Kas vīriešus visvairāk KAITINA sievietēs – stāsta VIŅI

Protams – ne vienmēr savos mīļotajos veramies maiguma pilnu acu skatienu, un protams, ne vienmēr arī pašas esam tik jaukas un nevainojamas, lai vīrieši 24 stundas diennaktī par mums sajūsminātos. Lai gan esam tik dažādas, tomēr mēs, espati.lv, vēlējāmies noskaidrot, kas ir tās sieviešu īpašības, kas mums ir kopīgas un visvairāk kaitina vīriešus.

Ar savu jautājumu “Kas tevi visvairāk kaitina sievietēs?” vērsos pie vīriešiem vecumā no 25 – 48 gadiem, ar visdažādākajiem amatiem un pieredzi attiecībās. Jāatzīst, rezultātu apkopošana bija gana amizanta, jo daudziem vīriešiem šis jautājums bija kā sitiens pa vārīgo vietu – nebiju gaidījusi, ka saņemšu tik plašas un izvērstas atbildes. 

Nosacītā topa augšgalā ir divas īpašības – neizlēmība un pārlieku lielas ekspektācijas no vīriešiem.

TOPA AUGŠGALĀ – NEIZLĒMĪBA
Vairāki vīrieši cepas par to, ka sieviete parasti nezina, ko viņa grib un ko viņai vajag. Īpaši kaitinoši tas ir apstākļos, kad ir jāsteidzas un nav laika – ja vēl neizlēmību papildina bremzēšana un spītēšanās tajos mirkļos, kad tas vismazāk ir vajadzīgs, vīrieši ir gatavi uzsprāgt. “Mana sieva var izlemt kaut ko trīs stundu laikā… Bieži ir grūti saplānot, kaut ko sarunāt vai kopā laicīgi izkustēties no mājām”, stāsta Māris.

“Man liekas, ka sievietes vispār nezina, ko grib, un viņām vajag, lai kāds to vienmēr pasaka priekšā. Ko vilkt mugurā, pasaka katalogi, kā uzvesties seksā, pasaka žurnāli, kur braukt atpūsties, pasaka reklāmas…"

Neizlēmība var kaitināt arī gadījumos, kad sieviete pārāk bieži ietekmējas no tā, ko viņai iesaka draudzenes. “Manuprāt, pati esi liels cilvēks un pati vari izdomāt, kas ir pareizi un kas nē, nevis jautāt draudzenēm – vai tas ir normāli, ja mans draugs dara to vai šito…”, nesapratnē ir Lauris.

Kad neizlēmība var būt pluss? Izrādās, ne visiem šis, tā sauktais, sievietes vājums šķiet kaitinošs. Kā izsakās Edijs: “Dzīvē esmu saticis uz trim pirkstiem skaitāmas sievietes, kuras skaidri zina, ko grib un kurām ir plāns, kā to iegūt – turklāt šādas sievietes gandrīz nekad nav iekārojamas. Līdz ar to – no neizlēmīgām dūdām džekam neaizbēgt, secina Edijs.

MĒS PĀRĀK DAUDZ GAIDAM NO VIŅIEM
Neapšaubāmi, kura no mums gan nav gribējusi satikt savu Lielisko, savu Princi baltā zirgā, savu īsto un Vienīgo.  Bet… "Sievietēm ir priekšstats, ka kopdzīve ir viena romantika, kuru sagādāt var tikai džeks, un ka sieviete var tikai sēdēt kā princese un gaidīt romantiskos mirkļus, pārmesdama džekam, ka viņš nesagādā romantiku", dusmojas Egils.

Tātad, dāmas – nav taču viss jāatstāj vīrieša rokās un jāgaida, kad viņš nolasās no lūpām vai smadzenēm mūsu sīkākās vēlmītes, sapratīs, kā rīkoties, to redzot, tā teikt, pēc acīm, un nepaguris lutinās no rīta līdz vakaram. Arī vīrietis ir cilvēks. Un viņš dievinās, ja tu seksā iesaistīsies ar lielāku izdomu un neuzskatīsi, ka viss jāprot un jāzina vīrietim. Ja vēlies, lai viņš dara tieši tā, kā tu vēlies, tad pasaki vai vismaz norādi virzienu, jo kā saka Agris – dāmas, ir taču arī mute, ar kuru var arī nedaudz runāt seksa laikā!

Saistībā ar pārāk lielām gaidām, ka vīrietis visu izdarīs tavā vietā, minams arī kategorisks maksimālisms – kad vajag vai nu uzreiz un visu, vai neko un nekad. “Īpašs komplekts ir tad, ja to pavada nežēlīgas apvainošanās tēlošana – tad tiešām var uzsprāgt”, saka Jānis.

Kad prasības pēc vīrieša atbildības var būt pluss? Daudzus kaitina sievietes, kuras ir feministes vai tādas, kuras vīrietim neļauj likt viņai justies kā sievietei. Mikus stāsta, kāpēc: “Jo bieži vien manāma dīvaina sieviešu uztvere par sieviešu emancipāciju un līdztiesību sabiedrībā. Taču ar tiesībām nāk arī pienākumi – sak, vīrietis var gatavot un tīrīt māju, tad uzsauc viņam arī aliņu, nevis, kad izdevīgi, tad kladzini par sieviešu tiesībām, bet tūlīt pat aizmirsti tās, kolīdz tas nav izdevīgi.”

MĀKA SAREŽĢĪT PAVISAM VIENKĀRŠAS LIETAS
Jau ir pierādīts fakts, ka sievietes lietām pieiet vairāk emocionāli, nevis konstruktīvi un racionāli. Un pārlieku liela emocionalitāte vīriešus dzen šausmās, īpaši brīžos, kad problēmas tiek meklētas arī tad, kad viss jau šķietami ir atrisināts. Vēl grūtāku lietu padara fakts, ja sieviete nerunā skaidru valodu, bet riņķī apkārt un caur puķēm.  Bieži vien pārlieku jūtīga uztvere noved pie ķīviņiem, piemēram, ja vīrietis vēlējies sievietei ko pamācīt, bet viņa šo vēlmi uztvērusi kā noniecinājumu. “Ja kaut kas nesanāk, piemēram, mācīties braukt ar auto, un, kad tiek izteikti stingrākā tonī mājieni, kas jādara, tad dāmai asaras un top scēna… Nu Ok, varbūt pats vainīgs, ka apmācāmajai sievietei, braucot nost no ceļa kliedzu kā dulls, jo ne tikai viņai ir bail… “, stāsta Egils.

Kad prasības pēc sarežģīšanas var būt pluss
? Nav zināms… Nevienā no vīriešu atbildēm šāds pavērsiens netika apskatīts.

LIEKULĪBA
Par liekulību domājot, iekļāvu vīriešu atbildes arī par viedokļu un būtības neatbilstību dažādos laika periodos – kāda puiša vārdiem sakot “demo versijas neatbilstība patiesajai būtībai”, piemēram, attiecību sākumposmā tu esi ar viņu kopā visdažādākajās ballītēs, esi gatava dažādiem piedzīvojumiem, seksā izmēģiniet teju visu, bet te pēc kāda laiciņa tas viss tev šķiet apnicis un kaitinošs – pat līdz tādam līmenim, ka vīrietim jāsāk pārmest par to, ka viņš aizvien turpina darīt tās lietas, kuras jūs darījāt abi kopā attiecību sākumposmā. Kur paliki sākotnējā tu?

Vīriešus aizvaino pārlieku lielā koncentrēšanās uz viņu ieņemamo amatu un finansiālo stāvokli – ļoti bieži šī vēlme nāk komplektā ar nevēlēšanos pašai strādāt un sasniegt savus personīgos karjeras un labklājības mērķus.

Un galu galā – kura no mums gan nav saviem vīriešiem sūdzējušās, ka ir resnas, nesmukas, slikti no rītiem izskatās vai vēl kaut kas nav tā. “Saprotams, ka ir patīkami saņemt no vīrieša komplimentus, ka tā tomēr nav, bet to taču es pats varu izdomāt un pateikt!”, saka Gatis.

“Mūsu dārgās sievietes lieliski spēj lielu daļu notikušu lietu, kas, iespējams, vīriešus iedzītu stūrī vai liktu saprast savu vainu, vērst sev par labu un apgriezt otrādāk” “Lai kas arī notiktu, sieviete ar tekstiem un izlikšanos, uzskatot sevi par nevainīgu, un spējot to iegalvot arī citiem”, – Lūk, arī tāds viltības atmaskojums.

Kad liekulība var būt pluss
? Tikai retos un ļoti viltīgi izplānotos gadījumos. Kad tikai mazlietiņ jāizliekas par vārgu un bezpalīdzīgu princesīti, lai viņš sajustos kā varonis.

HUMORA IZJŪTAS TRŪKUMS
Šad tad viņiem ir vienkārši nepieciešams parunāt jēlības un būt dabiskiem, teiksim tā. Un šajos brīžos viņiem negribas tikt nolamātiem vai redzēt dāmas saraukto degunu un dusmīgo skatienu.

“Humora izjūtai ir jābūt noteikti, jo, pirmkārt, smaids un smiekli nozīmē, kas es esmu gaidīts, ka ar mani ir interesanti un labi”, stāsta Krists. īgnums un humora izjūtas trūkums spēj nokaut visu… Tomēr ar humora izjūtu gan ir viens klupšanas akmens – ir vīrieši, kuri uzskata, ka pārāk liela smiešanās un smaidīšana liecina par sievietes vieglprātību, stulbumu un nenopietnību. Joks tāds, ka dažkārt kādam no viņiem ir arī taisnība.

PĀRLIEKU LIELA (UN BIEŽI NEPAMATOTA) GREIZSIRDĪBA
Daudzi vīrieši nesaprot, kāpēc sievietes ir tik aizdomīgas pret e-pastiem, greizsirdīgas uz viņa draugiem vai hobijiem. Andris stāsta: “Sievietes, kuras kādu laiciņu padzīvo ar vīrieti, kļūst greizsirdīgas uz katru vīrieša kustību. Mīļās sievietes, ja vēlieties noturēt vīrieti, tad nevis aiz šlipses centieties viņu pavilkt zem tupeles, bet gan esiet pašas tik pievilcīgas, interesantas un uzticamas, lai vīrietim nerastos i doma par izklaižu meklēšanu ārpus mājām.”

“Neliela greizsirdība, kas ir koķeta un saprotama, ir patīkama, taču trauku plēšana un ārdīšanās vienas īsziņas vai telefona zvana dēļ ir stulba!”

Šīs bija atbildes, kuras viņi minēja visbiežāk. Sarakstiņš, protams, vēl turpinās, taču to apskatīsim tikai virspusēji. Un tātad, topā ir vēl šādas īpašības:
–   cacīgums, piemēram, spītīgi mēģinājumi pārvietoties ar augstiem papēžiem pa Vecrīgu vai vienkārši snīpis mākoņos;
–    personības trūkums, piemēram, nevēlēšanās mācīties vai mērķu trūkums;
–    nemācēšana klausīties;
–    nevīžība pret sevi – vīrieši to nekādi nesaprot.

Un visbeidzot, kāds kundziņš atzīst, ka viņu kaitina fakts, ka siltās vasaras dienās dāmas zem topiņa nēsā krūšturi…

Jāsaka, sarakstiņš izdevies iespaidīgs. Un varbūt, pirms uzvilkties, ir vērts padomāt, ko no šī visa mēs varam izmantot sev par labu?

19 komentārs
 1. ehh taisniiba vien ir..bet te vareetu papildinat rakstu par to kas sievietem viirieshos kaitina-tracina!

 2. nu par to romantiku man gan ir radusies cita pieredze, kad ir taa,ka sieviete visu laiku censhas uz kopiigiem sveetkiem kaut ko iipashu izdariit, bet viirietim truukst izdomas un vinjsh nesaprot, kapeec vispaar kaut ko vajag. Bet taa ir tikai mana pieredze.noteikti ir arii citaadi viirieshi..;)

 3. Tieši tā, katram jau savs. man atkal kā adata iedūrās tā smiešanās, tas humors – jāļauj taču vīrietim arī dažreiz tā teikt palaist muti un būt neķītram. Viss jau forši, tikai man apkārt bieži gadījušies vīrieši, kas visu laiku ir tādi, citādāk sarunāties nemaz neprot. Un kaut kādā brīdī tev tas vairs nav smieklīgi. paliek jau jēli. Un es vairs neesmu skolniece, kas ģībst no katra d un p un b. Drīzāk novēršos nevis ceļu traci.

 4. visam piekrītu. BET! vai vīriešiem tomēr nevajadzētu saprast to, ka es taču esmu sieviete, savādāka nekā džeki garažās vai sporta zālē, vai kolēģi būvlaukumā?… manuprāt vīriešu problēma šajos tekstos lielākā ir tā, ka viņi sagaida ka sieva būs tāda pati kā vīrietis…. ja viņš aizdomātos par to ko tad viņs īsti sagaida no sievietes viņa neizpratne saplaktu vismaz par 80%… man patika ka dažs džeks jau to sapratis – sievietes kas paliek kā vīrieši vairs neizriasa viņos iekāri, nu re!

 5. Nu piedod kundziņ… krūšturis sievietei vienkārši ir ELEMENTĀRI vajadzīgs. Vienalga, ziemā vai vasarā. Ja nu Tu vispār nesaproti anatomiju – sorry.

 6. ar nepacietiibu gaidu rezumee par to, kas sievieteem kaitina viirieshos. Bet kopumaa diezgan reaals iipashiibu apkopojums. Te daudz ko vareetu attiecinaat arii uz vechiem (taa pati greizsirdiiba, neizleemiiba utt.). Bet taadi nu tie cilveecinji mees esam 🙂

 7. Njā, pāris īpašības piemīta arī man – neprotu klausīties, dramatizēju un sagrozu faktus pa savam, bet reizēm jau noder.. 😀

 8. par greizsirdību (krāpšanu, šķiršanos): “Kā dēļ sievietes ir gatavas sagraut ģimeni? Seksa dēļ! Dzīvnieciskums augstāk par visu: augstāk par ģimeni, augstāk par bijušo tuvību. Augstāk par visu, kas bijis dārgs! Seksa dēļ tiek pārsvītrots viss! Seksa dēļ viss tiek upurēts!
  Dzīvnieciskuma triumfs – viņš kniebjas ar citu, un es viņam nepiedošu! Viņš viņai iespraudis! Viņš mani nodevis! Visam beigas!
  Nav nekādas nodevības. Tas viss ir muļķības! Viņš mīl sievu un grib dzīvot ar viņu. Jau 14 gadus kopā! Un viņi ir tik tuvi, ka bieži vien saprot viens otru no pusvārda!
  Bet Lina… Kas viņam ir Lina? Tikai vēl viena sieviete – kārdinoša, uzbudinoša, bet sveša. Apburoša mātīte, kas pievelk tēviņu. Tas ir instinkts. Tikai sekss.”

 9. Laikam jau nekad nebūs gana runāts par augstāk komentārā minēto “tikai sekss”. Kādam sekss ir labākais, brīnišķīģākais, augstākais, ko attiecības var sniegt (parasti sievietēm), kādam tas ir “tikai” sekss. Nu nevar sieviete, kam sekss liekas kaut kas brīnišķīgs un mīlestību apliecinošs mierīgi aptvert, ka otrs ar mieru to darīt ar citām! Laimīgi tie, kas var atrast otro pusīti ar tādu pašu vērtību sistēmu, un tad nav nekādu nepatīkamu pārsteigumu. Bet vai reāli vīriešu vidū pastāv otrās pusītes ar sievietēm līdzīgu vērtību sistēmu? Vai tas ir tikai audzināšanas, kultūras un savaldības jautājums? Par to varētu lasīt vēl un vēl.

 10. p.s. Tik ļoti ietekmēja “Vakar lasīju” komentārs, ka vēl piebildīšu: un kā dēļ vīrieši gatavi to visu sagraut? Tikai seksa dēļ? Dzīvnieciskums, instinkts augstāk par visu? Tā dēļ viss tiek upurēts? Nezinu iepriekšminētā citāta avotu, tomēr citas dāmas, šķiet, piekritīs, ka teiktais ir gana provokatīvs un pat absurds.

 11. jau liekas, ka te dažs labs ir sajaucis laulības pastāvēšanas pamatus. Sievu neapņem TIKAI tādēļ, lai viņa vīru atbalstītu, saprastu, rūpētos, audzinātu mazos un uzturētu mājas jauko noskaņu. Jā, piekrītu, arī tāpēc. Bet “vakar lasītāj”, SIEVA ir tā, ko Tev būs iekārot, mazais muļķīt. Tie, kas to neizprot, lūdzu lūdzu lūdzu NEPRECIETIES!

 12. vainīga.. pie dažiem punktiem ļoti vainīga.. bet tādas jau mēs esam, nebūtu mums tadu kapriizhu, butu citas.. 😉

 13. Visas jau nevar baazt viena maisaa…. Shadu pashu raxtu varetu uztaisit par viriesiem.Piedosanu,bet musdienas reti kurais grib kko nopietnu. Ir teiciens-Ja velas mekle iespejas,ja ne-iemeslus.Un musdienas mekle tik iemeslus,bet tas ko meklejam otra ir jaattista musos pasos.Protams,ka ari jus-viriesi,neesat vienadi,bet tik daudz prasat,bet cik daudz dodat savam otram cilvekam?Cik diena apskaujat,pasakat cik daudz Tu man nozime? Pa so temu varetu diskutet bezgaligi.

 14. ..viena no problēmām, kas tika skarta tikai nedaudz: vai mūsdienu sievietes ir pietiekami sievišķīgas un vīrieši- vīrišķīgi. Dažreiz gadās satikt vīriešus, kas pat skrūvīti īsti nemāk ieskrūvēt, kur nu vēl loģiski domāt. Savukārt sievietes šo vājo vīriešu priekšā ir spiestas darīt vīriešu darbus, domāt viņu vietā un tad vēl to pagriezt tā, ka to izdomājis vīrietis. Un pēdējā laikā arvien vairāk novēroju, ka mūsu “stiprais”dzimums ir vājāks par sievietēm, vismaz emocionālā ziņā (ko veiksmīgi slēpj aiz raupjuma maskas). Varbūt tas ir tikai mans subjektīvais viedoklis, kas ar laiku var mainīties!!!

 15. Ļoti ietekmēja sarakte starp ” vakar lasīju” un “Mlle” , ,vairāk jau interpretētais teksts no ” vakar lasīju`’, ja godīgi līd zsmiekliem!
  Domāju, ka atrastos tikai 2% no vīriešiem , kuri piekristu šim apgalvojumam un tekstam, ja to apgrieztu otrādi, respektīvi sieviete savam Mīļotajam stāstot par to kā viņai ” nejauši” paslīdēja kāja teiktu: ” neuztraucies mans dāqrgais, tas tak bija tikai sekss, tikai instinktīvs impulss, kurš manu ķermeni pārņēma kā mežonīgam zvēram un es nekādi… nespēju tam pretoties , Bet Mīļais viss ir kārtībā viss ir Labi, es Tevi Mīlu un CIENU, esmu mīlējusi visus šos 14 gadus, mīlu un mīlēšu! ”
  … vai tik un tā vēl atradīsies kāds, kas šim murgam piekristu, vienalga no kuras puses grieztu?

  Un mīļie vīrieši vai tiešām jūs nesaparatīsiet, ka mēs tomēr vēlamies vienu un to pašu, jUs nepanesat nevīžīgas sievietes, un kā jums liekas, kas jūsos mums liekas kaitinoš ? … vai tik nav viens un tas pats !?
  tas pats ar greizsirdību un neizlēmību, personības trūkumu, nemācēšanu klausīties un nevīžīgumu… un vēl neskaitāmām īpašībām,
  Ta kā apslīpēsim savus sliktos ieradumus un nevēlamās “ipašības vien KOPĀ,
  UN CENTĪSIMIES SAPRAST UN IZPRAST VIENS OTRU, nevis kā allaž gauzties: ” viņa tāda un viņš šitāds :(”

 16. Pilnigi piekritu,visbiezak sievietes nezina ko grib,un tad sakas nesaprasanas un kaski.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.