Ko DĀVINĀT, ja NEZINI, ko dāvināt – noderīgi PADOMI

Lai gan dāvanas svētkos nav galvenais, iepriecināt savus tuviniekus gribas ikvienai no mums, tādēļ pirmssvētku laikā ik gadu dodamies dāvanu meklējumos. Tomēr tas ne vienmēr ir tik viegls uzdevums. Ko dāvināt, ja nezini ko dāvināt?

Budžets. Pirms sāc domāt par konkrētām dāvanu idejām, izveido apdāvināmo personu sarakstu ar summām, ko esi gatava tērēt katra dāvanai. Ja zināsi konkrētu cenas diapazonu, kurā dāvanai jāiekļaujas, meklēšana būs ievērojami vieglāka.
 
Esi uzmanīga klausītāja. Lai saprastu, ko tavi tuvinieki varētu vēlēties saņemt svētkos, atceries jūsu pēdējā laika sarunas. Varbūt draudzene ieminējās, ka viņai iepatikusies veikalā redzēta rūtainā šalle, vai ka viņa vēlētos atsvaidzināt dzīvokli ar kādu interjera priekšmetu vai varbūt iemācīties gatavot indiešu ēdienus? Vai mamma teica, ka sen nav apmeklējusi nevienu teātra izrādi? Cilvēki savas vēlmes bieži vien piemin ikdienišķu sarunu laikā, tev tikai jāiemācās tās sadzirdēt – esi uzmanīga klausītāja!
 
Iejūties apdāvināmā ādā. Ja tuvinieku neesi satikusi jau ilgāku laiku un pēdējā laikā neesat pārmijuši vairāk kā pāris vārdus, mēģini iejusties viņa ādā – ko vēlētos tu, ja būtu šī cilvēka vietā? Tas ir ievērojami sarežģītāk, nekā atcerēties pieminētās vēlmes, taču arī šādi vari atrast īsto dāvanu.

Svarīgi atcerēties, ka dāvanas nevajag izvēlēties pēc principa „par ko priecātos es”, jo galvenais taču ir tas, lai dāvana radītu prieku apdāvināmajam.

Ierosmei vari internetā izpildīt testu, kas pēc cilvēka personības palīdz izvēlēties viņam piemērotākās dāvanas – tev jāatbild uz vairākiem vienkāršiem jautājumiem (vecums, dzimums, ģimenes/karjeras cilvēks u.tml.) par apdāvināmo cilvēku. Testa beigās iegūsi iespējamo dāvanu sarakstu, kas varētu iepriecināt cilvēku ar šādu personību. Turklāt tas nebūt nenozīmē, ka tev jāpērk tieši šīs lietas – izmanto sarakstu kā iedvesmas avotu!

Tests pieejams ŠEIT

Universālas, bet sirsnīgas dāvanas – pašas rokām vai Ziemassvētku tirdziņos. Ja nezini, ko dāvināt, labāk dāvināt praktiskas lietas. Tad vismaz būsi droša, ka tava dāvana nekrās putekļus plaukta dziļākajā stūrī.

Taču nē, šai gadījumā runa nav par dāvanu kartēm. Dāvanu kartei Ziemassvētku sarakstā vajadzētu būt pašā lejasdaļā – galējiem izmisuma gadījumiem, ja nav ne laika, ne ideju. Ziemassvētku dāvanai jābūt personiskai, tai jāparāda rūpes un tas, ka esi ieguldījusi savu laiku un izdomu. Diemžēl dāvanu karte, lai arī cik praktiska tā nebūtu, šīs funkcijas nepilda, un dāvanu kartes labāk atstāt attālāku cilvēku apdāvināšanai.  

Ja nevari izdomāt, ko dāvināt tuviniekiem, vari iegādāties ziepju masu un formiņās (derēs pat kūkām paredzētās) pagatavot smaržīgas ziepes, klāt liekot, piemēram, kafijas pupiņas vai apelsīnu šķēlītes – vienkārša un praktiska, tomēr jauka un no sirds nākusi dāvana, kas neprasa ne daudz laika, ne īpašas prasmes. Ja esi laba kulināre, pagatavo un skaisti iesaiņo konfektes. Iespējas ir plašas, atliek tikai meklēt sev piemērotāko.

Ja nevēlies dāvanas gatavot pašas rokām, apmeklē mākslinieku un amatnieku Ziemassvētku tirdziņus. Tur atrodamās preces būs daudz sirsnīgākas, nekā veikalos nopērkamās, turklāt ar lielu pievienoto vērtību – katrs darbiņš ir unikāls mākslas darbs, kas turklāt tapis tepat Latvijā.

Ziemassvētku tirdziņi darbojas, piemēram, Kalnciema kvartālā, Doma laukumā, Daugavas sporta centrā, Mākslas akadēmijā, vairākos Rīgas lielveikalos u.c. Ja nedzīvo Rīgā, painteresējies – noteikti arī tavā tuvumā mīt radoši cilvēki, kas ap svētku laiku pārdod savus darinājumus.

 
 
 
Nav komentāru

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.