikti, tu dzīvo attiecībās, kas nes tev tikai sliktas emocijas, nesniedz prieku un gandarījumu, tas viss var atspoguļoties tavā ārējā izskatā – liekajos tauciņos.

RESNĀS DOMAS – KAS TĀS IR NO ZINĀTNES VIEDOKĻA?

Kā tas, ko domājam, mūsu emocijas var padarīt mūs apaļas? Izrādās, arī no tīri bioloģiskās puses tam ir zinātniski pamatots paskaidrojums. Jau 2007. gadā Džordžtaunas universitātē, ASV, pētnieki nākuši klajā ar reāli pierādītu tēzi, ka mūsu domas tiešā veidā ietekmē mūsu lieko tauciņu uzkrājumus. Zinātnieki tās tā arī nosaukuši – par resnajām domām. Ideja ir gaužām vienkārša – stress, negācijas un negatīvās domas, ko var izraisīt jebkas, piemēram, problēmas darbā vai privātajā dzīvē, rada mūsu organismā tā saucamos neiropeptīdus – molekulas, kuras izmanto mūsu nervu šūnas, lai sazinātos. Neiropeptīdu uzdevums mūsu smadzenēs ir visdažādākais – tie var, piemēram, likt mums nejust sāpes, ietekmēt vielmaiņu, reproduktīvās funkcijas u.c. Taču izrādās – tie var likt arī uzkrāties tauciņiem. Tātad – veidoties tauciņiem, lai mūs, it kā, pasargātu no negācijām. Rezultātā var nākties iekrist apburtajā lokā – mums netīk sava dzīve, tajā skaitā – savs izskats, bet tas raisa arvien jaunas negatīvās, resnās domas, kas savukārt tikai vairo mūsu tauciņus.

PAR KO LIECINA TAVI LIEKIE TAUCIŅI?
Tauciņi uz dibena un gurniem.
Dibens – to daba mums devusi aizsardzībai. Ne velti mazuļi krīt tieši uz dibena. Ja tieši dibens ir tava lielākā problēmzona un tauciņu uz tā ir par daudz, tas nozīmē – tu joprojām baidies krist. Baidies riskēt, apdedzināties, zaudēt. Iespējams, vēlies pasākt lielas lietas, bet bailes ir tās, kas tevi vienmēr attur. Tu neesi īsti pārliecināta par sevi, savām spējām. Un organisms, audzējot tauciņus uz tava dibena, cenšas pateikt – nebaidies krist, es tevi pasargāšu!

Tauciņi uz vēdera – riepiņa. Riepiņa uz tava vēdera var signalizēt par to, ka kaut kas tavā dzīvē nav sakārtots. Kaut kas nav nokārtots līdz galam. Ir vērts apdomāt, vai kaut kas tavā dzīvē nav lieks – vecas, liekas mantas, no kurām jau sen vajadzēja atbrīvoties, tāpat netīkamas, nevajadzīgas attiecības, cilvēki, ar kuriem kontaktus labāk pārtraukt. Katrā ziņā riepa uz vēdera ir tā, kas parāda, ka ar kaut ko neesi īsti apmierināta, kaut kas tev neļauj dzīvot uz priekšu, bet visu laiku tur un velk atpakaļ. Atbrīvojoties no šī liekā, tici vai nē – arī riepiņa sāks zust.

Tauciņi uz vēdera – uz priekšu izgāzies vēders. Lai gan tāds biežāk novērojams vīriešiem, arī sievietēm tāds mēdz būt. Uz priekšu pārlieku izvirzīts vēders var liecināt par to, ka cilvēks vēlas būt svarīgs, ietekmīgs un uzmanības centrā. Ne velti lieli priekšnieki nereti ir ar lieliem vēderiem. Ja tauciņi krājas tieši uz vēdera priekšējās daļas, apdomā, vai tu ikdienā saņem uzmanību, pēc kuras tik ļoti kārojas? Varbūt mīļotais vīrietis nedaudz piemirsis tevi lutināt, varbūt darbā nejūties gana novērtēta un atzīta.

Tauciņi sānos – „mīlas rokturīši”. Tauciņu uzkrāšanās sānos parasti raksturīga tām, kuras ir ietiepīgas. Tu zini, ka kaut kam tavā dzīvē jāmainās – kāds jāpalaiž, kādam jāpiedod, pašai jāmainās – taču ietiepīgi atsakies to saprast. Un tavs ķermenis audzē sāniņus. Apdomā – varbūt tiešām ir lietas, kas vairs nav būtiskas? Nu kādēļ pie tām turēties? Ja palaidīsi vaļā to, kas vairs nav aktuāls, arī ķermenis rīkosies līdzīgi.

 

5 komentāru
  1. Šim tiešām ir taisnība – esmu to izbaudījusi pati. Bija laiks dzīvē, kad jutos emocionāli ļoti slikti, pieņēmos svarā par 10kg, bet, kad tiku galā ar emocijām un dzīvi, svars nokrita burtiski pats no sevis, jo neko īpašu savā ikdienā nemainīju!

  2. Tiesam liek aizdomaties! Un jaa, mans puncuks bija kad izjuka pirmas attiecibas un diemzel atkal sak paradities tiesi vedera prieksa! 🙁

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.