Kas nogalina ROMANTIKU kopdzīves laikā?

Droši vien atceries laiku, kad abi ar mīļoto viens no otra nespējāt nolaist ne acu un nevarējāt vien sagaidīt brīdi, kad atkal satiksieties, lai dotos uz kino, laivu izbraucienā vai vasaras naktī vienkārši sēdētu uz soliņa un skaitītu zvaigznes. Tagad viss ir citādi – viņš ir izlaidies dīvānā ar televizora pulti rokā un stīvu skatienu blenž ekrānā, bet tu dziļā nostalģijā pārskati savu herbāriju,  mēģinādama atcerēties, kad viņš pēdējo reizi tev dāvināja ziedus. Kur palikusi romantika? Kur zudusi kaisle?
Kopdzīves laikā visi pāri izdzīvo dažādus periodus – kaisli, pielāgošanos un draudzības posmu, pieradumu; beigu beigās iespējama pat dziļa vienaldzība. Bet ir pāri, kuriem interesi un kaisli vienam pret otru izdevies saglabāt gadiem ilgi. Tā nebūt nav sagadīšanās vai veiksme, bet gan rezultāts mērķtiecīgam darbam ar sevi un savstarpējo attiecību kopšanā, neļaujot nesaskaņām sabojāt vai iznīcināt to, kas svarīgs. Skatīties, kā mīlas kuģis iet pa burbuli, nav nekāda lielā māksla. Galvenais tomēr noskaidrot, kur ir sūce, un censties bojājumu novērst.
KĀPĒC TĀ?
Galvenais iemesls – komunikācijas trūkums. Kad gājāt uz randiņiem un, guļot parka zālītē, kaldinājāt nākotnes plānus, visticamāk, tev nebija ne jausmas, kā jūsu attiecības mainīs tādi neromantiski pasākumi kā rēķini, mājas darbi un citi apnicīgi ikdienas pienākumi jūsu sadzīvē. Nākas pieņemt dažādus lēmumus, iziet uz kompromisiem… un te jau rodas pirmie konflikti.
Var gadīties, ka kopdzīves sākumā neesi uzskatījusi par vajadzīgu sīki un smalki pārrunāt  visus mājas darbu dalīšanas jautājumus. Tev varbūt šķiet, ka n-to mēnesi (vai pat gadu) māju pulē tu viena, nemanot rodas dziļš aizvainojums par to, ka strādā divus darbus – gan algoto, gan pildi mājsaimnieces pienākumus. Skatoties, kā viņš mierīgi šķirsta autožurnālu, tevī aug dusmas, ko, visticamāk viņam aizmirsti pateikt.
Kad aizej pie draudzenes, tad gan slūžas ir vaļā! Sirds tiek izgriezta gluži vai ar visām vīlēm uz āru. Nu kā viņš var būt tāds kretīns! Neiejūtīgs. Egoists. Un, protams, viņš to uzzina pats pēdējais – tad, kad mērs ir pilns un tu esi histērijā, jo tā taču vairs nevar turpināties. Vēl lielākā izmisumā tevi iedzen tas, ka, tavuprāt, gluži pamatotu pārmetumu izkliegšanas brīdī viņš uz tevi skatās kā uz traku jenota mātīti un nesaprot pilnīgi neko. Un nesaprot jau arī, jo nezināmu iemeslu dēļ tu līdz pat izšķirošajam brīdim esi varonīgi klusējusi.
Labākais risinājums, protams, būtu pārrunāt visus pienākumus un naudas tērēšanas jautājumus, kopdzīvi uzsākot, bet, ja esi to brīdi jau palaidusi garām, nekas vēl nav zaudēts. Galvenais ir sarunāties. Uzaicini savu vīrieti uz pārrunām, izdomā, ko teiksi, kā paskaidrosi. Noteikti saki, kā jūties, un piedāvā savu risinājumu. Atceries, ka sarunāties nenozīmē kliegt un pārmest. Tas viņu tikai nokaitinās un aizvainos.
Jūs kļūstat fiziski neaktīvi. Atnākot mājās pēc grūtas darbdienas, nereti abi esat noguruši, darīt vairs negribas neko, vienīgi atgāzties krēslā, paēst sātīgas vakariņas un gulēt. Ja ir sevišķi intensīvs darbs un laika trūkums, nākas piekopt arī nelāgus ēšanas paradumus, iekost pa neveselīgai trīsstūrmaizītei, pusdienlaikā pa bulciņai… Iespējams, vīrietim nav laika vai enerģijas apmeklēt sporta zāli, bet, jo vecāki kļūstam, jo vairāk mūs ietekmē neveselīgais dzīvesveids. Cilvēki kļūst viegli aizkaitināmi un apātiski. Tu neesi apmierināta ar izskatu un ievēro, ka arī tavs pleibojs ar gadiem zaudē formu un nu jau uzaudzējis pabrangu alus vēderiņu.
Izdomājiet sev kopīgas aktivitātes. Viņam nepatīk dejot? Ejiet uz sporta zāli!  Kaut reizi nedēļā, bet dariet to kopā. Varbūt varat kopīgi ieturēt arī abu veselībai noderīgu diētu? Būs par ko parunāt, pēc kā tiekties, varēsiet sniegt viens otram gan padomus, gan atbalstu un, protams, arī paslavēt.
Arī bērni ir pārbaudījums. Pastāv uzskats, ka lielākais pārbaudījums pāra attiecībās ir trešā ģimenes locekļa ienākšana. Jāatzīst, viss tikai pasliktināsies, ja attiecības nebūs labas jau pirms mazā jaunpienācēja parādīšanās. Noteikti nevajadzētu pieļaut domu, ka bērns būs tas, kas izglābs irstošu ģimeni. Jūsu mīlestības pilnās attiecības neatjaunosies, iespējams, pat tieši otrādi. Jau tā nesakārtotajā ģimenes dzīvē ienāks papildu rūpes. Bet vīrietis nav tikai tētis un sieviete nav tikai mamma. Jāatceras, ka bērns nekādā gadījumā nav neveiksmīgu attiecību lāpītājs.
Atkal labākais risinājums būs sarunas. Jums abiem jābūt drošiem, ka šo soli esat gatavi spert un bērnu vēlaties abi. Arī bērnam piedzimstot, tev jarunā ar vīrieti, ja jūti, ka kaut kas nav kārtībā, un jāļauj vai jālūdz viņam piedalīties bērna audzināšanā.
Mēs kļūstam viens pret otru nevērīgi. Varētu teikt pat familiāri. Pieraduma dēļ tiek aizmirsts, ka sievietei vienmēr būs patīkami, ja viņai tiks atvērtas durvis vai pasniegts mētelis. Mēs nudien neesam zviedru feministes, un šādas uzmanības izpausmes mūs tikai iepriecinās. Reizi pa reizei pasniegti ziedi noteikti nenodarīs ļaunumu, it īpaši, ja kopā esat jau desmito gadu. Arī vīrieti sabiedrībā nevajadzētu apsaukt kā vecu suni, kurš apgūlies nepareizā vietā, jo viņš taču ir tavs ilggadējais. Tas viņu var aizvainot. Zem Ziemassvētku eglītes neliec tādu dāvanu, kuru attinot, tavam mīļotajam jāsarkst visu radu priekšā. Jaunas siltās apakšbikses, zeķes vai skūšanās putas nopērc tāpat un ļauj viņam izjust pārsteiguma prieku par kādu negaidītu, bet patīkamu dāvaniņu.
Parādās privātīpašnieciskas tieksmes. Tevi tracina brīži, kad saņem tālruņa zvanu no mīļotā ar paskaidrojumu: “Būšu mājās vēlāk, jo gribu pasēdēt ar draugiem.” Ar kādām tiesībām? Viņam taču ir mājas un ģimene, nav ko apkārt dzerstīties! Var gadīties arī pretējais variants – viņš mazā brīvsolī negrib laist tevi, uzskatot, ka noteikti pie pirmās izdevības meklēsi veidus, kā uzlikt viņam ragus. Tā viens vai otrs var justies apspiests vai ierobežots. Un aizliegtais auglis kļūst tikai saldāks.
Pavadīt laiku ar draugiem ir tikai normāli. Tev ar draudzenēm būs pārrunājamas savas lietas, kur viņa dalība nebūt nav nepieciešama. Tāpat ir ar iedzeršanām draugu kompānijā. Ja šo prieku vīrietim neliegsi, viņš novērtēs arī tavas vēlmes pēc zināmas neatkarības. Katrā ziņā laiku, kas tev jāpavada vienai, vari izmantot, lai sevi palutinātu – uzliec zilzaļo nāves jūras mālu masku, pasēdi vannā ar burbuļbumbu vai noskaties asarainu melodrāmu, ko viņa klātbūtnē nekad nedarītu.
Visa pamatā tomēr ir konstruktīvas sarunas un problēmu izrunāšana. Var arī gadīties, ka problēmas attiecībās ir tev vienai. Viņš ir ļoti apmierināts ar esošo situāciju, alusvēderu, tavu zāģēšanu. Vismaz būsi izdarījusi visu iespējamo no savas puses un centusies romantiku atdzīvināt. Galvenais noteikums – neko nepārmet, bet ierosini. Un gaidi reakciju.

22 komentāru
 1. Pēc trīs ar pusi laulībā pavadītajiem gadiem, jāsaka, ka tā romantika tiešām ir mirusi…Bet – lai dzīvo romantika! 🙂 Jo tas tiešām ir smags darbs – nedusmoties uz džemperi nomestu krēslā un dīvainu paradumu bez jēgas nepārtaukti pārslēgt TV kanālus. Es ar’ kādreiz domāju, ka love turpināsies mūžīgi, un tauriņi vēderā eksistēs vismaz līdz 100 gadiem, bet re kā – lai veidotu attecības nācās pārveidot galvenokārt sevi. Un tā nav tukša runāšana, ka maksimāli daudz ar otru pusīti ir jārunā, jo tikai tādā veidā viņš zinās, ka var uzticēties. Jo ar ko gan citu var parunāt, ja ne ar savu labāko draugu, kas šobrīd ir mans vīrs. Nu ok, viņam varbūt neinteresē, kādā krāsā lai pērku krekliņu, bet toties, kad ir slikti, viņš vienmēr ir blakus, un zina precīzi, kas jādara 🙂 savukārt atziņa, ka ir jānovērtē to, ka ir, atnāca pie manis tikai pēc trīs gadiem 🙂 tas laikam blondo matu dēļ 🙂

 2. nu jā, bet bieži man tomēr liekas, ka trinos un trinos, piedāvādama visādas lietas, bet kundziņš tāpat apmierināts. Tur jau rodas tā problēma, ka viens gatavs būt dārzenis, bet otrs tur šiverējas apkārt. Es gan redzu, kā actiņas iedegas, kad tiešām ar tiem draugiem kaut kur jāizskrien. ko tas nozīmē? Ka esmu garlaicīga? bet it kā jau piedāvāju….iespējams, ka japielieto arī kādis pēka paņēmieni, piemēram, jāsaskalda dīvāns, lai izvilktu uz sporta klubu 😀

 3. Tā jau būs vienmēr – viens ir aktīvais otrs pasīvais un tas nav sliktākais variants. Trakāk kad abi sēž un kaut ko viens no otra gaida – tā arī nosēž abi līdz pensijai purpinādami

 4. Mēs ar savējo kopā ieturējām diētu! Baigi labi, tiesi uz to brīdi attiecības bija baigi labās. Īsti ar draugiem arī satikties nevarēja, lai nerodas kārdinājums kādu kārumiņu uzēst vai iedzert. Bet bija forši, kad viens otru atbalstījām.

 5. Var jau rakstīt – jārunā, jāizrunājas utt., tas viss saprotams, bet ko darīt tad, ja otra pusīte negrib runāt par tādām lietām – savām jūtām utt.? Strupceļš diezgan pamatīgs…

 6. Man arī sākumā likās, ka manējais nav nekāds runātājs…Vismaz par savām sajūtām un mūsu attiecībām es jau neko no viņa neizspiedīšu. Bet pēc trīs kopā būšanas gadiem laikam sākās t.s. attiecību krīze, un man vairs pašai nebija intereses kaut ko uzturēt, pie kaut kā piestrādāt, kaut ko labot utt., un līdz ar to visas skaidrošanās sāku uztvērt mierīgi, kaut gan parasti tas uzreiz izraisīja asaras. Un izrādījās, ka tieši mani puņķi un asaras arī bija problēma – jo tad taču viņš nevar ar mani mierīgi sarunāties. Lai risinātu problēmu, vai skaidrotu attiecības, viņš gaida sarunu ar līdzvērtīgi parneri, nevis emocionālo sievieti.

 7. Kaada romantika? Mēs, vīrieši, esam praktiskas buutnes. Ziedus davinaat? Tam ir domaats 8. marts. Buču iedot- dzimšanas dienā, pasniedzot dāvanu.
  Man besii aaraa, kad man paarmet, ka es neesmu iebeeris saali kartupeļos. To tacu var izdariit ēdot. Man patiik taisiit bardaku istabaa- taa es labaak orienteejos, kas kur atrodas. Ja es aizkavējos darbā, tas nenozīmē, ka es nemiilu utt..

 8. Nu ko, pirmais_vīrieti! Atliek tikai novēlēt tev atrast sievieti ar līdzīgiem uzskatiem. Ja esi jau atradis, apsveicu. Bet vispār bardaku atisīt ap sevi daudziem patīk 😀 Par sāli arī piekrītu, bet par buču un puķēm, to gan ne. Tad jau brokastis arī tu varētu saņemt tikai dzimšanas dienā, jo tā jau arī ir sava veida uzmanības izrādīšana.

 9. Nu tad jau jājautā pirmajam_vīrietim, vai viņš arī sagaida tikpat “adekvātu” uzmanības izrādīšanu no savas sievietes puses…Nu apmēram tā – sekss vienreiz gadā – nu arī kā dāvanu dzimšanas dienā, brokastis tikai vārda dienā un vakariņas Ziemassvētkos.

 10. oo !minkimon – tikko savos 30 uzzināju ka sekss no sievietes puses ir uzmanības izrādīšana! Ak jūs nabaga sievietes – mums gan to vienkārši patik darīt:D

 11. Mums patīk, kad vīrietis vienkārši uzmanību pievērš, nevis ir tik ļoti sajūsmā par seksu (nereti pat vienlaga ar ko) ka nekas vairāk viņam neinteresē 😀

 12. a mums patīk, kad sieviete ir sajūsmā par seksu, tad parasti seko arī uzmanības apliecinājumi u.c. benefiti 😀

 13. Tur jau ir tā galvenā atšķirība, ka sievietei vajag uzmanību un kaut kā viņu līdz tam kolosālajam seksam novest, a vīrietim vajag sākumā kolosālu seksu, lai viņam rastos iedvesma vispār krāmēties tālāk.

 14. Orinoko, arī sievietēm patīk to darīt. Tikai ja no vīrieša puses buča ir dzimšanas dienai veltīts pasākums, tad sekss no sievietes puses kļūst par uzmanības izrādīšanu…

 15. minkimon šķiet es sapratu pareizi – ir puķīte – ir sekss; nopērk smaržiņas – dabūsi arī rīt, gribi parīt – vot domā ko sagādāt :))

 16. Nē, nu var jau būt, ka ir arī sievietes, kas par smaržiņām un puķīti metas uz guļamistabas pusi, bet manā izpratnē sekss ir ļoti cieši saistīts ar emocionālo stāvokli, nevis dāvanas čeka vērtību. Ja vīrietis sievieti apber ar dāvanām par bargām naudām, bet pat nepapūlas viņai no sirds izteikt komplimentu, samīļot un izrādīt interesi par viņas personu, es baigi šaubos par viņas labsajūtu. Kaut gan, kājas var paplest jebkurā brīdī, tikai vai jums, vīriešim ir patīkami apzināties to, ka orgasms tiek imitēts?

 17. žetons zemuudenei par commentu 😀

  “Tur jau ir tā galvenā atšķirība, ka sievietei vajag uzmanību un kaut kā viņu līdz tam kolosālajam seksam novest, a vīrietim vajag sākumā kolosālu seksu, lai viņam rastos iedvesma vispār krāmēties tālāk.”

  Perfekti ilustrējošs “patiesās ainas” piemērs :D:D:D

 18. nu ko lai saka,sievietes un vīrieši nāk no 2 dažādām planētām 🙂 tā jau arī ir, ka vīrietim no sākuma ir kolosālais sekss un pēc tam seko kkas līdzīgs romantikai, bet ja sekss nav bijis tik kolosāls kā vīrišķis bija sadomājies, tad neseko nekas.sievietēm bieži vien nemaz to kolosālo seksu nevajag, viņas tikai grib kādu mīļuma un mīlestības izpausmi un uzmanību un tad nu piecieš šo nekolosālo seksu lai būtu kopā.un viss tas nonsenss ar seksīgo veļu(ķip romantika) daudzas tā kaitina!!!nu ko man dod kad uzvelku to vešu?!neko!

 19. Pēc 2 gadu kopdzīves, cilvēks mainījās, kļuva vecs, es teiktu. Tāda sajūta ka pēc kāzām sevi norakstīja un kļuva nopietns. Nekur nekad negājām, neko kopā nedarījām. Vienkārši cilvēks atnāk mājās, ieslēdz tv, paēd, ieslēdz savu spēli uz datora un pūst kopā. Pretīgs skats, kad cilvēks sevi noraksta un ne jau tikai necenšas vismaz mazliet sevi palutināt, izklaidēties, bet vienkārši viņam ir labi tā kā ir, neko nevajag mainīt. Nekādu mērķu dzīvē, plānu kā to uzlabot. Un ja es centos viņam pastāstīt par saviem nākotnes plāniem, atbilde bija vienmēr-kam tev to vajag?vai tad nav labi kā ir. Ta turpinājās pietiekami ilgi lai mana pacietība būtu pilna un es aizietu. Un nebija jau tā ka es viņam par to neteiktu, necenstos par to runāt, esmu diezgan atklāta un saku visu kas uz sirds, īpaši ja tas skar manas attiecības ar cilvēku. Vispirms izmēģinu visas iespējas, bet ja nav uzlabojumu, tad nolaižās rokas un viss..Kā suns uz siena kaudzes-man pašam nevajag un tev nedošu.

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.