Klāt 6. maijs – diena bez diētas!

Šī diena ir klāt 🙂 Šodien ir tava brīvdiena no diētas un kaloriju skaitīšanas, un šodien novērtēsim to, cik augstu esam vērtējamas visdažādākajos veidolos. Lasi vairāk un uzzini, kā Diena bez diētas radusies un kā to vislabāk nosvinēt!

Starptautiskā diena bez diētas simbolizē cīņu pret ēšanas traucējumiem, kārno ķermeņu kultu un pārliekajām bailēm no taukiem.

Īsumā par dienu bez diētas.
Kopš 1992. gada Amerikā, Austrālijā un Jaunzēlandē šo dienu svin gan veselības aprūpes profesionāļi un cilvēktiesību aizstāvji, gan, protams, pašas sievietes, kuras šo dienu vēlas nosvinēt pa īstam. 6. maijā tiek rīkoti arī atceres pasākumi cilvēkiem, kuri kļuvuši par ēšanas traucējumu upuriem – piemēram, kuņģa samazināšanas operāciju dēļ Austrālijā gada laikā mirst vidēji 8000 cilvēku, lielākoties veselu jaunu sieviešu.

Dienas bez diētas pirmsākumi meklējami Amerikā. Dienas bez diētas atklājēja, Marija Evansa Janga (Mary Evans Young) pati savulaik slimojusi ar anoreksiju. Viņa stāsta: “Es uzsāku popularizēt dienu bez diētas divu iemeslu dēļ – pirmkārt, kādā televīzijas programmā redzēju raidījumu, kur stāstīja par divām sievietēm, kuras tika veikušas kuņģa samazināšanas operāciju. Un otrkārt, kāda piecpadsmitgadīga meitene izdarīja pašnāvību, jo nespēja samierināties ar to, ka ir resna (jāpiebilst, ka viņai bija 12. (pēc ASV izmēru skalas) jeb pēc Eiropas skalas – 36. apģērba izmērs. Es nolēmu cīnīties pret šo ārprātu.”

Dienā bez diētas cilvēki tiek aicināti pieturēties pie dažiem solījumiem:
•    Vienu dienu man nebūs diētas – 6. maijā, starptautiskajā dienā bez diētas.
•    Tā vietā, lai censtos pārveidot savu ķermeni pēc kādiem standartiem, es pieņemšu sevi tādu, kāda esmu.
•    Es paēdīšu, ja jutīšos izsalkusi.
•    Es nejutīšu kaunu vai vainas apziņu par savu apģērba izmēru vai apetīti.
•    Es novērtēšu, vai diēta ir uzlabojusi manu veselības stāvokli vai nē.
•    Izdarīšu vismaz vienu lietu, kuru biju nosolījusies izdarīt, kad būšu zaudējusi svaru.

Būtu taču neinteresanti, ja visas mēs būtu perfektās, ideālās proporcijās un visticamāk, kas vienai šķiet defekts, otrai būs sasniedzams mērķis. Un visbeidzot – lapas jau saplaukušas. Daudz lielāku efektu tavā izskatā šodien un arī citas dienas sniegs priecīgāks lūpukrāsas tonis, gaišais pavasara mētelītis un pats, pats galvenais – tavs smaids un labais garastāvoklis!

P.S. Šodien dienu bez diētas svinam kopā ar konfektēm Gotiņa – ja šodien apmeklēsi kādu no Forum Cinemas filmām, pie kasēm varēsi sacienāties ar gotiņkončām, cik vien sirds kāro! 🙂

6 komentāru
  1. Es tieši šodien ejot uz darbu nolēmu piebremzēt ar ēšanu, lai dabūtu atpakaļ savu smuko vidukli 😀 😀 😀 – forša sakritība ne?

  2. Raktu izlasīju tikai tagad un P.S. daļu arī – paaaaldies, Gotiņas bij tieši laikā, kad izbadējušās pēc darba ar draudzeni ieskrējām Forumā, jāsaka, ka tas bija patiesi patīkams un salds pārsteigums no espati 🙂

  3. bet pasaulee taccu vairaak ir to aptaukojussos cilveeku un visur jau tieshi raksta ka vajag ietureet veseliigu dziivesveidu bez saldumiem utt bet te otradak,stasta to ka ir daudz kaarnu daamu!Neizprotami….Es dienu pavadiiju darbaaa un našķoties prāts nenesaas ne vakar ne ikdienaa vispaar!Bet ja buutu vienu dienu atrak zinajusi ka forum cinemaa cienaa ar gotinjam,tad pirms darba gan buutu iegaajusi pacienaaties!Jo mums daudzaam smadzenees ir jau ieprogrammeets ka saldumus nepeerkam bet ja kaads pacienaa-tad gan neatsakamies!

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.