KĀZAS ZIEMĀ – JĀ vai NĒ?

Vai tad ziemā kāds rīko kāzas?! Kā tad ar sniegu un salu? Kā ar kleitu bez piedurknēm – vai tiešām būs jātuntuļojas? Šoreiz stāstām, kādas ir ziemas kāzu pozitīvās puses, un par ko jāpadomā vairāk, lai nebūtu nepatīkamu pārsteigumu! 

KĀZAS ZIEMĀ – PLUSI 
Oriģinalitāte. Ziemas kāzas noteikti vairāk piestāvēs radošam pārim – tādam, kas neiebilstu bildēties kupenās, pikoties, un pie glaunās kleitas vai uzvalka kājās aut smieklīgus ziemas zābakus, jo galvenais ir jautrība un svētku sajūta, nevis tradīcijas. Varbūt ir vērts pārsteigt pašiem sevi un apprecēties jau šoziem? Viesi tavus svētkus noteikti atcerēsies, ja izvēlēsies gada aukstāko laiku un precēsies klusā baznīcā ap Ziemassvētku laiku, nevis ja būsi kārtējā, kas jūlijā brien rudzu laukā un fotografējas pie jūras.

Dažas lētākas pozīcijas.
Kāzas, pat ja tiek svinētas tikai tuvāko lokā, nav lēts prieks, un nudien ir tieši tas gadījums, kad nemaz nevajag taupīt! Tomēr nav vērts arī pārmaksāt, un tieši ziemā daudz ko no nepieciešamā var dabūt lētāk, piemēram, viesu namu, ja vien neplāno ceremoniju tieši Vecgada vakarā, lai gan var arī tā – vai ne?

Bildes.
Ir jāatrod ārkārtīgi radošs fotogrāfs, ja vēlies iegūt oriģinālas bildes, precoties vasarā. Ziemā jau pati vide nosaka, ka bildes būs neaizmirstamas. Nu iedomājies – balta līgaviņa pikojas ar savu jauno vīriņu, abiem rokās mammas adīti dūraiņi, vaigi sārti, deguns nosalis, bet sirsniņā tik silti…!

Izklaides.
Visa kāzu industrija lielākoties orientēta uz šo svētku rīkošanu vasarā, un tieši tāpēc visi jau no galvas zina tradicionālās izklaides un pārbaudījumus pie vārtiem. Arī šajā ziņā ziema ļauj būt citādam. Kā viena no kāzu atrakcijām var būt piparkūku cepšana – gan tikai jaunajam pārim, gan visiem viesiem (katru gardumu dekorējot ar novēlējumu jaunajam pārim). Pie kādiem no vārtiem jaunais pāris var velt sniegavīru – meitiņu vai puisīti – atkarībā no tā, kāda dzimuma bērniņu vēlētos pirmo. Tāpat visi kopā var doties slidot. Kāzu kleitā tas noteikti nebūs dikti ērti, tomēr cik romantiski!

Kāzu tematika.
Pēdējā laikā ļoti aktuāli kļuvis veidot kāzas ar noteiktu tematiku. Arī šajā jomā ziemā vari lieliski izpausties – Ziemassvētku kāzas, kurās auto rotāt ar skujām un eglīšu rotājumiem, Sudraba kāzas, uz kurām viesiem jāierodas ar kādu sudraba aksesuāru, Sveču kāzas, kurās galvenais dekorēšanas elements ir svecītes, Rūķīšu kāzas, kurās gan jaunais pāris, gan viesi tērpjas baltā ar sarkanu un liek galvā rūķu cepures un līgavas tēvs vedējtēvs pēc svinīgas daļas pārģērbjas par Ziemassvētku vecīti (derēs ļoti oriģinālam pārim), Piparkūku kāzas vai Sniegpārslu kāzas, Mandarīnu kāzas, Adījumu kāzas un vēl un vēl. Fantāzijai nav robežu!

Valentīna diena.
Jā, ziema neaprobežojas ar ziemas saulgriežiem vien – arī Valentīna diena ir ziemā! Šajā dienā svinētai laulības reģistrācijai noteikti jābūt romantiskai, turklāt tas palīdzēs arī aizmāršīgākam jaunajam vīram atcerēties kāzu dienas datumu. Un nav obligāti viss jārotā ar banālajām sirsniņām, romantika ir daudz, daudz vairāk, nekā tikai papīra vai plastmasas sirdis…

KĀZAS ZIEMĀ – MĪNUSI 

Laika apstākļi.
Lūk, šis ir aspekts, kuru, lai kā gribētu, mēs nevaram ietekmēt. Protams, tu vēlēsies, lai tavā īpašajā dienā viss būtu perfekti un nebūtu jāuztraucas ne par ko (tā nenotiek!), tāpēc labāk iepriekš padomā, vai nebūsi ļoti sarūgtināta, ja kāzu dienā tomēr neuzsnigs sniegs, bet apkārt būs pelēks un atkusnis… Vai esi gatava ar to riskēt?

Apģērbs.
Pat tad, ja ārā nebūs -30 grādi, noteikti būs vēsāks, nekā jūlijā vai pat maijā, tāpēc sagatavojies laikus – padomā gan par kažociņu, gan zābakiem (un pārvelkamajām kurpēm ceremonijai!) un varbūt pat cimdiņiem, ja kādas no aktivitātēm plānotas ārpus telpām. Padomā, vai tev būs ērti izvēlētajā tērpā! Ja brauksiet pa visiem septiņiem tiltiem, tad ierastā šampanieša vietā labi var noderēt termosā liets karstvīns. Ielūgumos atgādini arī viesiem ģērbties silti!

Transports.
Katram skaidrs, ka kabrioleta īre nebūs piemērotākā izvēle ziemas kāzām, bet padomā arī par to, ka kupenas var būt tik lielas, ka mašīna iestieg, īpaši, ja plānots braukt pa lauku ceļiem. Vislabāk būtu izvēlēties auto ar apsildāmiem sēdekļiem un labu siltumizolāciju, kā arī atgādināt šoferim, ka pa apledojušiem ceļiem jābrauc uzmanīgāk nekā ikdienā. 

Vīrusi.
Gada aukstais periods ir tieši tas laiks, kad uzgavilē, un kaujas gājienā dodas dažādi vīrusi un epidēmijas. Ja nevēlies kāzu rītā attapties ar iesnām un augstu temperatūru, sagatavojies laikus – dzer vitamīnus un nestaigā apkārt nepiemēroti apģērbta. Tas pats attiecas uz tavu topošo vīru – atgādini, lai viņš pēc treniņa neiet ārā ar slapjiem matiem, pat ja jāmēro ceļš tikai līdz auto!

Lielie izdevumi.
Mūsdienu Ziemassvētki ir tik komercializēti, ka prasa milzu izdevumus, tāpēc jau iepriekš rēķinies, ka šajā mēnesī tavi ikdienas izdevumi jau tāpat būs lielāki nekā parasti (arī apkures rēķinu dēļ!).

Dažas dārgākas pozīcijas.
Tāpat ziemā palielinās ziedu cenas (daudzus ziedus būs grūtāk dabūt!), arī uz galda liekamo dārzeņu cenas, ja nav sezona. Ja plāno precēties tieši ap Ziemassvētkiem vai Jauno gadu, laikus rezervē svinību vietu, un seko līdzi, lai cena nebūtu lielāka tikai tāpēc vien, ka šis ir ražīgs laiks viesu māju biznesā.

PIEREDZE

Māris (32)
: „Pirms dažiem gadiem biju ziemas kāzās kā viesis. Tas bija fantastiski! Mani draugi precējās līdz ceļiem sniegotā janvārī. Tāpat bija tilti un vārti, viss kā pienākas, bet ne nosalām, nekā! Jaunais pāris ugunskura atspīdumā un vedējtēva spēlētās ģitāras pavadījām uz ledus ar slidām kājās izdejoja savu pirmo valsi. Blakus apsnidzis mežs, viss balts, un viņi slido ezera vidū… Neko tik aizkustinošu un skaistu reti gadās piedzīvot!”
 
11 komentārs
 1. Ļoti labs raksts ar daudzām ierosmēm un idejām tieši kāzām ziemā.
  Mēs kāzas svinējām februārī – sniegs pāri ceļiem, sals koda netikai degunā, bet aukstumu nejutām – prieks, satraukums un mīlestība pārņēma mūsu prātu un miesu.
  Kā saka, nav nepiemēroti laika apstākļi ir tikai nepiemērots apģērbs, bet es teiktu – nepiemērota attieksme 🙂 Kāzas vienmēr būs skaistas neatkarīgi no gadalaika. Nebaidieties no ziemas – jums tikai labi jāsagatavojās.
  Mēs par kāzu auto izvēlējāmies “čaiku” – ērta, silta un pat stilīga.
  Sagribējās sarīkot kādu tematisko pasākumu, žēl, ka tās šoreiz nebūs kāzas 😉 , bet var taču svinēt arī kārtējo kāzu dienu, piemēram, kopdzīves piecu gadu piecu mēnešu piekto dienu 🙂

 2. Mēs tikko nosvinējām kāzas…un lai kā sākumā daudzi skeptiski skatījās uz izvēlēto gadalaiku, beigās viss bija ĻOTI mīlīgi, sirsnīgi un izdevās kā plānots. Es tagad pilnīgi noteikti esmu pārliecinājusies par to, ka viss atkarīgs no attieksmes. Mums izdevās radīt pareizo auru un visi bija sajūsmā.

 3. Nu ja ārā ir tāda ziema kā šobrīd, tad viss noteikti iznāk gluži kā pasakā – būtu visu mūžu ko atcerēties !!!

 4. Es precējos lagrā pavasarī. Un teikšu, ka labāk ir precēties vasaras beigās, rudens sākumā. Iznāk košāk un lētāk.

 5. Ziemā precas tie trakie, kam tās kastās sirdis – nejūt ne salu, ne sniegu, ne vēju. Tie ir tie laimīgie, pie kuriem piederu arī es.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.