Kas sievietes kaitina vīriešos?

Pirms kāda laika publicējām rakstu, kurā bija apkopoti espati.lv aptaujas rezultāti – kas vīriešus kaitina sievietēs. Pēc lasītāju atsauksmēm nolēmām veikt pretēju aptauju – kas sievietes kaitina vīriešos. Aptauja bija ļoti interesanta, jo tā vien šķita, ka dāmas jau sen gaidījušas brīdi, kad savu aizkaitinājumu varēs paust skaļi.
Aptaujā piedalījās dažādas sievietes vecumā no 23 līdz 38 gadiem. Arī attiecību statuss bija dažāds – ir draugs, precējušās, šķīrušās, īstā un vienīgā meklējumos. Bet, neskatoties uz atšķirīgajām dāmām, atbildēs daudz kas bija vienojošs. Taisnību sakot, atbildes apkopot nebija vienkārši, jo šis jautājums šķita ļoti sasāpējis, un katrai aptaujātajai nāca prātā vismaz divas trīs īpašības un rakstura iezīmes, kas kaitina mūsu mīļajos vīriešos.
Lai gan atbildes bija visdažādākās, vispopulārākās kaitinošās īpašības izrādījās sekojošas – vīrieša nevēlēšanās par sevi rūpēties, neizlēmība, solījumu nepildīšana un neieklausīšanās savā sievietē. Šīs četras iezīmes minēja  apmēram 75 % aptaujāto dāmu.

Rūpes par sevi
Ja agrāk sieviete bija daiļais dzimums, kas sevi kopa un pucēja, bet vīrietis bija ģimenes apgādātājs, kura izskats nebija galvenais, tad tagad šis tas ir mainījies. Sieviete sev blakus grib redzēt koptu un smaržīgu vīrieti, protams, neaizejot galējībās, jo arī pārlieku liela pucēšanās un narcisms var traucēt un tikt uzskatīts par trūkumu.
 Dace: „Vīrietim ir jāseko sev līdzi, it īpaši, ja viņš strādā fizisku darbu. Tas ir vienkārši nepieņemami, ja vīrietis atgriežas no darba un atliek dušu uz vēlāku laiku, jo ir noguris. Un ne tikai atliek dušu, bet arī grib lai viņu apčubina un apmīļo – netīru un ne pārāk labi smaržojošu. Tāds vīrietis ar laiku ne tikai kaitina, bet uzdzen pretīgumu.”
Varbūt, pret šo netikumu jācīnās atklāti, nevis jārunā caur puķēm?  Ja vīrietis labi nesmaržo, nav nomainījis apģērbu vai vienkārši izskatās nošļucis – norādi uz to. Iespējams, viņš mazliet sakautrēsies un negribēs vairs nonākt šāda veida situācijā.

Neizlēmība

Kā liecina aptauja, sievietes ļoti kaitina neizlēmīgi vīrieši, tādi, kas ir stumdāmi un grūstāmi,  tādi, kas nevienu lēmumu paši lāgā nevar pieņemt un ļoti viegli ietekmējas no draugiem. 
Kristīne: „Mani kaitina vīriešu neizlēmība un tāds kā vājums. Ir stulbi, ja sievietei vienmēr jāsper pirmais solis, jāmudina kaut kur doties vai jāaicina uz randiņu, vīrietim tomēr jāuzņemas iniciatīva un jābūt pietiekami pastāvīgam.”
Neizlēmību minēja diezgan daudzas sievietes. Bet šai sakarā nāk prātā iepriekšējā aptauja, kurā vīrieši apgalvoja, ka no viņiem gaida pārāk daudz, gaida, ka viņi rīkosies, bet pašas dāmas klusē un vēlmes neizsaka skaļi.

Solījumu nepildīšana

Tā vien šķiet, ka gandrīz katru aptaujāto dāmu kāds vīrietis dreiz ir pievīlis, un tas ļoti spilgti ir palicis atmiņā. Neatkarīgi no tā, vai tika pārkāpts solījums mīlēt mūžīgi mūžos vai solījums iznest miskasti, no aptaujas rezultātiem var spriest, ka stiprais dzimums nav spējīgs uz ilgtermiņa solījumiem.
Zane: „Kaitina vīrieši, kuri bārsta apkārt solījumus kā no pārpilnības raga, bet nespēj nevienu no tiem pildīt.”
Neieklausīšanās sievietē

Atceries pēdējo reizi, kad uzmeti lūpu un tev šķita – tevi nedzird un nesaprot vai vienkārši nevēlas dzirdēt un saprast? Tā droši vien ir gadījies katrai sievietei. Lieliskais vīrietis reizēm vienkārši nesaprot tik elementāras lietas kā asaras, viņaprāt,  sīkumu dēļ, nīgrumu pirmsmenstruālā sindroma laikā, pukstēšanu par kaitinošo paziņu vai mājienus, kas patiesībā izsaka aptuveni šādu vēlmi: „Mīļais, šogad dzimšanas dienā es kopā ar tevi gribu doties uz SPA, nevis saņemt kādu virtuves tehnikas piederumu vai bezpersonisku dāvanu karti.”
Aija: „Reizēm ir sajūta, ka runāju ar sienu. Es stāstu savu bēdu, bet šķiet, ka mani nedzird. Atzīstu, reizēm bēda ir sīka – piededzis ēdiens, kaitinošs kolēģis vai tamlīdzīgs nieks, tomēr es gribu pasūdzēties, es gribu lai mani pažēlo, bet vienīgais, ko saņemu pretī ir vārds, precīzāk zilbe – aha.
Zinu, ka reizēm runāju lieku, bet ir reizes, kad tiešām esmu nogurusi un saskumusi, kad gribu, lai mani uzklausa, lai pacieš manas asaras, nevis paziņo, ka es visu dramatizēju. ”

Izrādīšanās un narcisms

Tikpat ļoti, kā kaitina nesakoptība, dāmām pie sirds neiet arī pārāk liela tīksmināšanās par sevi un izrādīšanās. Iespējams, pie šīm īpašībām nedaudz vainīgas ir pašas sievietes, viņas vēlas smaržīgu, skaistu un sakoptu vīrieti, bet pašas nenorāda, kur ir robeža.  Šādu izpasmju iemesli gan var būt ļoti dažādi – māmiņa stāstīja, ka dēls ir visskaistākais, pārlieku liela aizraušanās ar modi, vēlme izskatīties jaunākam utt.
Laura: „Kas mani kaitina vīriešos? Tas noteikti ir pēdējo gadu laikā radies ultra stilīgo puisīšu stiliņš. Pirmkārt, tev kāds brīdis ir jāpadomā, vai tas ir vīrietis vai sieviete. Nu tātad, tam visam nāk līdzi – piespīlētās bikses, piespīlētie krekliņi ( paceļot rokas, vēders pliks), kādas ultra stilīgas brilles un modīga frizūra. Un kas var būt briesmīgāks par izraustītām un nedabīgi nokrāsotām uzacīm ( piem. Škutāns "Latvijas princese")
Nekad negribētu sev vīrieti, ar kuru būtu jācīnās par spoguļa izmantošanu..”

Cieņas trūkums pret sievietēm

Izrādās, ka džentlmeņi ir izmirstoša suga. Vīrieši, acīmredzot, ir aptvēruši savu skaitlisko mazākumu un iedomājas, ka var aizmirst par labajām manierēm. Protams, visus jau nevar mest pār vienu kārti, bet ir bariņš, kas ir nezina, ka sievietei jāpadod roka, jāatver durvis un jāpievalda mēli dāmas klātbūtnē, kad gribas pateikt ko asāku.
 Anete: „Mani kaitina tas, ka eksistē tādi vīrieši, kuriem viņu tēvi nav iemācījuši uzvesties – pašsaprotamu cieņu pret sievieti, jo līdz ar to nāk arī visas pārējās darbības un rīcības. Un pēdējā laikā lielākā problēma – vīriešu lielā "izlaidība".”

Par kaitinošajām īpašībām runājot

Augstāk minētās kaitinošās īpašības izsauca īpašu sieviešu degsmi. Bet bija vēl saujiņa īpašību, kas sievietēm šķita vīriešiem raksturīgas un neciešamas:
Slinkums. Reizēm vīriešiem šķiet, ka viņi paveikuši tik daudz, ka mājās nekas vairs nav jādara.
Tieksme kasīt/sakārtot savu vīrišķo lepnumu. Šādu rīcību varot novērot pat publiskā vietā.
Aizraušanās ar automašīnām. Iekāre vīrieša acīs, kad aizbrauc ekskluzīvs auto.., Eh, kaut uz savu sievieti tā biežāk skatītos.
Žargona lietošana. Sievietes taču arī grib saprast, par ko ir runa..
Bravūra. Sievietēm patīk pieklājība un maigums.
Atraugāšanās. Tas tiešām nav pieklājīgi.
Miegainība. Cik ātri gan vīrietis mēdz samiegoties, ja runa ir par sievietes nebūšanām.
Nevarība. No vīrieša gaida spēku un aizsardzību pret visām dzīves vētrām, bet ne vienmēr to var gūt.
Mūžīgā tieksme pēc gaļas ēdieniem.
Nosliece dāvināt tikai un vienīgi sarkanas rozes, visos dzīves gadījumos – skaisti, bet ar laiku tas kļūst nedaudz banāli.

Patiesībā, šo sarakstu varētu turpināt vēl un vēl, jo ne viena vien dāma, atbildējusi uz aptaujas jautājumu, iesaucās: „Es vēl atcerējos!” Ja jau vīrieši mūs tik ļoti mēdz kaitināt, kādēļ tik ļoti tiecamies būt kopā ar viņiem? Bet atcerēsimies, kas  šis ir tikai kaitinošo lietu saraksts. Visticamāk, saskaitot stiprā dzimuma plusus, svari nosvērtos uz citu pusi, un cerēsim, ka tā.

21 komentāri
 1. >bet ir bariņš, kas ir nezina, ka sievietei jāpadod roka, jāatver durvis un jāpievalda >mēli dāmas klātbūtnē
  Nav sieviešu, kas spētu to novērtēt – cik reizes esmu atvēris durvis, bet “dāmīte iesoļo ar augsti paceltu degunu” … Mātes nav bijušas spējīgas iemācīt (gan jau pašas tik pat neaudzinātas), ka arī durvju atvēršana ir uzmanības un cieņas izrādīšana un par jebkuru šadu gadījumu ir JĀPATEICAS, nevis aiziet garām it kā es būtu šveicars, vai arī noburkšķ paldies – tā arī nevar saprast, kam to paldies teica: vārnai , kas aizlidoja vai mušai. Elementāri – vēlies lai izturos, kā pret dāmu – tad arī pati izturies kā dāmai pieklājas. un neliec man justies kā vergam, kurš kaut kādai “kundzītei” visu laiku pakalpojumus parādā. mēs piedzimstam brīvi un nevienam neko neesam parādā. Attieksme vienam pret otru veido mūsu personības. Kā Jūs domājat es vērtēju sievietes, kad atceros, ka biju students – daudzām patiku – aicināju uz randiņiem, bet tā arī NEVIENS randiņš nenotika, jo es nevarēju izmaksāt klubiņu vai kafejnīcu – es biju atbraucis no laukiem un man knapi pietika naudiņas izdzīvošanai. Protams, kad dabūju darbu un nauda parādījās no uzmanības apliecinājumiem bija grūti atkauties. VISAS sievietes bez izņēmuma ir merkantīlas pašos pamatos. NEVIENA nekad nesatiksies ar vīrieti, kuram nav naudas vai skaidri redzamas iespējas to nopelnīt un šeit pārējās īpašības netiek ņemtas vērā. Reizēm gadās, ka kādai sagribas vienas nakts sakarus, bet nekad netiek veidotas ilgtermiņa attiecības. Pierādījumi – neviena sieviete nesatiekas ar bezdarbnieku, bomzi vai vienkārši nabadzīgu cilvēku.
  Šīs ir tikai mans skats uz vienu no “problēmām” rakstā. visas apskatīt neizdosies viena komenta ietvaros.

 2. paldies, vecim! nee – Vecim (jaa, ar lielo burtu).

  shis komentaars ir daudz kaa veerts!

 3. Lai arī gan iepriekšējā rakstā, gan šajā rakstā pretējais dzimums gribēs sevi “aizstāvēt” ar n-tajiem komentāriem, bet ziniet – būtu mēs labāk visi paklusējuši un vnk iekšēji pārdomātu to rakstīto un pacenstos tomēr priekš tā otra uzvesties labāk. Protams atradīsies visādi eksemplāri, gan sievietes, gan vīrieši. Bet priekš sevis un otras pusītes – tak varam pacensties. Runāt un aizstāvēties mākam visi, bet darbi labāk parāda cilvēka personību, nevis viņa runāšana.

 4. Kad es biju meitene no laukiem, arī mani neviens uz randiņiem neaicināja. Atradu tādu pašu lauku pusi, uz klubiņiem negājām un viens otram naudiņu aizdevām autobusa biļetēm. tagad, kad esmu jau kaut ko dzīvē sasniegusi, citā statusā, arī es nevaru atkauties no uzmanības apliecinājumiem. Pašiem jau patīk tās smukās, koptās, smaržīgās, bet tam arī nauda vajadzīga. Tā kā, vecīt, nav viss tik viennozīmīgi.

 5. To Vecis (viesis)
  Visu cieņu tev,!Tavai “sāpei” es piekrītu, maz, ļoti maz vīrieši ir, kas gatavi pasniegt roku, palaist pa priekšu, atvērt durvis utt. Un piekrītu,ka daudzas sievietes to vinek. nenovērtē… Piekrītu, ka tā ir bērnības audzināšanas vai neaudzināšanas vaina.. un arī to CIK mēs paši vēlamies būt pieklājīgi…Un, lai šī “sadarbība” notiktu, ir “jāstrādā” abām pusēm.. Par tiem bomžiem un bezdarbniekiem.. šos abus nevar likt zem vienas līnijas.. ,jo katram no tiem ir SAVA nozīme, savs dzīves stāsts.. Cik sevi atceros, es personīgi neesmu tiekusies pēc otra cilvēka materiālām lietām.. tamdēļ visas sievietes NAV vienādas.. Es arī esmu iepazinusi vīriešus, kuri arī izvēlās sievietes pēc maciņa izmēra vai nu cik turīgi ir meitenes vecāki.., bet protams ,ne visi vīrieši ir tādi .. Katram no mums ir SAVAS prasības, pēc kurām mēs “meklējam” savu ideālo otro pusīti.. un tam visam ir vajadzīgs laiks un daudz pūļu.. Uzrunājot, satiekot, iepazīstot otru, tad tikai mēs spējam saprast, kādu, tas otrs redz savu ideālo cilvēku.. Vienk. pacietību un ticību sev, ka viss var izdoties.. Nekas nenotiek tāpat vien.. 😉

  Lai veicas!
  Sievietiite

 6. Ja naudas nav, nav obligāti jāiet uz kafejnīcu vai klubiņu, vienmēr var kko izdomāt, kaut pikniku parkā ar sviestmaizēm un atdzisušu tēju uztaisīt. Tā nu tas ir, ka ir pieņemts (ar atsevišķiem izņēmumiem), ka kungi dāmām izmaksā. Un atzīšos, bija man 2 gadījumi:
  viens, no laukiem bet jau strādājošs, uzaicināja uz randiņu, paņēma 1 tēju uz abiem un teica, ka nākamreiz atļaušot man izmaksāt.
  otrs, no laukiem, arī jau strādājošs, bet uz pusslodzi, uzaicināja, ir kafiju, ir ēdamo, ir kino izmaksāja un puķes nopirka. Lieki teikt, ka ar pirmo es vairs nesatikos. Runa ir par attieksmi, ne par naudu, un, kā jau teicu, studentiem un jauniešiem vispār vienmēr ir iespējas būt radošiem. Vajag tikai izvēlēties pareizās meitenes, ko aicināt, un viņas sapratīs. 🙂

 7. Un ir atšķirība, vai cilvēks uz laiku ir zaudējis darbu, cītīgi to meklē un cenšas piestrādāt, kur vien var, vai arī kā dīkdienis bauda dzīvi un cer, ka sieviete novērtēs viņa garīgo skaistumu un uzturēs arīdzan. Ne visas sievietes meklē turīgus vīriešus, bet strādīgus, gādīgus un ar atbildības izjūtu – gan. Un par to durvju vēršanu – tas jau ir ne tikai kungiem, arī man, pieturot Galerijas Centrs durvis, 5 gadījumos no 10 nesagaidīt atsaucību. Taču es turpināšu to darīt, jo man svarīgi, lai citi redz, cik esmu pieklājīga. 🙂

 8. Ritīgs feminizma pilns rakstiņš! :D:D:D Man liekas ka labāk ar otro pusīti nesalaisties, pēc ši rakstiņa! 😀

 9. par to radošumu – man nemaz tik labi negāja – puķes (pa viena meklēju un veidoju kompozīciju) es atrāvos sejā un ilgi lasīju no matiem un apģērba nost. Tas ui cik sāpīgi un ilgi un dikti paliek atmiņā. Paliek arī atmiņā apkārtējo smiekliņi un smīkņāšanas – it īpaši meiteņu…

 10. He,nu ir jau autoram taisniiba ja taa padomaa,man pasam laikam piemiit(nevis laikam bet noteikti)kaada no siim iipasibaam!

  Ir jociigi ka piemin taadu lietu kaa personiigaa higieena,jo nu VECI COMON,kaadeel gan vispaar taads jautaajums buutu jaapiemin,mums tacu patiik kaartiigas smarziigas sievietes,kaadeel gan mees pasi taadi nevareetu buut??????(Man personiigi ir diskomforts ja juutos kaut nedaudz ne 1. svaiguma,kur nu veel liist pie dailaa dzimuma ne labaakajaa aromaata)

  Maijas jaunkundz(vai kundze..nav ne jausmas…:D)?…biezaak saadas aptaujas!paldies:)!

 11. Šis jau nav feminisma rakstiņš, bet vnk līdzīgs raksts, kā “kas vīriešus kaitina sievietēs”, “kā iepatikties vīrietim?” “Kādas sievietes vīriešiem labāk patīk/nepatīk”, utt. Siev. portāli pilni ar šādiem rakstiem, un vnk interesanti (un pilnīgi loģiski) uzzināt arī sieviešu viedokli.
  Vecim–> tas jauki, ka tiešām bija šāda radoša iniciatīva, un meitenes attieksme liecina vienīgi par viņas kultūras līmeni. Tad jau labi, ka uzzināji viņas īsto dabu uzreiz un varēji ātrāk aicināt uz randiņiem kādu citu, tev piemērotāku un labāk audzinātu dāmu.

 12. Labs raksts. Taisnība, taisnība un vēlreiz taisnība. Vīrietim ir jābūt vīrietim – tādam, kam patīkami atrasties līdzās. Ja jau puiši tik ļoti vēlas sievietes, ar kurām var lepoties, kas labi izskatās un ir brīnišķīgas visās dzīves jomās, tad arī vīrietim ir jāpiedomā par to, vai viņš tiešām realizē sevi kā vīrietis…

 13. Nu par tiem bomžiem Tu gan ieskrēji galējībās. Gribētu redzēt, kā Tu satiktos un ietu uz randiņiem ar kādu bezpajumtnieku jaunkundzi, kas ož jau pa gabalu. Un jā arī ar cilvēku, kuram nav nekādu ienākumu būtu grūti veidot attiecības, jo ar manu algu nepietiek, lai uzturētu divus cilvēkus. Pie tam, ilgstoši uzturot vīrieti, sāk zust cieņa pret viņu, jo tomēr gēnos ir ierakstīts, ka vīrietim jāspēj nodrošināt savu ģimeni. Un nevajag bļaut, ka visas sievietes ir izmantotājas. Tā vienkārši dabā iekārtots, mātītes izvēlas spēcīgākos tēviņus, jo tā ir lielāka iespēja turpināt savu dzimtu. Un cilvēki savā dziļākajā būtībā ne ar ko neatšķiras.

 14. Viņi ir nepastāvīgi..viņi nespēj atbildēt par saviem vārdiem. Viņu solījumiem nav garantijas. Neesmu vīriešu nīdēja, man viņi tīri labi patīk, bet esmu sākusi domāt un apieties ar viņiem mazliet vīrišķīgi – attiecībās īpaši niesaistīt jūtas.

 15. Gribās lai arī par izcepto kūku un uztaisītām vakariņam pasaka paldies, ne tikai to visu uztver kā pašsaprotamu…

 16. Lasu, smejos un raudu…gribētos lai ir savādāk, bet taisnība jau ir, vismaz par manu vīrieti tiešām…

 17. Lieta nav naudaa.. sievietem patik pasparliecinati viresi, un nav musu vaina, ka ta tiek guuta tik tad, kad par kaut ko esat kluvusi!

 18. Galvenā sieviešu kļūda ir to tā saucamo dzhentlmenismu uzsktīt ka pašsaprotamu..vienreiz to redzot nakamajaa reizeee eju pa priekshu uz aiz sevis aizceertu durvis. Tieshi tā kā juus spriehat nav jau to dirvju vereeju tik daudz, vajag novērtēt tos kas ir .

 19. Man liekās,ka Vecim ir kāds dziļš komplekss un aizvainojums, jo nav bijusi nauda. Neizgāz nu savas dusmas šeit un nestāsti,ka sievietes skatās tikai uz maciņa biezumu! 😉
  Sievietes meklē daudz ko vairāk vīrietī. Bet,ja tā labi padomā, vai vīrietis, kurš ir centīgs, strādīgs un mērķtiecīgs bez naudas dzīvos visu mūžu? Tikai slinkie parasti vaid un tie, kurus māmiņas vislaik appuišojušas. 🙂

  Ir ļoti daudzas pieticīgas sievietes, kurām nekādus zelta kalnus nevajag. BET jautājums – vai Tu gadījumā neievēro tikai tās smalkās dāmas, sapucētās un sakrāsotās? 😉

  Padomā par to. 🙂

  Vēlu Tev veiksmi atrast sievieti,kas lauzīs Tavus stereotipus un darīs Tevi laimīgu! 🙂

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.