KARŠ pret CELULĪTU – rīcības plāns

Jā, jā, tieši karš. Jo celulīts ir ienaidnieks, kas jāapkaro, jāiznīcina un  jāatņem tam vēlme jebkad atgriezties pamestajās teritorijās. Bet, kā jau katrā karā, arī šajā pati svarīgākā ir saskaņota stratēģija, lai visas frontes būtu vienotas un ienaidnieka kapitulācija neapstrīdama.

Celulīts nav tikai kosmētisks defekts. Tas uzskatāms par slimību, jo traucē normālu vielmaiņu, asinsriti un limfas atteci slimības skartajās zonās. Ar laiku no vienkārši neglīta defekta celulīts var pārvērsties par patiešām sāpīgu problēmu, jo celulīta pēdējā stadija sāp. Tāpēc, pat ja tev nešķiet svarīgi izskatīties nevainojamai un tavai otrajai pusei nekas nav iebilstams pret apelsīna miziņas efektu uz taviem apaļumiem, ir vērts no celulīta atbrīvoties. Ja ne skaistuma, tad veselības vārdā.

Tātad celulīta novēršanai jāizpilda pamatplāns – jāatjauno saistaudiem to dabiskā elastība, jāatbrīvo tajos iesprostotās vielas (tauku, ūdens un toksīnu maisījums) un jāizvada šie atkritumi no organisma. Ja tev tas izdosies, tad uz neredzēšanos, celulīt!

Celulīta uzvaras gājiens
Viens no svarīgākajiem jautājumiem, kas rodas – kāpēc pēdējā laikā tik daudz runājam tieši par celulītu? Atbilde ir vienkārša – vēl nekad celulīts nav bijis tik daudziem cilvēkiem, gan jaunām meitenēm, gan sportiskām sievietēm, gan vīriešiem un pat maziem bērniem. Speciālisti to saista ar izmaiņām pārtikas produktu ražošanā un piesārņotu vidi, kā arī mūsu mazkustīgo dzīvesveidu. Diemžēl pārtikai tiek pievienotas daudz vairāk piedevu, tai skaitā hormoni un estrogēns, kas veicina gaļas lopu ātrāku augšanu. Ēdot gaļu, estrogēns, kas mīkstina saistaudus, nonāk arī mūsu organismā. Saistaudi kļūst mazāk elastīgi, un nelūgtais viesis ir klāt. Protams, tu nevari atteikties no gaļas ēšanas vispār, turklāt estrogēns ir arī dzeramajā ūdenī un daudzos citos produktos. Tomēr piedomāt pie tā, ko ēd, vajadzētu. Bet par diētu celulīta ārstēšanai vairāk lasi nākamnedēļ.

Aisberga iekustināšana
Lai liktu celulītam pamest savas pozīcija, tavs uzdevums ir aktivizēt limfas atteci. Lai gan uzdevums ir viens, metodes, kā to panākt, ir ļoti daudzas un dažādas. To var darīt masējot, veicot speciālas procedūras kosmētikas salonos vai pliķēt ādu ar medu pēc jau pieminētās Otomāra metodes (lasi blogos, kā to veic). 

Viss, kas uzlabo vielmaiņu, palīdz sašķelt taukus un palielina ādas elastību, ir tev noderīgs. Vari veikt pašmasāžu ar nedaudz maigākām metodēm. Tam noder gan dabiska auduma, linu vai frotē dvielis, gan veikalos un pie kosmētikas līdzekļu izplatītājiem nopērkamās masāžas sukas, sūklīši un citi atribūti. Ja vēl masējot lietosi kosmētiskus līdzekļus, kas domāti celulīta mazināšanai, ādas tonusa un elastības uzlabošanai, rezultāti neizpaliks. Svarīgi ievērot, ka masāža vienmēr jāveic virzienā uz sirdi (tātad no kājām virzienā no pēdām uz augšu, rokām, no pirkstgaliem uz augšu.

Problēmzonas jāmasē regulāri. Ja vēlies līdz pludmales sezonai atgūt skaistu un gludu ādu, tas jādara katru dienu vismaz 10 minūtes tuvākos pāris mēnešus.

Tām, kuras iecienījušas pirts rituālus, labu efektu celulīta apkarošanai sniedz pēršanās ar pirts slotiņām. Vienīgi jāatzīst, ka katru dienu iet pirtī ir visai sarežģīti, bet, uzsākot celulīta ārstēšanu, svarīga ir tieši procedūru regularitāte. Ja pirts ir tavs brīvdienu rituāls, tā ļoti labi noderēs sasniegto rezultātu uzturēšanai.

Lai ar masāžām un krēmiem iegūtais efekts būtu spēcīgāks, vari nēsāt speciālas pretcelulīta zeķbikses, kas palīdz kājas masēt dienas garumā. Pie apģērba jāpiemin arī tā izvēle. Ja nevēlies celulītu par savu pavadoni, atsakies no pārāk šaurām un apspiestām drēbēm, kas mazina limfas atteci.

Ātrāku efektu ar mazākām pūlēm no tavas puses vari iegūt, apmeklējot skaistumkopšanas salonos piedāvātās procedūras. Pašlaik salonos var veikt dažādus limfodrenāžas procedūras, vakuummasāžas ar speciāliem aparātiem, kā arī ar ultraskaņu. Izvēlies salonu, kas piedāvā komplicētu celulīta ārstēšanu. Šis būs pareizais risinājums arī tad, ja celulīts uz taviem miesas apaļumiem ir jau ielaists.

Gan salonā, gan mājās pēc kāju masāžas var veikt ietīšanas procedūras. Celulīta terapijai labi palīdz māli, jūras aļģes, Nāves jūras dubļi, kanēļa krēms un pat šokolāde, kā arī daudzi citi kosmētikas līdzekļi. Lai ietīšana būtu efektīva, tā jāveic katru otro dienu vairākas nedēļas pēc kārtas. Tomēr, pirms uzsāc šīs procedūras, parunā ar ārstu vai kosmetologu, jo, ja tavām kājām ir ne tikai celulīts, bet arī vēnu veselības problēmas vai plāna un jutīga āda, daudzas no procedūrām tev nederēs. Pēc ietīšanās ir īstais laiks lietot pretcelulīta krēmus, jo šādi sagatavotā ādā tie iedarbosies visefektīvāk. Salonos tiek piedāvātas arī vēsinošas ietīšanās procedūras, kurās izmantotas uz mentola bāzes veidotas želejas, ja tev šķiet netīkamas karsējošas (ja ir vēnu problēmas).

Ikdienas rituāli
Ir daudz faktoru, kas ietekmē celulīta veidošanos un par kuru nozīmību ikdienā nemaz neiedomājamies. Piemēram, stress. Tā ietekmē mūsu asinis saplūst muskuļos, jo organisms, kā tam ieprogrammēts gadu tūkstošu ilgstošā pieredzē, gatavojas bēgt. Bet tas savukārt rada asinstrūkumu citos orgānos un arī celulīta skartajās zonās. Tāpēc ilgstošs un regulārs stress pamatīgi veicina celulītu. Te nu nav cita padoma, kā padomāt, kā vari savu ikdienu padarīt mierīgāku.

Svarīgi ir arī izgulēties, jo tieši miegs nodrošina, ka organisms pietiekami atpūšas un notiek tauku šķelšana. Pētījumi liecina, ka vislabākais ķermeņa slaidumam un veselībai ir aptuveni astoņu stundu miegs. Tās, kuras guļ stipri ilgāk vai mazāk, riskē, ka organisms nespēs veiksmīgi pārstrādāt taukvielas un uz nevēlamām vietām nogulsnēsies tauku mētelītis.

Labs veids, kā aktivizēt asinsriti un limfas atteci kājās, ir kontrastdušas. Virzi ūdens strūklu pa kājām no pēdām uz augšu. Sāc ar siltu ūdeni, nomainot to ar vēsu un atkal siltu. Atkārto procedūru vairākas reizes, bet nepārspīlējot. Starpībai starp silto un auksto ūdeni jābūt pamanāmai, bet ne graujošai. Tas var būt nedaudz vēss un silts, nevis karsts un ledains. Pēc dušošanās labākam efektam neslaukies, bet norīvējies ar parupju frotē vai linu dvieli.

Ja kontrastdušai saņemties nevari, līdzīgu efektu asinsrites uzlabošanai kājās var panākt, veicot vieglu masāžu ar ledus gabaliņiem. Ja vēlies padarīt to tīkamāku, ūdens vietā vari sasaldēt tēju ar ziediem.

Diemžēl nekādas masāžas, ūdens procedūras un diētas nelīdzēs, ja tava ikdiena paies laiskā mazkustībā. Lai saistaudi būtu stingri un organismā notiktu pilnvērtīga vielmaiņa, tev jābūt aktīvai. Iespējams, ka vari katru rītu doties nelielā izskrējienā vai arī katru otro dienu apmeklēt sporta klubu. Der arī baseins, slēpošana, kamēr to vēl var paspēt, vai vasarā pludmales volejbols un riteņbraukšana. Ir tik daudz iespēju, kā pavadīt laiku kustībā, tikai izvēlies sev tīkamāko.

Svarīgi ņemt vērā, ka celulīta ārstēšana ir kompleksa. Tas nozīmē, pat ja ej uz procedūrām, tev arī ikdienā jādomā, kā mazināt celulītu, jāseko līdzi saviem ēšanas paradumiem un sportiskajām aktivitātēm, kā arī jālieto krēmi.

Kontrastdušai, pašmasāžai un dažādu kosmētisko līdzekļu lietošanai jākļūst par tavu ieradumu – tikai tad, sagaidot pludmales sezonu, tu varēsi spīdēt ar nevainojamu ādu un apskaužami gludu dibentiņu. Mirkļa dēļ, kad kā uzvarētāja varēsi iziet peldkostīmā pludmalē, vien ir vērts ieguldīt gan naudu, gan darbu šai grūtajā, bet uzvaramajā cīņā.
Nepadodies un nākamnedēļ lasi par pretcelulīta diētu. 11 komentārs
  1. Ārprāc…kas tā par pirmo rindkopu – kā celulīts var būt mans ienaidnieks, tas taču ir mans ķermenis???? Lai vai kāds tas būtu, es savam celulītam vienkārši saku, ka mums ir jāatvadās, bet es netaisos karot pati ar sevi! Vārdiem ir spēks – Zanda!

  2. :)))) Nu kāds tur Loreals…. mums taču ir Otomārs, kuram ticam un uzticamies kā baltas avis:) Medus, ūdens – un visas problēmas 2 nedēļu laikā kā nebijušas:))))

  3. Tikšu vienu – var, proptams, visu mazināt, tikai ir teišām jānoņemas kā trakai ar to visu, lai būtu viss tonusā, nekādas atslābšanas nav pieļaujamas. Pati pirms pāris gadiem nolēmu – lai iet un aizgāju uz 3 procedūrām, kur manu dibenu veselu stundu! drebināja un saldēja jaudīgs aparāts. rezultāts bija acīmredzams, tikai nevarēju vairāk par 3 procedūrām tobrīd atļauties, bet bija vajadzīgas 7 visai īsā laika periodā. Un ar tādu jaudu es savus stilbu nu nekādi nespētu apstrādā – un kā lai medus procedūru pilda mājās? Drasmigi ķēpelīgi. Vasara ir īstais laiks, kad var pirtī iet – medus pliķēšanas atsīt un aukstā dīķī mesties iekšā, tad viss pateišām strādā, bet ziemā, nu es nezinu- pēc darba manī nav ne tā spēka, ne apņēmības. Gribas grāmatu palasīt, mājas darbi jāapdara. Un šie krēmi der, bet vairāk jaunākām madāmām, kurām šī problēm tikai vēl kaut kur priekšā. Profilaksei derēs. Nokusīs sniegs un iešu skriet. Vienīgais, ko esmu gatava darīt.

  4. Es pagājšgad tieši ar Loreal (vienīgi tas nebija šitas krēms, man tāds zilganzaļš trauks) palīdzību apkaroju viegli grumboties sākušos stilbus. Njēmos kaut kādu mēnesi, katru rītu un vakaru. Pēc dušas uzsmērēju un kārtīgi pati izmasēju kājas un dibenu, viegli nebija, taču rezultāts iestājās. Problēma ir tāda, ka šis process laiku pa laikam tomēr jāatkārto :(, šopavasar diemžēl arī.

  5. Otomārs varētu salonu atvērt un par smuku naudiņu dibenus pliķēt ne vienai vien celulīta nomocītai dāmai! :))

  6. Otomara metode ir baigi nezheliga – ja to majas taisa pats, tad saap viss – gan rokas, gan dibens 😀 pilniiga cietsirdiiba… Neesmu veel vareejusi iztureet tik ilgi, lai sasniegtu redzamus rezultaatus.. zheel sevis paliek 😀

  7. Laikam espati meitenēm baigais cepiens par celulītu-vismaz reizi mēnesī kāds raksts par to 😀

  8. Medus masāža ir laba, bet mans šīpavasara jaunatklājums- silikona banciņas vakummasāžai.
    SUPER. Rezultāts jau pēc pāris reizēm,

Komentēt

Tava e-pasta adrese netiks publiskota.